• Menu

  Sterowanie domem – czy ta technologia ma sens?

  Dom, którym można sterować przez telefon lub tablet – to już nie wymysł futurystów, ale technologia, którą masz w zasięgu ręki. Pakiety sterujące domem można nabyć w polskich sklepach i zyskać dostęp do dużych udogodnień. Na czym polega działanie centrum zdalnej kontroli domu?

  Sterowanie domemCzym jest centrum sterowania domem?

  To system, który umożliwia integrację różnych urządzeń – klimatyzacji, oświetlenia, ogrzewania, instalacji elektrycznej. Pozwala obsłużyć te urządzenia za pomocą jednego centrum sterowania i aplikacji mobilnej. Za jego pomocą możesz na przykład opuścić rolety w domu, będąc na drugim końcu świata. System dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo domu pod Twoją nieobecność. Zobacz, na czym polega jego działanie.

  Jak działa centrum sterowania domem?

  Dzięki aplikacji w telefonie możesz obsłużyć czujniki podpięte do centralnego nadajnika. W ten sposób będziesz otrzymywać na smartfon lub tablet informacje o włączeniu czujnika dymu, czadu, włamaniu i innych nieprzewidzianych zdarzeniach. Dzięki temu możesz wezwać odpowiednie służby lub wyłączyć alarm, jeśli został on włączony przez przypadek.

  Przemyślane pakiety zawierają też czujniki, które kontrolują urządzenia w domu. Wszystkie elementy ze sobą współpracują, przekazując informacje o działaniu urządzeń do wybranego telefonu mobilnego. Dzięki temu Twój dom jest bardziej bezpieczny. Taki pakiet można znaleźć na przykład tutaj: http://www.euro.com.pl/czujniki/ferguson-smarthome-security-kit.bhtml

  Elementy zestawu – sterowanie domem

  W przykładowym zestawie znajdziesz centrum zdalnej kontroli domem, który może być obsługiwany przez Wi-Fi i aplikacje mobilne w telefonie. Większość urządzeń ma wbudowane syreny alarmowe, które są zintegrowane z czujnikami ruchu. Jeśli pod Twoją nieobecność czujnik wykryje ruch w domu, uruchomi syrenę i prześle dodatkowo informację na Twój telefon, że ktoś niepowołany mógł wejść do budynku.

  Sterowanie oświetleniem w całym domu

  Zintegrowany system pozwala sterować oświetleniem za pomocą jednego przycisku. Kiedy wychodzisz z domu, nie musisz upewniać się, że światło jest wyłączone w całym mieszkaniu, a żadna żarówka nie będzie pobierała niepotrzebnie prądu. Światło możesz też włączać i wyłączać za pomocą pilota – docenisz to, gasząc światło bez potrzeby podnoszenia się z kanapy.

  Czujniki temperatury i wilgotności

  Urządzenia nie tylko mierzą temperaturę i poziom wilgotności w domu, ale też mogą ją regulować. Wyobraź sobie taką sytuację – wracasz do domu w środku upalnego lata. Sprawdzasz na telefonie temperaturę w domu. Aplikacja pokazuje 30 stopni Celsjusza! Co robisz? Szybko ustawiasz klimatyzację na 23 stopnie. Kiedy przekraczasz próg, w domu jest przyjemnie chłodno.

  Rolety sterowane telefonem

  Podobnie możesz obsługiwać rolety. Możesz je podnosić i opuszczać, używając do tego pilota lub aplikacji w telefonie. Istnieje również możliwość zaprogramowania godziny, w której rolety będą się samoczynnie podnosić i opuszczać, np. po wschodzie i zachodzie słońca.

  Jedna odpowiedź do “Sterowanie domem – czy ta technologia ma sens?”

  1. Went-Klima pisze:

   System inteligentnego domu jest ciekawym nowoczesnym rozwiązaniem ułatwiającym obsługę nad wieloma instalacjami w naszych domach, ostatnio uruchomiliśmy nowoczesne rozwiązania doboru systemu klimatyzacji do Smart Dom, zobacz http://www.klimatyzacjawentklima.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane