• Menu

  Segregatory biurowe – sposób na wygodne uporządkowanie biurowych dokumentów

  Organizacyjny chaos w biurowej dokumentacji utrudnia prowadzenie przedsiębiorstwa. Znalezienie potrzebnego druku zajmuje zbyt wiele czasu i często powoduje nerwowe sytuacje. Jak uniknąć bałaganu w papierach? Warto postawić na systematyczną i dobrze rozplanowaną archiwizację. Szukasz przedmiotów biurowych, które mogą Ci w tym pomóc? Wybierz wygodne segregatory, dzięki którym zorganizujesz przestrzeń w swoim biurze.

  segregator

  Kiedy warto przeprowadzić archiwizację dokumentów?

  Zbyt duża ilość porozrzucanych po biurku arkuszy sprawia, że tworzy się nieporządek. Nie wszystkiego możesz się pozbyć – faktury, druki podatkowe czy umowy między przedsiębiorstwem a pracownikiem muszą być przechowywane przez określony według prawa czas. Wrażliwe dane w nich zawarte nie mogą trafić w niepowołane ręce ani leżeć na widoku, dlatego też warto je uporządkować.

  Posegregowane tematycznie czy alfabetycznie dokumenty to ułatwienie pracy całego biura. Dzięki temu w szybki i prosty sposób znajdziesz to, czego aktualnie potrzebujesz, a efektywność Twojej pracy wzrośnie. Łatwiej będzie Ci sięgnąć po wydruk umieszczony w segregatorze, niż wyjąć go spod pokaźnej i nieopisanej sterty. Archiwizacja przy pomocy segregatorów to sposób na stworzenie reprezentatywnej przestrzeni. Ułożone na półkach kolorowe segregatory dopełniają wnętrze, nadając mu wygląd dobrze rozplanowanego biura. Dzięki temu przyjmowani klienci nie odniosą negatywnego wrażenia już przy samym wejściu do pomieszczenia, jakie mogłoby im towarzyszyć przy spotkaniu się z porozrzucanymi wszędzie drukami. Czyste i zadbane biurko oraz dobrze zorganizowana przestrzeń to oznaka, że jesteś specjalistą, któremu warto zaufać.

  Segregator, czyli praktyczny przedmiot do każdego biura

  Jest to jeden z artykułów biurowych do archiwizacji dokumentów. Segregator może być wyposażony w mechanizm kółkowy lub dźwigowy, w którym umieszczane są koszulki z drukami. Na jego grzbiecie jest miejsce na opis zawartości oraz otwór, który ułatwia wyciągnięcie go z półki. Okładki segregatorów wykonywane są z twardej tektury oraz dodatkowo pokrywane folią polipropylenową, dzięki czemu nie ulegają szybkiemu zniszczeniu pod wpływem niewielkiej ilości wody czy czynników zewnętrznych.

  Obecność segregatora w biurze pozwala na przechowywanie ważnych wydruków w uporządkowany sposób, ułatwiający ich sprawne wyszukanie. W ofercie sklepów biurowych znajdziesz je w różnorodnych wielkościach i szerokościach, m.in. A4 czy A5. Segregatory na dokumenty mają różne kolory, od klasycznych czarnych i granatowych, poprzez czerwone, żółte i zielone, do neonowych i wzorzystych. Mogą mieć również postać segregatorów ozdobnych. Wszystkie z nich znajdziesz tutaj.

  Etykiety, przekładki i koszulki – lepsza organizacja każdego segregatora

  segregator

  Aby umieszczone w segregatorach dokumenty znaleźć z jeszcze większą łatwością, zakup dodatkowe akcesoria do ich organizacji. Przede wszystkim nie możesz zapomnieć o kupnie koszulek, ponieważ stanowią one bazę dobrej organizacji. Do nich wsuwane są kartki, które następnie wpinane są w mechanizm segregatora.

  Porządkując firmowe wydruki możesz oddzielać je od siebie wpinając pomiędzy koszulki specjalne przekładki. Mogą mieć one oznaczenia w różnych kolorach lub cyferkach, stopniowo schodzące w dół. Ta forma organizacji pomoże Ci w sprawny sposób dotrzeć do określonego miejsca w segregatorze.

  Ważne są również zewnętrzne etykiety. Naklej jedną na grzbiet segregatora i opisz jego zawartość. W ten sposób zawsze sięgniesz po właściwy już za pierwszym razem.

  Zadbaj o komfort pracy we własnym przedsiębiorstwie i postaw na archiwizację dokumentów przy pomocy wygodnych segregatorów. Ich trwała struktura pozwoli Ci na korzystanie z nich przez długi czas, wciąż równie dobrze wyglądając, co utrzymując porządek w biurze.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane