• Menu

  Sporządzasz umowę najmu mieszkania? Zgłoś się do radcy prawnego

  Sporządzenie porządnej umowy najmu mieszkania jest podstawą do roszczeń w razie zniszczenia mieszkania przez najemcę lub w sytuacji, gdy zaprzestanie on opłacania czynszu.

  Najlepszym rozwiązaniem, by uniknąć problemów z nieuczciwym lokatorem, jest sporządzenie umowy najmu lokalu mieszkalnego u radcy prawnego.

  Radca prawny Warszawa – doświadczony specjalista w kwestii sporządzania umów najmu

  umowa najmu mieszkania

  Warszawa należy do czołówki miast pod względem wielkości zainteresowania najmem lokalów mieszkalnych. W stolicy mieszkania i domy wynajmują nie tyko studenci, ale i osoby pracujące w Warszawie na stałe, jak również będące w delegacjach. Rynek najmu nieruchomości jest w stolicy interesujący dla inwestorów i osób prywatnych, mających niezamieszkane mieszkanie lub dom, które można wynająć.

  O ile inwestorzy zwykle posiadają szczegółowe umowy najmu sporządzone przez prawników lub korzystają z usług agencji nieruchomości, to osoby prywatne częściej decydują na wynajem mieszkania bez żadnej umowy. Jest to rozwiązanie niosące ze sobą ogromne ryzyko, choć wiele osób wybiera je z powodu chęci uniknięcia konieczności płacenia podatku do urzędu skarbowego.

  Brak umowy najmu lokalu mieszkalnego może wiązać się z wyprowadzką lokatora bez płacenia czynszu lub z odmową wyprowadzki pomimo niepłacenia czynszu. Ponadto lokator może zdewastować mieszkanie lub dom, a właściciel nieruchomości nie będzie miał możliwości dochodzenia odszkodowania za szkody w lokalu.

  Jeżeli obie strony podpiszą umowę, lokator jest chroniony przed bezpodstawnym wyrzuceniem z nieruchomości oraz przed nachodzeniem właściciela mieszkania podczas nieobecności wynajmującego w lokalu. Właściciel mieszkania lub domu ma natomiast pewność, że uzyska odszkodowanie w przypadku zniszczenia mieszkania lub niezapłacenia czynszu oraz opuszczenia nieruchomości przez nieuczciwego lokatora.

  Umowa u radcy prawnego gwarancją bezpieczeństwa

  Umowę najmu lokalu mieszkalnego można sporządzić samodzielnie lub ściągnąć jej wzór z Internetu, jednak jedynie radca prawny zagwarantuje, że znajdą się w niej wszelkie zapisy chroniące interesy właściciela mieszkania bez jednoczesnego naruszania praw, jakie przysługują wynajmującemu.

  Radca prawny pomoże również w sporządzeniu listy sprzętów znajdujących się w mieszkaniu lub domu oraz w przygotowaniu protokołów przekazania nieruchomości. Dzięki jego usługom można mieć pewność, że podczas wynajmowania lokalu mieszkalnego nie umknie żaden szczegół, który może mieć negatywny wpływ na przyszłość.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane