logo
logo
logo
logo
wiercenie bez pyłu

Sposoby na czyste wiercenie. Triki na wiercenie bez pyłu
Opublikowano: 22 września 2019

wiercenie bez pyłu

Prace remontowe w domu to jedno z podstawowych zajęć każdego mężczyzny. Do najbardziej popularnych zaliczyć można wiercenie, będące nieodłącznym elementem wieszania obrazów, czy też mocowania szafek.

Podczas wykonywania tego rodzaju czynności, wytwarzana jest ogromna ilość brudu, która wpływa na konieczność sprzątania. Pył ze ścian i sufitów jest więc sporą niedogodnością, z którą można sobie jednak poradzić.

Jak poradzić sobie z pyłem?

Wiertło, którego zadaniem jest stworzenie otworu o odpowiednich rozmiarach, ma za zadanie zagłębić się w ścianie, przy jednoczesnym usuwaniu z niej zbędnych odpadów, które w tym wypadku mają postać rozdrobnionego betonu. Jest on na tyle lekki, że w szybkim czasie może zostać rozdmuchany, co przyprawia kolejnych kłopotów. Istnieją jednak proste, lecz również skuteczne triki na to, aby ograniczyć jego rozprzestrzenianie.

Karteczki samoprzylepne

Wiercenie w ścianie może wydawać się dość łatwym i szybkim zajęciem. Trudniej jednak poradzić sobie z ogromem brudu, jaki jest przy jego okazji produkowany. Z pomocą przychodzą jednak zwykłe kartki samoprzylepne, które znaleźć można w każdym sklepie papierniczym. Aby uniknąć zbędnego sprzątania wystarczy więc zaopatrzyć się w kilka sztuk. Pierwszym krokiem będzie dokładne oznaczenie miejsca wiercenia. Następnie należy przykleić, zakupioną wcześniej, karteczkę tuż pod nim. Aby spełniała ona swoją funkcję, musi zostać również zagięta tak, żeby stworzyła kształt litery „V”. W ten sposób całość wytworzonego pyłu zbierze się w tym, prowizorycznym, zbiorniczku, a jego usunięcie stanie się dużo łatwiejsze.

Jednorazowe kubki

Sposób ten jest doskonałą metodą w czasie wiercenia w suficie, podczas którego cały pył spada na głowę osoby wiercącej i zasypuje jej oczy, utrudniając widzenie. Wykorzystać należy plastikowy, bądź też papierowy kubek jednokrotnego użytku, który spełni rolę pojemnika na kurz. Na jego spodzie wywierca się otwór o średnicy wiertła, a następnie skraca się jego wysokość tak, aby nie przeszkadzała ona w wykonaniu w suficie otworu o odpowiedniej głębokości. Po oznaczeniu miejsca wiercenia można śmiało rozpocząć cały proces. Wytwarzający się pył będzie trafiał bezpośrednio do pojemnika, z którego może później zostać łatwo usunięty.

Profesjonalne urządzenia

Na rynku dostępne są również specjalne narzędzia, dzięki którym wiercenie staje się przyjemniejsze. Są to profesjonalne pochłaniacze, będące pomocą fachowców, ale również i amatorów wierteł. Zasada ich działania opiera się na wytwarzaniu ciągu powietrza, który zasysa kurz, będący odpadem przy wykonywaniu prac remontowych. Urządzenia te dostosowane są do wszelkiego rodzaju rozmiarów wierteł, co sprawia, że są uniwersalne i proste w użytkowaniu. Przed przyłożeniem wiertła do ściany należy więc przymocować pochłaniacz tak, aby obejmował on, wcześniej oznaczone, miejsce. Po zakończeniu pracy wystarczy rozmontować urządzenie i opróżnić jego zbiornik. W ten sposób unika się zabrudzenia całego pokoju i straty czasu, poświęconego na jego sprzątanie.

Poradę o wierceniu bez pyłu dostarczył sklep z narzędziami Tooles.pl

 

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

elektronarzędzia

Elektronarzędzia, które warto posiadać w domu...

Drobna naprawa czy mały remont to czynności, które w większości przypa...
przegląd samochodu

Jak przygotować samochód do dłuższej trasy?...

Wiele osób szykuje się do wakacji i pomimo wysokich cen benzyny, które...
samochód po powodzi

Czy warto kupić samochód po powodzi?...

Po każdej powodzi pojawiają się oferty sprzedaży pojazdów, które zosta...
węże do sprężonego powietrza

Jak dbać o węże do sprężonego powietrza i co...

Sprężone powietrze jest często wykorzystywane w wielu sytuacja...