logo
logo
logo
logo
rasa psa

Jaka rasa psa do Ciebie pasuje?
Opublikowano: 1 stycznia 2018

Planujesz zakup psa, jednak nie wiesz, jaka będzie pasować do Ciebie i Twojego charakteru? Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, powinno się więc go wybrać tak, aby relację między Wami były trwałe i opierały się na wzajemnym zaufaniu. Nie dla każdego dobrym wyborem będzie mały maltańczyk, jak również nie każdy będzie usatysfakcjonowany na bulteriera z temperamentem.

Dobry obrońca

Osoby, które oczekują od psa oddania, powinny zdecydować się na terriera, dobermana, bernadyna, doga lub berneńskiego psa pasterskiego. Są to rasy, które cechują się naturalnym instynktem obronnym, służą jako stróże swoich właścicieli i ich domów. Należy im jednak poświęcić dużo uwagi i czasy, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia agresji w stosunku do nowo poznanych ludzi.

Pies przyjacielem dziecka

Jeżeli w domu, w którym ma zamieszkać pies, znajdują się dzieci, należy w pierwszej kolejności uwzględnić bezpieczeństwo najmłodszych domowników. Psy, które uwielbiają dzieci, to z pewnością bulteriery, foksteriery, teriery niemieckie, szkockie i irlandzkie. Są one bardzo inteligentne i samodzielnie, jednocześnie wykazują się także dużą odwagą. Powinno się im zapewnić dużo ruchu, długie spacery należy wpisać w swoje codzienne obowiązki.

Pies dla stanowczego właściciela

Pochodzą z Grenlandii, podbiegunowych obszarów Ameryki Północnej i Islandii, mają charakterystyczną budowę ciała, wykazują się dużą odpornością na trudne warunki klimatyczne. Zaliczamy do nich szpice fińskie, husky, malamuty, chow chow i pondego. Wymagają stanowczego właściciela z charakterem, który ujarzmi ich swawolną naturę.

Towarzyski domowy pupil

Psy ozdobne, tj. maltańczyki, pudle, miniaturowe spaniele, mopsy i biszony to propozycja dla tych miłośników zwierząt, którzy poszukują psa przede wszystkim do towarzystwa. Są to ruchliwe, radosne i wymagające specjalistycznej opieki i pielęgnacji czworonogi. Należy poświęcić dużo czasu ich skórze i sierści, troszczyć się o ich wygląd. Konieczne są regularne kąpiele, czesanie i wizyty u psiego fryzjera. W tym celu oprócz zakupu samego psa wymagany jest zakup licznych akcesoriów, które dostępne są w sklepach zoologicznych, jak np. Maxandmrau.pl.


Czy warto podawać witaminy psom

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Liczba komentarzy: Jeden komentarz
  • M. pisze:

    Szkoda, że autor kompletnie pominął możliwość adopcji psa że schroniska tudzież przygarnięcia nierasowego psa. To takie zwierzęta są najczęściej prawdziwymi przyjaciółmi. Ale cóż, tekst na zlecenie sklepu zoologicznego, czego się po nim spodziewać…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

bankructwo konsumenckie

W I kwartale 2023 r. odnotowano rekordowo duż...

Tylko w marcu liczba takich upadłości po raz pierwszy przekroc...
depresja

Nowy raport Zdrowie psychiczne Polaków. Depre...

Co roku UCE RESEARCH i platforma ePsycholodzy.pl przygotowują raport d...
Prawo Rodzinne

Prawo Rodzinne – ochrona praw i interesów rod...

Prawo Rodzinne to zbiór przepisów prawnych regulujących stosunki międz...
Cyfrowy detoks

Cyfrowy detoks – jak ograniczyć wirtual...

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez...