• Menu

  Pracodawco! Sprawdź, jak ważna jest sanityzacja dystrybutora wody!

  sanityzacja dystrybutora wodyDystrybutor wody to urządzenie, które coraz częściej pojawia się w różnych firmach. Dzięki niemu pracownicy mają stały dostęp do wody źródlanej. Dorosły człowiek w celu nawodnienia swojego organizmu powinien wypić w ciągu dnia około 2 l wody.

  Jeśli mamy ją w zasięgu ręki, to chętniej po nią sięgamy, dlatego tak ważna staje się rola dystrybutorów wody. Aby jednak woda w naszym biurze nieustannie miała najwyższą jakość, konieczne jest regularne przeprowadzanie sanityzacji dystrybutora wody. Sprawdźmy, dlaczego jest tak ważna.

  Woda do biura – zadbaj o zdrowie swoich pracowników!

  Stały dostęp do najwyższej jakości wody w firmie, możemy mieć dzięki profesjonalnym dystrybutorom wody. Wyróżniamy kilka rodzajów tych urządzeń, dlatego łatwo jest dostosować je do swoich potrzeb. Możemy wybierać w dystrybutorach, do których montuje się wodę w butlach lub w urządzeniach filtrujących, podłączonych do źródła bieżącej wody. Niezależnie od rodzaju sprzętu, konieczne jest regularne przeprowadzanie sanityzacji dystrybutora wody.

  Sanityzacja dystrybutora wody

  Sanityzacja dystrybutora wody polega na profesjonalnym oczyszczeniu tego urządzenia. Czynność tę wykonuje się w celu zapewnienia najwyższej jakości wody oraz utrzymania poprawnego działania sprzętu. Sanityzacja jest zalecana przez europejskie stowarzyszenie Watercoolers Europe oraz Krajową Izbę Gospodarczą Przemysłu Rozlewniczego.

  Na czym dokładnie polega sanityzacja dystrybutora wody?

  Usługa sanityzacji polega na profesjonalnym czyszczeniu (przy pomocy pary wodnej pod ciśnieniem), dezynfekcji lub wymianie tych elementów urządzeń, które mają kontakt z wodą i czynnikami zewnętrznymi. Sanityzację powinno się przeprowadzać co 6 miesięcy, jest to optymalny okres dla zachowania higieny dystrybutora. Dzięki temu skutecznie usunięte zostają osady mineralne, bakterie oraz pozostałe drobnoustroje. Usługę wykonuje się u klienta lub w firmie, z którą mamy podpisaną umowę.

  Sanityzacja dystrybutora krok po kroku:

  1. ogólna ocena stanu urządzenia,
  2. sprawdzanie poprawności działania wszystkich elementów (wykrycie ewentualnych usterek),
  3. sprawdzanie szczelności urządzenia,
  4. sprawdzanie temperatury wody ciepłej i zimnej,
  5. czyszczenie i odkamienianie elementów zewnętrznych i wewnętrznych dystrybutora,
  6. jeśli to konieczne – naprawa lub wymiana części,
  7. na koniec jeszcze raz przeprowadza się test działania urządzenia.

  Dlaczego należy przeprowadzać sanityzację dystrybutora wody?

  • usługa ta pozwala na zachowanie najwyższej jakości wody oraz jej niezmienionego smaku,
  • oczyszczony dystrybutor na długo będzie sprawny i wydajny,
  • firma z którą podpisaliśmy umowę na dostawę wody jest odpowiedzialna za dotrzymanie terminów przeprowadzanych usług sanityzacji,
  • utrzymując dystrybutor w czystości dbamy o bezpieczeństwo i zdrowie naszych pracowników.

  Dystrybutor wody to doskonałe rozwiązanie dla każdej firmy, dzięki któremu pracownicy mają stały dostęp do wody pitnej. Należy jednak pamiętać o utrzymaniu czystości urządzenia, która przekłada się na jakość wody. Konieczne jest więc przeprowadzanie sanityzacji dystrybutora dwa razy w roku oraz codzienne dbanie o jego czystość (przemywanie zewnętrznych części sprzętu  z kurzu i osadów).

  Więcej informacji na temat korzystania z dystrybutorów wody na darnatury.pl.

  Jedna odpowiedź do “Pracodawco! Sprawdź, jak ważna jest sanityzacja dystrybutora wody!”

  1. Paulo pisze:

   Tylko aby nie EDEN koszmar obsługi

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane