• Menu

  Jaka rasa psa do Ciebie pasuje?

  Planujesz zakup psa, jednak nie wiesz, jaka będzie pasować do Ciebie i Twojego charakteru? Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, powinno się więc go wybrać tak, aby relację między Wami były trwałe i opierały się na wzajemnym zaufaniu. Nie dla każdego dobrym wyborem będzie mały maltańczyk, jak również nie każdy będzie usatysfakcjonowany na bulteriera z temperamentem.

  rasa psa

  Dobry obrońca

  Osoby, które oczekują od psa oddania, powinny zdecydować się na terriera, dobermana, bernadyna, doga lub berneńskiego psa pasterskiego. Są to rasy, które cechują się naturalnym instynktem obronnym, służą jako stróże swoich właścicieli i ich domów. Należy im jednak poświęcić dużo uwagi i czasy, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia agresji w stosunku do nowo poznanych ludzi.

  Pies przyjacielem dziecka

  Jeżeli w domu, w którym ma zamieszkać pies, znajdują się dzieci, należy w pierwszej kolejności uwzględnić bezpieczeństwo najmłodszych domowników. Psy, które uwielbiają dzieci, to z pewnością bulteriery, foksteriery, teriery niemieckie, szkockie i irlandzkie. Są one bardzo inteligentne i samodzielnie, jednocześnie wykazują się także dużą odwagą. Powinno się im zapewnić dużo ruchu, długie spacery należy wpisać w swoje codzienne obowiązki.

  Pies dla stanowczego właściciela

  Pochodzą z Grenlandii, podbiegunowych obszarów Ameryki Północnej i Islandii, mają charakterystyczną budowę ciała, wykazują się dużą odpornością na trudne warunki klimatyczne. Zaliczamy do nich szpice fińskie, husky, malamuty, chow chow i pondego. Wymagają stanowczego właściciela z charakterem, który ujarzmi ich swawolną naturę.

  Towarzyski domowy pupil

  Psy ozdobne, tj. maltańczyki, pudle, miniaturowe spaniele, mopsy i biszony to propozycja dla tych miłośników zwierząt, którzy poszukują psa przede wszystkim do towarzystwa. Są to ruchliwe, radosne i wymagające specjalistycznej opieki i pielęgnacji czworonogi. Należy poświęcić dużo czasu ich skórze i sierści, troszczyć się o ich wygląd. Konieczne są regularne kąpiele, czesanie i wizyty u psiego fryzjera. W tym celu oprócz zakupu samego psa wymagany jest zakup licznych akcesoriów, które dostępne są w sklepach zoologicznych, jak np. Maxandmrau.pl.

  Jedna odpowiedź do “Jaka rasa psa do Ciebie pasuje?”

  1. M. pisze:

   Szkoda, że autor kompletnie pominął możliwość adopcji psa że schroniska tudzież przygarnięcia nierasowego psa. To takie zwierzęta są najczęściej prawdziwymi przyjaciółmi. Ale cóż, tekst na zlecenie sklepu zoologicznego, czego się po nim spodziewać…

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane