logo
logo
logo
logo

SPA – relaks dla duszy i ciała
Opublikowano: 21 stycznia 2019

Wybierając się na dłuższy urlop, ewentualnie weekendowy lub kilkudniowy wypoczynek, coraz częściej decydujemy się na hotele posiadające strefę SPA. Jest to idealne miejsce do regeneracji sił, oferujące przede wszystkim ukojenie i prawdziwy relaks, zwłaszcza jeśli taki hotel ulokowany jest w urokliwym, otoczonym cudowną przyrodą miejscu.

SPA – magia miejsca

Łacińskie „sanus per aquam” (SPA) oznacza „zdrowie przez wodę” i utożsamiane jest z jej leczniczym działaniem. Słowo SPA kojarzone jest również z „uzdrowiskiem” – od miejscowości Spa położonej w Belgii. SPA to miejsce, w którym można skorzystać z różnego rodzaju zabiegów i szeregu atrakcji terapeutycznych pozytywnie wpływających na nasze zdrowie, ciało, a także psychikę. Najczęściej strefy SPA posiadają wysokiej klasy hotele oferujące również baseny, wanny z hydromasażem i sauny. Oczywiście oprócz tego możemy skorzystać z szerokiej gamy zabiegów na twarz i ciało, m.in. relaksacyjnych masaży, zmysłowych rytuałów czy kąpieli kosmetycznych.

SPA Małopolska dla dwojga – http://www.radoczapark.pl/dla-rodziny/spa-wellness/centrum-spa

Co nam dają wizyty w SPA?

To magiczne miejsce wspaniale wpływa na nasze samopoczucie psychofizyczne. Podczas zabiegów organizm zostaje oczyszczony, a skóra zyskuje zdrowy, piękny wygląd. Jest to również skuteczny sposób na odstresowanie się i zregenerowanie całego ciała. Regularne wizyty w SPA pomogą także wymodelować sylwetkę, wpływają na poprawę krążenia krwi, poprawią odporność i rozluźnią napięte mięśnie. Zabiegi SPA przynoszą więc ulgę ciału i ukojenie zmysłom.
Korzyści jakie możemy czerpać poddając się zabiegom zależą od wybranej kuracji.

SPA Małopolska

Ośrodki SPA powstają najczęściej tam, gdzie jest zdrowy, sprzyjający klimat. Wypoczynek i regeneracja w takim miejscu są dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. Wiele centrów SPA znajduje się w górach, gdyż panujący tam mikroklimat sprzyja relaksacji, odprężeniu i „zapomnieniu się”. Warto zatem skorzystać z oferty małopolskich SPA, które mają renomę najlepszych w kraju i nie tylko.

Tagi: , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

karma dla psa chorego na cukrzycę

Jaką wybrać karmę dla psa chorego na cukrzycę...

Jedną z częstych przypadłości u psów jest cukrzyca, która wyni...
Jedzenie

Jak jeść lepiej? Mamy odpowiedź na to pytanie...

Jedzenie to nie tylko sposób na dostarczenie sobie niezbędnych kalorii...
Refundacja Zolgensma

Refundacja Zolgensma – radość, ale i rozpacz...

SMA jest chorobą rdzeniowo-mięśniową, prowadzącą do niepełnosprawności...
dieta ketogeniczna

Jaka jest najlepsza dieta ketogeniczna? Opini...

Dieta ketogeniczna stała się ostatnio bardzo popularna. Na czym polega...