• Menu

  Sanityzacja dystrybutorów wody – zadbaj bezpieczeństwo pracowników

  Zapewnienie pracownikom wody pitnej spełniającej określone standardy, to prawny obowiązek każdego przedsiębiorcy. Firmy korzystające z dystrybutorów wody oraz filtrów do wody muszą więc zwrócić uwagę na czystość tych urządzeń.

  Konieczne jest przeprowadzanie sanityzacji oraz stosowanie dobrych praktyk użytkowania dystrybutorów i filtrów. Sprawdź, na czym polega sanityzacja dystrybutora wody oraz jak dbać o filtry do wody na co dzień.

  Dostarczanie wody pracownikom to nie tylko obowiązek związany z przepisami BHP. Odpowiedni poziom nawodnienia organizmu wpływa na koncentrację, a więc także na efektywność pracy zatrudnionych osób. Właśnie dlatego firmy coraz częściej inwestują w dystrybutory wody w biurach, dzięki czemu zapewniają pracownikom nieograniczony dostęp do wody pitnej. Warto jednak pamiętać o zachowaniu pewnych zasad korzystania z tych urządzeń, bo ma to kluczowy wpływ na zdrowie i samopoczucie pracowników.

  Sprawdź także: Woda w firmie – optymalizacja kosztów.

  Użytkowanie dystrybutora wody w firmie – 5 dobrych praktyk

  Wybierając dystrybutor wody do biura, powinieneś wziąć pod uwagę to, że pracownicy muszą wiedzieć, jak należy z niego korzystać. Te kilka prostych zasad pozwoli Ci utrzymać dystrybutor wody w czystości, a co za tym idzie – zapewnić czystą i bezpieczną wodę dla wszystkich w biurze.

  • Ustaw dystrybutor wody w odpowiednim miejscu

  Urządzenie dostarczające wodę w biurze powinno stać na stanowisku nienasłonecznionym, z dobrą wentylacją i z daleka od zwierząt.

  • Nigdy nie zostawiaj dystrybutora wody bez butli

  W przeciwnym razie mogą się na nim gromadzić kurz, pył i inne zanieczyszczenia. Jeśli woda się skończyła, należy zostawić pustą butlę wody aż do wymiany na nową.

  • Usuń zabezpieczenia dopiero bezpośrednio przed użyciem

  Nalepka i folia zabezpieczająca kapsel chronią butlę przed kurzem i zarazkami. Należy ją zerwać zaraz przed umiejscowieniem butli na dystrybutorze wody.

  • Nie dotykaj części dystrybutora, które mają kontakt z wodą

  Nie należy dotykać rękami kapsla, szyjki butli, iglicy ani wylewek kraników. Jeśli chcesz wymienić butlę, chwyć ją za rączkę. Następnie odwróć do góry dnem i jednym sprawnym ruchem nałóż na dystrybutor wody.

  • Czyść dystrybutor wody od zewnątrz

  Regularnie myj obudowę urządzenia wilgotną ściereczką. Wszystkimi elementami, które mają styczność z wodą zajmą się specjaliści marki dostarczającej wodę do firmy, np. Eden.

  Sanityzacja dystrybutora wody – na czym polega?

  Dystrybutor wody może być czyszczony bez odpowiednego przygotowania tylko z zewnątrz. Punkty styku z wodą muszą być oczyszczane przez specjalistów. Taką usługę oferuje Eden, który co pół roku zapewnia sanityzację dystrybutorów wody. Jak to wygląda?

  Etap 1 – zewnętrzne czyszczenie dystrybutora wody

  Na początek konieczne jest ogólne oczyszczenie dystrybutora wody. Warto zwrócić uwagę, jakich preparatów używają pracownicy dostawcy wody. Specjaliści Eden używają tylko atestowanych środków.

  Etap 2 – wymiana części dystrybutora

  Kolejnym krokiem jest wymiana wszystkich elementów dystrybutora wody, które mają styczność z wodą. Są to: zbiornik wewnętrzny, kraniki wody gorącej i zimnej oraz ociekacz. Wszystkie części poddawane są wcześniejszej obróbce termicznej i przechowywane są w hermetycznie zamkniętych opakowaniach.

  Regularna sanityzacja dystrybutorów wody zapewnia bezpieczeństwo pracowników i pozwala cieszyć się niezmiennie świeżym smakiem czystej wody. Zadbany zbiornik wody w biurze pozwala także zaoszczędzić czas na organizację ewentualnej naprawy.

  Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na Eden.pl i poznaj ofertę dostawcy wody.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane