• Menu

  Rodzaje kas fiskalnych marki Elzab oraz ich ceny

  Kasę fiskalną musi posiadać praktycznie każdy przedsiębiorca. Dzięki niej można wystawiać paragony fiskalne, które stanowią podstawę dokumentacji transakcji zawieranych przez firmę usługową. Poprzez zakup kasy fiskalnej przedsiębiorca zyskuje szereg rozwiązań i możliwości, jednak trzeba pamiętać, że jest to wymagająca grupa społeczna, która nie lubi półśrodków i zawsze szuka najlepszych dostępnych opcji. Z tego powodu, producenci kas fiskalnych muszą działać ze wszystkich sił, aby spełnić oczekiwania przedsiębiorców.

  Kasy fiskalne

  Dlaczego warto mieć kasę fiskalną?

  Sprzedaż towarów i usług musi być ewidencjonowana. Zakup kasy fiskalnej Elzab to jeden z najprostszych sposobów na spełnienie tego wymagania. Jednak zalet kas fiskalnych jest sporo. Można dobrać je zgodnie z potrzebami przedsiębiorcy. Na rynku istnieje wiele rodzajów kas fiskalnych:

  1. Przenośne kasy mobilne.
  2. Małe kasy fiskalne.
  3. Średnie kasy fiskalne
  4. Systemowe kasy fiskalne.
  5. Drukarki fiskalne.

  Co najważniejsze, mimo że kasy fiskalne stosowane od wielu lat, to technologia wciąż się rozwija, a na rynku pojawiają się urządzenia o coraz przydatniejszych funkcjach.

  Przenośne kasy fiskalne

  Mobilne kasy fiskalne Elzab pozwalają na bezprzewodową pracę. Najczęściej są wykorzystywane przez osoby pracujące w terenie. Najważniejszą cechą przenośnych kas fiskalnych to przede wszystkim duża odporność na warunki atmosferyczne, ale i wytrzymała bateria i niezawodność. W przypadku, kiedy trzeba jechać wiele kilometrów do klienta, aby wystawić paragon fiskalny, nie ma nic gorszego niż niedziałająca kasa. Z tego powodu, warto wybrać wysokiej jakości rozwiązania, które oferują kasy fiskalne Elzab.

  Wybierając kasę fiskalną dobrej jakości, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na obecność akumulatora oraz stabilizatora papieru. W ten sposób można mieć pewność, że podczas wydruku paragonu nie dojdzie do jego uszkodzenia, a akumulator zapewni długie funkcjonowanie urządzenia.

  Dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi również na klawiaturę kasy fiskalnej. Dobrze, aby była ona pokryta warstwą gumy lub silikonu, które odizolują wnętrze urządzenia od zawilgocenia. Coraz częściej przenośne kasy fiskalne posiadają możliwość podłączenia ich do zapalniczki samochodowej.

  Pomimo swoich niedużych rozmiarów, przenośne kasy fiskalne są wykorzystywane w różnorodnych przedsiębiorstwach, zaczynając od sklepów internetowych i mobilnych punktów sprzedaży, po nieduże warsztaty samochodowe, biura prawnicze i prywatne kliniki lekarskie. Przenośne kasy fiskalne to bardzo dobre i niedrogie rozwiązanie, które z całą  pewnością spełnia swoje zadanie.

  Kiedy wykorzystać małe kasy fiskalne?

  Jest to rodzaj kas fiskalnych nazywany jednostanowiskowym. Posiadają one możliwość współpracy z innymi urządzeniami, np. z elektronicznymi wagami czy czytnikami kodów. Z tego powodu są one idealnym rozwiązaniem do punktów usługowych czy niedużych sklepów. Jedynym ograniczeniem kasy jest możliwość zaprogramowania maksymalnej liczby towarów czy usług i przedział ten wynosi od 500 do 3000 kodów. Kasy fiskalne marki Elzab są typowym rozwiązaniem wykorzystywanym w niedużych punktach sprzedaży, które nie muszą ze sobą ściśle współpracować, a także gdzie nie istnieje konieczność kompatybilności kilku punktów.

  Co z kasami średnimi?

  Jest to kolejny rodzaj kas jednostanowiskowych, wykorzystywanych w sklepach większych rozmiarów. Umożliwiają one tworzenie szerszej bazy danych kodów PLU. Kasa tego typu może posiadać od 3000 do 12000 kodów, co daje już dużo większe możliwości pod kątem tworzenia zaplecza towaru. Kasy tego typu mogą również współdziałać z innymi urządzeniami jak czytniki cen. Dodatkowo urządzenia są przygotowane do obsługi większej liczby klientów, którzy kupują znacznie więcej rzeczy niż w przypadku kas małych. Trzeba jednak wiedzieć, że nie nadają się one do pracy w terenie. Kasy tego typu są szczególnie często wykorzystywane w handlu, wliczając w to kioski oraz nieco większe punkty sprzedaży jak perfumerie, drogerie, sklepy narzędziowe czy masarnie. Kasy średnie sprawdzą się też bardzo dobrze w punktach gastronomicznych.

  Kasy fiskalne systemowe

  Są to kasy fiskalne, które tworzą pewien system urządzeń, najczęściej wykorzystywany w sieciowych placówkach handlowych. Spotkać je można w galeriach handlowych, gdzie natężenie ruchu klientów oraz liczba kupowanych produktów jest duża. Kasy tego typu mogą mieć bazę danych kodów o wielkości od 20 do 100 tysięcy produktów. Co ciekawe, kasy systemowe są najczęściej wyposażone w wejście ethernet, co pozwala podłączyć je do sieci komputerowej. W ten sposób można osiągnąć komunikację urządzenia z innymi akcesoriami w sieci i tworzyć na bieżąco np. raporty z codziennej sprzedaży. Kasy fiskalne tego typu można bez problemu połączyć z innymi akcesoriami jak waga czy czytnik cen. Trzeba jednak wiedzieć, że cena systemowych kas fiskalnych Elzab jest najwyższa właśnie ze względu na stopień zaawansowania wykorzystanych rozwiązań.

  Drukarki fiskalne

  Ten rodzaj urządzeń fiskalnych można podzielić na mobilne oraz stacjonarne. Różnią się od kas fiskalnych pojemnością bazy danych oraz funkcjonalnością. Drukarka fiskalna jest elementem systemu sprzedaży, który pozwala na monitorowanie obrotu placówki sprzedaży za pomocą specjalnego programu. Aplikacja zbiera informacje i zapisuje je w pamięci drukarki fiskalnej. W ten sposób, drukarki tego typu są wykorzystywane w aptekach oraz różnego rodzaju sklepach, gdzie ilość produktów zapisanych w pamięci urządzenia musi być bardzo duża.

  Podsumowując, prowadząc biznes w postaci punktu handlowego lub usługowego, należy prowadzić ewidencję sprzedaży. W tym celu najprostszym z dostępnych rozwiązań jest wykorzystanie kas fiskalnych. Urządzenia tego typu są bardzo różne i wręcz skrojone na potrzeby przedsiębiorców. Warto zgłębić ten temat, aby wybrać kasę najlepiej pasującą do wymagań danej osoby. W ten sposób można uniknąć nietrafionego wyboru lub przepłacić za coś, co nie będzie do końca potrzebne.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane