• Menu

  Samochody na wynajem, a leasing – jak to wygląda w praktyce?

  W obecnych czasach wiele firm w Polsce zastanawia się nad kupnem samochodu lub floty samochodowej. Powyższa kwestia stanowi zazwyczaj bardzo duże obciążenie dla firmowego budżetu, dlatego coraz więcej polskich przedsiębiorstw decyduje się na inne opcje zaspokajające potrzeby transportowe firmy. Takimi opcjami może być leasing, bądź też wynajem samochodu lub kilku samochodów. Omawiana opcja pozwala na uzyskanie samochodu lub paru samochodów bez konieczności wydawania dużych sum pieniędzy firmowych, bądź też zaciągania kredytów w bankach. Osobna kwestię stanowi sam kredyt, który może stanowić problem w przypadku małej firmy, ponieważ za każdym razem sprawdzana jest zdolność kredytowa klienta. W takich przypadkach najlepiej skorzystać z ofert leasingu, bądź też wynajmu samochodu.

  Samochody na wynajem

  Wynajem samochodu zazwyczaj jest stosowany w przypadku krótkoterminowego zapotrzebowania. Przykładowo w firmie budowlanej zepsuł się samochód, a szef przedsiębiorstwa musi wykonać zlecenie w miejscowości oddalonej o dwieście kilometrów. Zlecenie potrwa dziesięć dni i w takim przypadku najlepiej skorzystać z opcji wynajmu samochodu. Odwrotna sytuacja zachodzi w przypadku, gdy firma chce posiadać samochód na dłuższy okres czasu. W powyższym przypadku bardziej opłacalną opcję może stanowić leasing samochodu, który dodatkowo po okresie trwania leasingu można zakończyć poprzez wykupienie na własność auta. Warto o tym pamiętać, ponieważ samochód z opcją wynajmu nie może być wykupiony. Obie omawiane możliwości posiadają jedną główną zaletę – na leasing oraz wynajem samochodu lub samochodów wystawiana jest faktura VAT, którą można wliczyć w koszty działalności przedsiębiorstwa. Dodatkowo w przypadku wynajmu samochodu firma wypożyczająca samochód może zapłacić w formie bezgotówkowej – przykładowo za pomocą swoich usług. Dlatego obie opcje stanowią bardzo dobre rozwiązanie dla każdej firmy, która wyraża zapotrzebowanie na samochody.

  Jak kształtują się ceny obu usług? Przykład można znaleźć na stronie http://www.carforyou.com.pl – wynajem aut Ostrołęka

  Jak widać na powyższym przykładzie, do wynajmu dostępne są nie tylko samochody dostawcze, ale również samochody osobowe i lawety. Można również wynająć luksusowe limuzyny – idealne do ślubów. Omawiany przykład jest najlepszy, ponieważ wynajem samochodów Ostrołęka oferuje się na terenie całego kraju i oferuje również wynajem samochodów długoterminowy – w atrakcyjnych cenach. Leasingowe oferty również są atrakcyjne, jednak wielu firmom oraz osobom prywatnym, ten sposób użyczania samochodu może nie odpowiadać, ze względu na wysokie koszty miesięczne i ogólne (przykładowo rata leasingu za Toyotę Auris II to 1445 zł miesięcznie z wkładem własnym 30 000 zł – umowa na 3 lata). Jak widać powyższa opcja, ze względu na koszty, nie jest przeznaczona dla każdego. O wiele prostszą opcją wydaje się wynajem samochodów. Auto ma zawsze pełny bak, pakiet ubezpieczeń i klient dostaje je w idealnym stanie technicznym i estetycznym. Dlatego wynajem aut Ostrołęka jest coraz popularniejszy w wymienionym powyżej mieście i całym regionie. Warto zajrzeć na stronę firmy, ponieważ ceny za jeden dzień wynajmu z pewnością nie są wysokie. Takie auto można wynająć do ślubu, na randkę, do pracy, na wakacje lub wycieczkę, na ważne spotkanie biznesowe lub długoterminowo – w momencie kiedy potrzebujemy auta, a nie chcemy, aby wiązało się to z problemami takimi jak ubezpieczenia, naprawy i inne.

  Podsumowując

  Wynajem samochodów Ostrołęka zdobywa coraz więcej klientów z całego regionu oraz w innych częściach kraju. Obie opcje, zarówno leasing, jak i wynajem mają swoje zalety i wady. Osobiście uważam, że wynajem samochodu osobowego za 55 zł za jeden dzień jest lepszą opcją, ponieważ auto wynajmuję tylko wtedy kiedy potrzebuję i nie muszę się z nikim wiązać żadną umową długoterminową. Jest to wygodna opcja szczególnie dla ludzi młodych i firm, ponieważ wydatek rzędu trzystu złotych za cztery dni wynajmu nie jest tak obciążający jak comiesięczna rata leasingowa. Co najważniejsze formalności, w przypadku samochodów na wynajem, to jedynie konieczność posiadania dowodu osobistego i wpłaty kilkuset-złotowej kaucji zwrotnej, dlatego można się spodziewać, że powyższe usługi będą z czasem w Polsce coraz popularniejsze. Oczywiście zupełnie jak w krajach zachodnich, samochód można pozostawić w dowolnym miejscu (po wcześniejszym uzgodnieniu z firmą wynajmująca nam samochód). Auto odbierze pracownik danej firmy. Wszystkie powyższe opcje powodują, że wynajem samochodów stanowi bardzo atrakcyjną usługę dla każdej osoby posiadającej prawo jazdy.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane