• Menu

  Świetlne aranżacje, czyli co przyciąga uwagę, nie tylko domowników

  Świetlne aranżacjeOświetlenie spełnia przede wszystkim rolę praktyczną w naszych wnętrzach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by padająca wiązka światła wyłaniała się spod efektownego klosza bądź konstrukcji, która przypomina dzieło sztuki.

  Rynek obfituje w projekty mniej, jak i bardziej fantazyjne, a dzięki temu mamy szansę sprawić, że domostwo będzie doskonale oświetlone, zaś na gościach wzbudzi efekt wow.

  Oryginalne, proste, a jednak nie banalne

  Tripod, bo o nim wspomnimy na pierwszym miejscu, to charakter zaklęty w bardzo praktycznej i prostej konstrukcji. Źródła światła, najczęściej opatrzone abażurem lub ciekawym kloszem, bazujące trzech nogach. Tripod przypomina odrobinę sztalugę, na której kładziemy płótno i bierzemy się za malowanie pejzażu.

  Nogi lampy w tym stylu mogą być wykonane z drewna, dzięki czemu całość wpisuje się w charakter wnętrz tradycyjnych lub rustykalnych. Równie dobrze znajdziemy konstrukcje metalowe, są eleganckie i dopełniają charakteru aranżacji nowoczesnych, wyrafinowanych. Niezależnie od finalnego wykonania, Tripod mocno zwraca na siebie uwagę. Jego siła tkwi w uniwersalności, czyli właśnie możliwości dopasowania do różnorodnych wystrojów. Jak się prezentuje na tle domowych wnętrz? Wystarczy spojrzeć na propozycje Azzardo.com.pl.

  Oczywiście lampie na trójnogu nie brakuje walorów użytkowych. Może oświetlać salon, domowe miejsce pracy lub odpowiadać za tworzenie przytulnej, wręcz romantycznej atmosfery w sypialni, jeśli na szafce nocnej postawimy jego mini wersję.

  Lampy w stylu glamour

  Po drugiej stronie minimalistycznego i ciekawego Tripoda, stają równie ciekawe lampy nawiązujące do stylu glamour. Takie oświetlenie ocieka ozdobami, najczęściej kryształkami czy wykonaniem łączącym w sobie metal, z przewagą szkła. Mieni się w promieniach słońca, a włączone źródło światła porą wieczorową, buduje klimat i sprzyja spotkaniom rodzinnym czy towarzyskim.

  Takie lampy są zwykle obszerne, rozłożyste, składające się z mnóstwa elementów. Ich finezja przebija o głowę standardowe propozycje oświetlenia. Są jednak wymagające, nie tylko pod względem aranżacji, w jakie można je wkomponować, ale i utrzymania w czystości. Łatwo osiada na nich kurz i zabrudzenia, a szkło, które traci swój blask i błysk, zaczyna przygnębiać swoim wyglądem. Poza tym sprawia, że światło nie jest już tak wyraziste i równomiernie rozproszone.

  O tego typu lampy trzeba regularnie dbać, by wzbudzały podziw, a nie powodowały wrażenie, że były dla właściciela kompletnie nieprzemyślanym wyborem.

  Decydując się na oświetlenie do domu, warto zwracać uwagę nie tylko na praktyczne zastosowanie, ale i dopasowanie do już przyjętej aranżacji. Połączenie walorów użytkowych z dekoracyjnymi jest w stanie dać zaskakujące efekty i sprawić, że poszczególne pomieszczenia staną się nie tylko komfortowe w użytkowaniu, ale i klimatyczne.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane