• Menu

  Ranking kredytów hipotecznych

  Aktualnie kredyty hipoteczne są wyjątkowo tanie, a wszystko dzięki zeszłorocznej obniżce stóp procentowych. Dlatego coraz częściej możemy zauważyć korzystne oferty z niskim oprocentowaniem na rynku. Najlepszy kredyt hipoteczny powinien mieć korzystne warunki dla kredytobiorcy. To poważne zobowiązanie na długie lata. Jak zatem wybrać tani kredyt hipoteczny i na co warto zwrócić uwagę?

  kredyt hipoteczny

  Najlepszy kredyt hipoteczny

  Nie ma wszechstronnej oferty, która okaże się najlepsza dla wszystkich. Banki dostosowują swoją ofertę do indywidualnych potrzeb klienta, w zależności od jego możliwości, zdolności kredytowej i sytuacji finansowej. Na ostateczny kształt, a co za tym idzie oprocentowanie, umowy ma wpływ wiele czynników. Istnieją jednak cechy, które powinien posiadać każdy kredyt hipoteczny. Przede wszystkim dobry kredyt hipoteczny to taki, którego całkowity koszt będzie najniższy. Jest to zobowiązanie na długie lata, warto więc wziąć pod uwagę różne możliwości i dokładnie przeanalizować aktualne oferty na rynku. Świetnie sprawdzą się do tego gotowe rankingi hipoteczne takie jak ten https://www.czerwona-skarbonka.pl/kredyty-hipoteczne-ranking/. Pozwoli nam to przeanalizować obecną sytuację na rynku finansów i wybrać kilka najlepszych banków, do których możemy później udać się po konkretną indywidualną ofertę.

  Jak wybrać kredyt hipoteczny?

  Samodzielne analizowanie dostępnych ofert to długi i mozolny proces, a dla kogoś kto się na tym nie zna lub nie dysponuje odpowiednią ilością czasu, wręcz nie do przejścia. Istnieją jednak rozwiązania, które znacznie ułatwiają weryfikację kredytów. Pierwszą popularną opcją jest skorzystanie z doradcy kredytowego. W tym wypadku nie musimy obawiać się o koszty związane z wizytą. Doradcy mają przeważnie podpisane umowy z bankiem, od którego dostają wynagrodzenie przy finalizacji transakcji. Kolejnym sposobem na sprawdzenie możliwości w różnych bankach jest porównywarka kredytów hipotecznych, która po uzupełnieniu odpowiednich parametrów wskaże tani kredyt hipoteczny. Jeżeli natomiast wolimy zrobić to samodzielnie świetną opcją gotowy ranking kredytów hipotecznych, gdzie przekalkulowane zostały reprezentatywne przykłady. Daje nam to ogólny pogląd i zawęża grupę poszukiwań pomagając wybrać najtańszy kredyt hipoteczny. Po przeanalizowaniu takiego rankingu możemy wybrać się do konkretnego banku po ofertę.

  Na jakie koszty warto zwrócić uwagę?

  Na ogólny koszt kredytu wpływ ma kilka warunków. Oczywiście warto sprawdzić oprocentowanie kredytu hipotecznego. Tutaj ważnym dla nas pojęciem jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania czyli RRSO. Na koszt kredytu hipotecznego składa się także stawka WIBOR. To główne koszty, ale warto zwrócić uwagę na te dodatkowe, które również mogą podnieść całkowity koszt kredytu hipotecznego i sprawić że kwota do spłaty będzie wyższa. Jeżeli chcesz wziąć kredyt hipoteczny przeanalizuj koszty ubezpieczeń i innych prowizji. Często banki do kwoty kredytu doliczają także opłatę za wycenę nieruchomości czy inne czynności związane z oględzinami nieruchomości.

  Jak uzyskać kredyt hipoteczny?

  Do uzyskania kredytu hipotecznego niezbędna jest zdolność kredytowa. Jest to wyliczana przez bank zdolność na którą wpływ ma kilka czynników. Bank bierze pod uwagę także historię kredytową, czyli sprawdza posiadane obecnie i w przeszłości zadłużenie. Warto zadbać o zamknięcie nieaktywnych kart kredytowych czy spłacić niewielkie pożyczki. Może mieć to znaczenie przy przyznawaniu kredytu. Do zdolności kredytowej liczą się także zasoby domowe, czyli ilość osób w gospodarstwie domowym. Warto zapoznać się z tymi parametrami przed wzięciem kredytu hipotecznego. Czasami w łatwy sposób możemy podnieść swoją zdolność kredytową spłacając np. kartę debetową czy inne niewielkie zobowiązania. Ważne przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny jest posiadanie także wkładu własnego. To gotówka, której banki wymagają na start. Obecnie jest to wartość co najmniej 20% kwoty kredytu.

  Nie warto rezygnować ze starania się o kredyt hipoteczny nawet jeżeli decyzja banku będzie odmowna. Czasami wystarczy spróbować uzyskać ofertę od innego banku lub spróbować współdzielić koszty i zaciągnąć kredyt hipoteczny z partnerem.

  Kredyt hipoteczny a kredyt mieszkaniowy

  Kredyt hipoteczny i kredyt mieszkaniowy to dwa różne pojęcia, choć często mylnie używane zamiennie. To zupełnie inne produkty bankowe. Kredyt mieszkaniowy jest przeznaczony wyłącznie do zakupu nieruchomości, a kredytem hipotecznym można finansować zakup działki, domu, nieruchomości na rynku pierwotnym jak i wtórnym oraz remont nieruchomości.

  Kredyt hipoteczny a pożyczka hipoteczna

  To kolejne dwa pojęcia często mylone ze sobą. Czym się różnią? Podobnie jak dwa poprzednie pojęcia celem finansowania. Powyżej zostało wyjaśnione na jakie cele może zostać przeznaczony kredyt hipoteczny. Natomiast pożyczka hipoteczna to produkt bankowy, z którego pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel, a hipoteka stanowi zabezpieczenie tego kredytu. Często wybierana jest jako dużo korzystniejsza niż pożyczka gotówkowa.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane