• Menu

  Stwórzmy przestrzeń przyjazną właścicielom zwierząt

  22_dogs_strefawcpies_1Według TNS Polska blisko połowa Polaków w swoim domu ma zwierzaka, a 84% z nich posiada psy. Zapewnienie odpowiedniej infrastruktury pozwalającej na sprzątnięcie po psiaku zwiększa komfort wszystkich mieszkańców. Nieczystości pozostawione przez czworonogi są nie tylko nieestetycznym elementem miejskich ulic, parków czy skwerów, ale są też potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym.

  Utrzymanie czystego osiedla jest wspólną pracą wszystkich mieszkańców, ale i trudnym zadaniem dla dewelopera czy projektanta. Przed oddaniem budynku do użytku należy sprawdzić nie tylko to, czy spełnia on normy, ale czy zostaną zapewnione odpowiednie warunki higieniczne i zdrowotne. Dla właścicieli psów najważniejsze jest stworzenie miejsca, w które będą mogli zabierać swoich czworonożnych przyjaciół. Tereny zielone czy ścieżki są nieodłącznym elementem osiedla, które ma spełniać potrzeby mieszkańców. Dodatkowo niezbędna jest odpowiednia ilość koszy na śmieci czy dystrybutorów worków na psie odchody, jeżeli chcemy wymagać utrzymywania czystości. Przepełnione kosze lub zaniedbane trawniki nie zapewniają komfortu oraz źle wpływają na wizerunek osiedla. Aby wspólna przestrzeń była wygodna – potrzeba funkcjonalnych rozwiązań. Dodatkowo tego typu elementy wpływają na wartość nieruchomości. Z roku na rok wymagania mieszkańców są większe i należy o nich pamiętać – pod uwagę biorąc zarówno potrzeby rodziców, ludzi starszych, dzieci jaki i właścicieli zwierząt.

  Marka 22dogs posiada w swojej ofercie specjalne kosze oraz dystrybutory na worki, które stanowią przypomnienie dla właścicieli psów o ich obowiązkach. Ciężko przejść obok nich obojętnie, jeżeli posprzątanie po pupilu zajmie niecałą minutę. Dzięki smukłej budowie rozwiązania 22dogs idealnie odnajdą się na wąskich ścieżkach czy trawnikach, nie zabierając przestrzeni. 22dogs proponuje również wydzielone Strefy WC Pies, które – dzięki niewielkiej konstrukcji – zmieszczą się na każdym osiedlu. Są to zamknięte przestrzenie z elementami stymulującymi potrzebę naszych zwierzaków. Dzięki modułowej budowie, strefę można montować na każdej przestrzeni użytkowej, gdzie widywane są spacerujące osoby z psami. Bardzo ważnym elementem, który pomoże utrzymać czyste osiedla są edukacyjne programy, pokazujące właścicielom, czym mogą grozić ich zaniedbania. Marka 22dogs w swojej ofercie posiada nie tylko rozwiązania, które stwarzają przestrzeń przyjazną dla właścicieli, ale przy ich wdrażaniu prowadzi także działania pokazujące społeczeństwu, czym mogą grozić pozostawione psie odchody. Podnoszenie świadomości jest bardzo ważne, jeżeli chcemy utrzymać w czystości wspólną przestrzeń wokół domu, a zarazem uchronić naszych bliskich od nieprzyjemnych powikłań.

  22dogs swoją naukę rozpoczyna już z najmłodszymi poprzez szkolne konkursy. Tworzenie wzorców postępowania już wśród dzieci pozwala na wykreowanie społeczeństwa, które nie będzie potrzebowało przypominania, że posiadanie psa wiąże się z obowiązkami. Z kolei dystrybuowane przez 2dogs plakaty i ulotki służą do pokazania mieszkańcom, jak łatwo stworzyć przyjemne dla wszystkich otoczenie, a umieszczone na trawnikach chorągiewki upominają zapominalskich, by sprzątali po swoim zwierzaku.

  Restauracje otwarte na czworonogi

  Coraz więcej miejsc publicznych umożliwia nam zabranie naszego czworonożnego przyjaciela w ze sobą. Kiedy my spokojnie spożywamy w restauracji posiłek, nasz pies towarzyszy nam z własną miską u boku. Jednak po wyjściu pojawia się problem, gdzie zabrać pupila za potrzebą, jeżeli nie chcemy zostawić nieczystości na chodniku. Umieszczenie Strefy WC lub dystrybutorów i koszy na odchody marki 22dogs w pobliżu miejsc uczęszczanych przez właścicieli zwierząt zdecydowanie zachęci takie osoby do częstszych odwiedzin i oszczędzi im sporego kłopotu.

  Hotele przyjazne dla zwierząt

  Problem pojawia się również, kiedy wyjeżdżamy, a zostawienie czworonożnego przyjaciela u znajomych lub rodziny jest niemożliwe. Zabranie go ze sobą w podróż wiąże się ze ogromnym wyzwaniem, jakim jest znalezienie odpowiedniego hotelu, w którym nie tylko możemy przenocować z naszym zwierzakiem, ale także wziąć go rano na spacer. Mimo że większość miejsc oferuje miskę z wodą lub dodatkowe posłanie, to na terenach ośrodków nie ma obszaru, na który możemy wyprowadzić psa. Duża ilość czworonogów w jednym miejscu może przysporzyć spory problem osobom przebywającym w obiekcie, szczególnie jeżeli obok znajduje się jedynie duży parking.  Niesprzątnięte nieczystości są zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzi i zwierząt. Oferowane przez firmę 22gods produkty oraz panel edukacyjny uświadomią pracowników oraz osoby korzystające z  hoteli o szkodliwości odchodów.

  Parki i ulice przyjazne dla właścicieli psów

  Należy pamiętać, że parki, trawniki czy ulice to przestrzenie wspólne, o które trzeba dbać, jak o swój dom. Miejsca publiczne powinny spełniać wszystkie odpowiednie warunki zdrowotne, higieniczne oraz ochrony środowiska. „Montowanie sprzętów ułatwiających sprzątanie po czworonożnych pupilach to połowa sukcesu, ponieważ przede wszystkim należy uświadomić właścicieli psów, dlaczego powinni z nich korzystać. 22dogs stara się pokazać swoimi działaniami, że nie powinniśmy stwarzać zagrożeń dla wypoczywających na terenach zielonych dzieci i dorosłych, a sprzątanie po naszym pupilu może stać się prostym nawykiem. Kosze i dystrybutory na worki marki 22dogs montowane na chodnikach w połączeniu z kampanią informacyjną pomogą w osiągnięciu sukcesu – czystej wspólnej przestrzeni,  gdzie spacery lub wylegiwanie na trawie i czytanie książki są czystą przyjemnością.” – mówi Grzegorz Gęsiarek, reprezentujący markę 22dogs.

  Umieszczanie na osiedlach, w pobliżu restauracji lub nieopodal hoteli elementów małej architektury przypominającej o obowiązku sprzątania po naszym czworonogu pomaga w przygotowaniu przestrzeni przyjaznej wszystkim mieszkańcom. Proponowane przez 22dogs produkty i wchodzące w panel zajęcia edukacyjne są idealnym rozwiązaniem dla deweloperów, właścicieli restauracji, hoteli dla psów i osób, które chcą zapewnić komfortowe warunki przy swoich obiektach. Każdy na pierwszym miejscu stawia wygodę, a właściciele zwierzaków zdecydowanie docenią przygotowane dla nich strefy.

  Jedna odpowiedź do “Stwórzmy przestrzeń przyjazną właścicielom zwierząt”

  1. Karina pisze:

   a ja tam zawsze sprzątam po psie. Mając ze sobą torebki z łopatką nie ma dyskomfortu przy sprzątaniu. Pół minuty i po sprawie a człowiek chociaż nie kroczy po trawnikach jak po polach minowych. Polecam sprawdzić, mogą być takie jak te animals.com.pl/pl/strona-glowna/

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane