• Menu

  Rodzaje soczewek kontaktowych

  Osoby z wadą wzroku korzystają w przeważającej większości z dwóch ulubionych pomocy optycznych. Szkieł korekcyjnych, czyli okularów, oraz soczewek kontaktowych. Ten drugi sposób korekcji wzroku nie jest powszechny, jednak zdecydowanie z roku na rok zyskuje na popularności. Jakie istnieją rodzaje soczewek kontaktowych oraz co warto o nich wiedzieć? Czy można podjąć się samodzielnego doboru tego produktu? Jak zmienić kolor oczu przy użyciu soczewek kontaktowych i czy jest to bezpieczne? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie poniżej. Udanej lektury!

  soczewki kontaktowe

  Dobór soczewek kontaktowych

  Odpowiedzmy sobie na jedno z pierwszych, podstawowych pytań dotyczących soczewek kontaktowych, a mianowicie ich samodzielny dobór. Absolutnie nie jest on możliwy, ponieważ nie posiadamy odpowiednich kompetencji oraz sprzętu, by wykonać badania wzroku umożliwiające podjęcie decyzji lekarskiej. W celu doboru soczewek kontaktowych niezbędne będzie zatem skonsultowanie z optometrystą lub lekarzem okulistą, który dokona badań i na tej podstawie przedstawi propozycje odpowiedniego dla nas produktu. Ważny będzie jednak nie tylko wynik badań, ale też to, w jaki sposób spędzamy codziennie czas, czyli tryb pracy, nauki, ulubione hobby czy aktywności sportowe.

  Dla kogo soczewki kontaktowe?

  Co do zasady, soczewki kontaktowe są przeznaczone dla każdego pacjenta z wadą wzroku o ile nie ma on przeciwwskazań do korzystania z tego rodzaju pomocy optycznej. To jednak zdarza się raczej sporadycznie. Rynek kontaktologii jest szeroko rozwinięty i skierowany do osób ze wszystkimi najpopularniejszymi wadami wzroku. Znajdziemy więc propozycje zarówno dla osób ze starczowzrocznością, astygmatyzmem, krótko- i dalekowzrocznością.  Soczewki kontaktowe niejednokrotnie są bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób, które w dniu codziennym uprawiają sport i nie mogą nosić wówczas okularów, przez co cierpi komfort ich widzenia. Co więcej, świetnie sprawdzają się w przypadku osób pracujących fizycznie czy tych, które zawodowo kierują autem przez wiele godzin. Soczewki kontaktowe nie tylko ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków, ale także – w przeciwieństwie do okularów – zapewniają całkowitą swobodę ruchów. Aby poznać odpowiedź na pytanie, czy soczewki są produktem stworzonym dla nas, warto przetestować je najpierw w domu.

  Kolorowe soczewki kontaktowe

  Tak jak wspomnieliśmy, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów soczewek kontaktowych. Dzielą się pod względem przeznaczenia, a zatem wady, z jaką mamy do czynienia, jak i żywotności. Znajdziemy takie, które można użytkować przez jeden dzień, jak i takie, które można nosić dni trzydzieści. Co ciekawe, dostępne są także soczewki przeznaczone dla osób, które wcale nie mają wady wzroku, a po prostu poszukują ciekawych stylistycznie rozwiązań.

  Soczewki kontaktowe kolorowe są idealną opcją dla każdego, kto chce na chwilę zmienić swój wygląd. Wiele rodzajów kolorowych soczewek znajdziemy pod następującym linkiem: https://www.alesoczewki.com/soczewki-kolorowe. Dzięki nim możemy zarówno podrasować swój naturalny kolor oka, jak i zupełnie go zmienić. Tym samym możliwe jest wywołanie zaskoczenia wśród swoich bliskich, a nawet szoku, jeśli zdecydujemy się na soczewki dające efekt oka Saurona albo wampira… Produkt tego typu świetnie sprawdza się podczas większych okazji, chociażby ze względu na funkcje specjalne, takie jak świecenie w świetle UV. To ciekawy dodatek do stroju na Halloween, Andrzejki czy inną przebieraną imprezę. Model tego typu możemy zamówić ze strony https://www.alesoczewki.com/crazy-lens-2-szt.-soczewki-kolorowe. Dzięki nim  z pewnością zaskoczymy każdego!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane