• Menu

  Rok „Asystenta Pacjenta”

  Asystent Pacjenta

  Asystent Pacjenta

  W kwietniu 2017 roku w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu Ośrodku Badawczo-Rozwojowym ruszył pilotażowy projekt praktyk zawodowych dla studentów inżynierii biomedycznej pn. „Asystent Pacjenta”.

  Projekt uruchomiono w wyniku podpisanego porozumienia pomiędzy Katedrą Inżynierii Biomedycznej PWr a Szpitalem. W organizację praktyk bardzo aktywnie włączyli się studenci należący do Koła Naukowego „MICELA”.

  Uczestnicy projektu, poprzez udzielanie pomocy pacjentom w poruszaniu się po Szpitalu, poznają realia pracy w Szpitalu, w tym potrzeby zarówno pacjentów, jak i kadry medycznej.

  Ponadto uczestnictwo w badaniach lekarskich z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury medycznej pozwala studentom poznać w praktyce zasadę działania urządzeń medycznych. Jest to szczególnie cenne dla przyszłych inżynierów, gdyż trudno jest przenieść realia szpitala na uczelnie techniczne.

  W ramach Projektu studenci w swoich działaniach pragną również usprawnić funkcjonowanie Szpitala. Połączenie praktyk, zdobywanie umiejętności oraz doświadczenia studentów zostało połączone z pomocą samemu pacjentowi.

  Projekt jest bardzo pozytywnie odbierany przez pacjentów. Dzięki niemu skróciła się ich droga do lekarza oraz zmniejszony został stres związany z wizytą w szpitalu. W przygotowaniu jest drugi etap projektu, którego celem jest uruchomienie Asystenta Lekarza.

  Coraz większe zaawansowanie techniczne sprzętu medycznego z jednej strony daje większe możliwości kliniczne, z drugiej strony brak czasu nie pozwala lekarzowi w pełni z nich korzystać. Mamy nadzieję, że przyszły inżynier będzie pomocny w szerszym wykorzystaniu możliwości nowoczesnej aparatury i jednocześnie odciąży lekarza w pracach administracyjnych.

  2 odpowiedzi na “Rok „Asystenta Pacjenta””

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane