• Menu

  Skok powiatu świdwińskiego na podium

  Starosta świdwiński Mirosław Majka

  Powiat świdwiński, położony w sercu województwa zachodniopomorskiego, zawsze znajduje się w pierwszej dziesiątce laureatów ogólnopolskiego konkursu „Ranking Gmin i Powiatów” w kategorii powiatów do 60 tys. mieszkańców. W tegorocznej edycji pierwszy raz trafił do pierwszej trójki

  Powiat Świdwiński jest przyjaznym miejscem do zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej. Remonty ulic, termomodernizacje i rozbudowa obiektów użyteczności publicznej, inwestycje związane z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, organizacja lokalnych imprez kulturalnych i sportowych to kolejne przedsięwzięcia realizowane przez Powiat.

  – Udowodniliśmy, że będąc w czołówce nie zwalniamy tempa i wytyczamy nowe cele, które konsekwentnie realizujemy. Jest to dla nas wyróżnienie tym cenniejsze, że będziemy się nim cieszyć w roku, w którym obchodzimy 20-lecie utworzenia powiatu świdwińskiego –  mówi starosta świdwiński Mirosław Majka.

  Wśród zrealizowanych przedsięwzięć warto wymienić inwestycje drogowe, m.in. przebudowę blisko 6-kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 1079Z Kołacz–Krosino. Inwestycja o wartości ponad 1,7 mln złotych została zrealizowana przy wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014–2020. Zakończono również przebudowę drogi powiatowej nr 1088Z w miejscowości Połczyn-Zdrój – na remont ulic Mickiewicza i Powstańców Wielkopolskich  pozyskano środki z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

  Przy zaangażowaniu Powiatu wybudowano nowoczesny blok operacyjny w szpitalu w Połczynie-Zdroju. Szpital rozbudowano o dwie sale operacyjne oraz sale przygotowania personelu i pacjenta oraz wyposażono w najnowszej generacji aparaturę.

  Z myślą o podnoszeniu jakości życia mieszkańców Powiat przeprowadził również szereg działań o charakterze nieinwestycyjny w zakresie edukacji ekologicznej, ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego czy pielęgnowania lokalnego dziedzictwa kulturowego.

  W roku 2017 Zarząd Powiatu podpisał umowy na realizację kolejnych projektów – finansowanych przy znacznym udziale środków z funduszy europejskich. W centrum miasta Świdwin powstaje Centrum Popularyzujące Naukę. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w regionie i jedna z największych inwestycji Powiatu. W nowoczesnym trzykondygnacyjnym budynku powstaną sale naukowo-laboratoryjne, sala ekspozycyjna oraz sala wykładowa. Odwiedzający będą mogli zdobywać wiedzę nie tylko w teorii, ale również poprzez doświadczenie.

  Komplementarnymi do utworzenia Centrum są przedsięwzięcia z zakresu edukacji zawodowej: rozbudowa hal warsztatowych przy Zespole Szkół Rolniczych w Świdwinie oraz wzbogacenie oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych w Świdwinie i Połczynie-Zdroju. W ciągu 6 lat działań wsparciem objętych zostanie niemal 200 uczniów i nauczycieli. W toku są działania zmierzające do utworzenia na terenie Powiatu strefy aktywności biznesowej. Obecnie trwają prace projektowe, a w II kwartale 2018 roku ruszy budowa. W 2010 roku do dyspozycji przedsiębiorców zostanie oddanych 6 uzbrojonych działek inwestycyjnych o różnej powierzchni. Teren jest położony przy drodze powiatowej i zaledwie kilkaset metrów od drogi wojewódzkiej nr.162 (Świdwin- Kołobrzeg). Już dzisiaj Starosta Świdwiński zaprasza do zainwestowania w strefie.

  Rozpoczyna się właśnie przebudowa dwóch strategicznych ulic Wojska Polskiego i Kombatantów  w mieście Świdwin – są to drogi powiatowe prowadzące między innymi do istniejących już terenów przemysłowych, do których każdego dnia dojeżdża kilkuset pracowników. A dla tych, który szukają wytchnienia i kontaktu z naturą Powiat buduje dwie przystanie kajakowe na rzece Redze.

  www.powiatswidwinski.pl

  Jedna odpowiedź do “Skok powiatu świdwińskiego na podium”

  1. Onlinepharmacyreviews pisze:

   Dziękuję za odpowiedź. Byłoby fajnie😊

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane