• Menu

  Takie poparcie dodaje mi skrzydeł

  Wójt Tadeusz Czajka, Tarnowo Podgórne

  Wójt Tadeusz Czajka, Tarnowo Podgórne

  Rozmawiamy z Tadeuszem Czajką, wójtem gminy Tarnowo Podgórne.

  Gratulujemy zwycięstwa w wyborach samorządowych. Uzyskał pan ponad 73 procent głosów!

  Bardzo dziękuję. Nie ukrywam, że liczyłem na wygraną w pierwszej turze, ale tak duże poparcie było bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Cieszę się, że moja wiedza i doświadczenie przekonały mieszkańców do oddania na mnie głosu. Jednocześnie zapewniam, że ten wynik wyborczy mobilizuje mnie do jeszcze większej pracy na rzecz gminy Tarnowo Podgórne.

  Od czego zamierza pan zacząć kolejną kadencję?

  Już w kampanii wyborczej obiecywałem, że chcę przede wszystkim kontynuować i rozwijać dotychczasowe kierunki działań. Będę się zatem skupiać na czterech obszarach: zdrowiu, edukacji, bezpieczeństwie i środowisku – to moja odpowiedź na potrzeby i oczekiwania mieszkańców.

  Rozpoczęliśmy już realizację największej gminnej inwestycji edukacyjnej – Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym. Zadanie utworzenia i prowadzenia tej placówki przejęliśmy od Powiatu Poznańskiego. Ta inwestycja to zwieńczenie naszych rozmów z przedsiębiorcami, którzy deklarują mocne wsparcie przy tworzeniu klas patronackich, staży i praktyk. Zbadaliśmy także faktyczne zainteresowanie ofertą szkoły wśród potencjalnych uczniów i wiemy, że taka szkoła jest potrzebna. Prace budowlane już trwają, a pierwsi uczniowie rozpoczną w niej naukę 1 września 2020 r.

  Tarnowo Podgórne Zespół Szkół Technicznych - strona zachodnia

  Tarnowo Podgórne Zespół Szkół Technicznych – strona zachodnia

  W programie wyborczym zaproponowałem także budowę Centrów Integracji Obywatelskiej w dwóch największych miejscowościach Gminy: w Tarnowie Podgórnym i Przeźmierowie. Chciałbym, by były to nie tylko miejsca spotkań mieszkańców, ale również przestrzeń dla grup nieformalnych i organizacji pozarządowych. Myślę, że to zachęci mieszkańców do większego angażowania w aktywności społeczne czy inicjatywy sąsiedzkie, bo chociażby projekty zgłaszane w ramach naszego gminnego Budżetu Inicjatyw Społecznych pokazują, że mieszkańcy chcą nie tylko uczestniczyć, ale i współtworzyć lokalne wydarzenia.

  Termalny Park Zdrowia w Tarnowie Podgórnym

  Termalny Park Zdrowia w Tarnowie Podgórnym

  Będę nadal rozwijać pomysł utworzenia Termalnego Parku Zdrowia w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Wodnego Tarnowskie Termy. By jeszcze lepiej wykorzystać lecznicze właściwości naszych wód termalnych, wybudujemy tam tężnie. Natomiast w trosce o środowisko naturalne, w którym żyjemy, rozbudujemy Gminny Program „Czyste Powietrze” – uważam bowiem, że zmniejszenie smogu jest wyzwaniem, do którego trzeba podejść systemowo. Nie wszystkich stać na wymianę pieca, zatem samorządowe wsparcie jest w tych przypadkach niezbędne.

  Przewiduję także budowę nowych połączeń drogowych, przede wszystkim obwodnic – w ten sposób zmniejszy się ruch kołowy w centrach miejscowości. Chcę ściśle współpracować z Powiatem Poznańskim, by przeprowadzić modernizację dróg powiatowych na terenie naszej gminy.

  To ambitny plan, który prezentowałem wyborcom w trakcie kampanii. Zobowiązałem się go zrealizować, a mocne poparcie ze strony mieszkańców dodaje mi skrzydeł.

  Te wybory sporo zmieniły w składzie Rady Gminy Tarnowo Podgórne.

  Rzeczywiście, w Radzie Gminy zasiądzie dużo nowych osób. Cieszę się, że skutecznie przekonali mieszkańców do siebie i do swoich zamierzeń. Jednocześnie jestem przekonany, że taki skład Rady jest szansą na innowacyjne pomysły i inicjatywy. Zdaję sobie sprawę, że przygotowanie się do pierwszych sesji wymagać będzie z ich strony dużego wysiłku, ponieważ spektrum zagadnień poruszanych na posiedzeniach jest bardzo szeroki. Wierzę, że wszyscy poradzą sobie wyśmienicie.

  Liczę na pozytywną współpracę z całą Radą i deklaruję swoją pomoc i otwartość. Przecież wszyscy pracujemy na rzecz naszej Gminy.

  Rozmawiał Piotr Nowacki

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane