logo
logo
logo
logo
rutyna w związku

Sposoby na rutynę w związku
Opublikowano: 14 lutego 2022

Kiedy zaczynamy nowy związek, na początku towarzyszy nam ekscytacja i „motyle w brzuchu”. Każdą wolną chwilę chcemy spędzać z ukochaną osobą, a rozstanie choćby na jeden dzień wywołuje ogromną tęsknotę. Jednak pary z długim stażem przyznają, że stan ten nie trwa wiecznie. Czy nuda w związku to nieodłączny element bycia razem? Przeczytaj i poznaj sposoby na przełamanie codziennej rutyny.

Kiedy pojawia się rutyna w związku?

Trudno wskazać dokładny moment, kiedy związek przestaje budzić ekscytację. Wiele tak naprawdę zależy od naszych charakterów, wieku, doświadczenia, stylu życia itp. U niektórych par ma to miejsce już po kilku miesiącach, u innych po kilku latach. Stopniowo zaczynamy spędzać czas w sprawdzony, wciąż taki sam sposób. Spotykamy się z tym samym gronem znajomych, chodzimy do tych samych restauracji, czy nawet jeździmy na wakacje w te same miejsca. Warto pamiętać, że rutyna nie zawsze jest czymś złym. W pewnym sensie daje komfort i poczucie bezpieczeństwa. Od nas samych wiec zależy, czy chcemy coś w naszym związku zmienić.

Nowe doświadczenia

Jeśli jednak zdecydujemy, że powtarzalna codzienność nas meczy, najlepszym sposobem na przełamanie codziennej rutyny, jest próbowanie nowych rzeczy. Wiele par taką zmianę zaczyna od urozmaicenia życia intymnego. Niektórzy zechcą spróbować od razu czegoś mocniejszego, jak np. praktyki bdsm. Niekoniecznie jednak trzeba iść w tym kierunku. Czasem wystarczy wspólne obejrzenie filmu czy nietypowy strój. Dobrym pomysłem jest także przesyłanie sobie gorących smsów lub zostawianie liścików. Atmosferę w sypialni pomogą podkręcić też erotyczne zabawki. Do najprostszych należy choćby dildo. Wyjście poza strefę komfortu i poznawanie nowości, nie może jednak ograniczać się do seksu. Czasem wystarczy po prostu umówić się na kolację do nowej restauracji, wybrać na spacer po nieznanych zakątkach naszego miasta, wyskoczyć gdzieś na weekend, czy spróbować nieznanych dotąd aktywności.

Wspólne hobby

Nic tak nie zbliża, jak wspólne spędzanie czasu. Nie chodzi tu jednak o leżenie obok siebie na kanapie i oglądanie telewizji dzień w dzień. Jeśli nie mamy wspólnych pasji, warto ich poszukać. Może to być gotowanie i odkrywanie nowych smaków, uprawianie sportu, malowanie, odnawianie starych mebli, fotografowanie itp. Ważne jest, aby znaleźć aktywność, która obydwojgu będzie sprawiać satysfakcję. Wspólne planowanie, dzielenie się zadaniami i zbieranie doświadczeń dają niesamowite możliwości do dyskusji na wciągające tematy. Jeśli nie macie żadnego pomysłu, warto testować różne opcje. Kto wie, może któraś z nich tak was wciągnie, że ciężko będzie się oderwać.

Czas osobno

Wprawdzie wspólny czas w związku jest konieczny i niezwykle cenny, jednak nie znaczy to, że zawsze wszystko trzeba robić razem. Takie podejście z czasem może prowadzić do zmęczenia i przytłoczenia i w efekcie zamiast zapobiegać rutynie, jeszcze bardziej pogłębi to uczucie. Zadbajcie o odpowiedni balans pomiędzy wspólnymi, a osobnymi aktywnościami. Wyjście ze swoimi znajomymi, czas spędzony na czytaniu książki, samotny spacer, to świetny sposób, żeby zadbać o siebie i zatęsknić za partnerem. Niektóre pary cenią sobie nawet oddzielne wakacje. Nie ma w tym absolutnie nic złego, jeśli tylko oboje czujecie, że wam to służy.

Sposobów na rutynę w związku jest wiele, wystarczy włączyć kreatywność. Jednak, że samo się nie zrobi. Dbanie o związek wymaga nieco wysiłku, a czasem też wyjścia poza swoją strefę komfortu i spróbowania czegoś nowego. Niekoniecznie muszą to być spektakularne rzeczy. Czasem naprawdę mała zmiana może przynieść wielkie efekty.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Jeden na dziesięciu Polaków nie lubi swoich w...

Chociaż większość z nas nie lubi kolegów z pracy, to aż 76% Polaków...
bankructwo

Tak źle jeszcze nie było – 20 tysięcy P...

W pierwszym półroczu 2023 bankructwo ogłosiło w Polsce ponad 1...
migracja

Problem migracji będzie narastał przez następ...

Dlaczego tak wiele osób, organizacji, a nawet rządów angażuje...