• Menu

  Przeprowadzka do Warszawy – plusy i minusy życia w stolicy

  Przeprowadzka do WarszawyWarszawa przyciąga przede wszystkim młode osoby, które chcą znaleźć pracę i spełniać się zawodowo. Największym plusem życia w stolicy jest rozwinięty rynek pracy i stosunkowo dobre płace.

  Zachęcające jest także życie nocne i dostęp do różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i sportowych. Z kolei wśród minusów życia w Warszawie można wymienić drogie mieszkania, zanieczyszczenie powietrza, a także wyścig szczurów.

  Poznaj miasto, zanim przeprowadzisz się do Warszawy

  Osoby, które chcą przeprowadzić się do Warszawy i wyobrażają sobie ją jako „krainę mlekiem i miodem płynącą”, powinny najpierw poznać życie w stolicy. W tym celu warto skorzystać z pomocy przyjaciół lub poszukać mieszkania na kilka dni na własną rękę. Dobrą opcją jest wynajem apartamentów w Warszawie    rozwiązanie to nie jest kosztowne, a przy tym pozwala chociażby na częściowe poznanie życia w stolicy.

  Plusy życia w Warszawie

  Podstawową zaletą życia w stolicy jest rozwinięty rynek pracy i stosunkowo dobre zarobki. To właśnie z pobudek ekonomicznych większość młodych osób decyduje się na przeprowadzkę do Warszawy. Według danych z listopada 2017 r. średnia płaca w stolicy wynosiła 5432 zł brutto. Dla porównania w innych polskich miastach była ona o ponad tysiąc zł niższa.

  Plusem życia w Warszawie jest również łatwy dostęp do wielu ważnych wydarzeń kulturalnych, sportowych i społecznych. W stolicy dobrze odnajdą się zarówno miłośnicy teatru, jak i piłki nożnej. Ponadto w Warszawie odbywa się wiele ważnych pikiet i manifestacji, m.in. Marsz Niepodległości.

  Minusy życia w Warszawie

  Życie w Warszawie ma również swoje wady. Jedna z nich związana jest z trybem pracy i z tzw. „wyścigiem szczurów”, czyli pędem za karierą. Z tego powodu życie w stolicy może nie sprzyjać osobom spokojnym, które wolą spełniać się w domu – jako rodzice, czy małżonkowie.

  Innym minusem życia w stolicy są również stosunkowo wysokie koszty utrzymania, związane z wynajmem mieszkania, z zakupami spożywczymi oraz z biletami na wydarzenia kulturalne. Ceny wynajmu kawalerki w Warszawie z dobrym dojazdem do centrum zaczynają się od 1500 zł.

  Wadą przeprowadzki do stolicy są również korki, które bardzo często wydłużają dojazd do pracy i z pracy. Problem ten można rozwiązać poprzez korzystanie z komunikacji miejskiej.

  14 odpowiedzi na “Przeprowadzka do Warszawy – plusy i minusy życia w stolicy”

  1. opiekunnestbank pisze:

   Szanowni Państwo, osoby zainteresowane własnym biznesem w branży bankowej zachęcam do zapoznania się z informacjami w kwestii otwarcia placówki partnerskiej na zasadzie franczyzy: nestbank.pl/franczyza. Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

   Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

   Pozdrawiam,
   Opiekun Klienta Nest Bank
   nestbank.pl

  2. Fabian pisze:

   Ja przeprowadzałem sie do warszawy i uważam, że tutaj żyje się bardzo dobrze. Miałem do przewiezienia bardzo dużo bibelotów i gdyby nie firma transportowa Wiki to sam bym sobie ze wszystkim nie poradził. Przy przeprowadzce wazny jest wybór odpowiedniego transportu, no i oczywiście porządne spakowanie wszystkiego.

  3. janusz pisze:

   Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia takiej placówki partnerskiej w Nest Banku?

  4. opiekunnestbank pisze:

   Szanowny Panie, jak każda franczyza na rynku Nest Bank wymaga przygotowania Placówki zgodnie z wizualizacją Banku. Lokal przy głównym ciągu pieszych w sąsiedztwie innych Banków. Powierzchnia lokalu powinna mieć około 35 m2 z wydzieloną salą obsługi o powierzchni 30 m2 Dodatkowo, lokal powinien znajdować się na parterze z wejściem bezpośrednio od ulicy z widoczną witryną. Koszt inwestycji w przygotowanie placówki to kwota około 1300 zł/m2. Więcej informacji nestbank.pl/franczyza/wymogi-lokalu.html

   Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

   Pozdrawiam,
   Opiekun Klienta Nest Bank
   nestbank.pl

  5. bogdan pisze:

   Ciekawy temat z tą placówka banku. Mam jedno pytanie. Czy wymagane jest prowadzenie działalności gospodarczej, jeżeli chciałbym otworzyć taką placówkę partnerską Nest Banku?

  6. Szanowny Panie, Nest Bank wymaga, aby przyszły Partner naszej Placówki prowadził działalność gospodarczą. Więcej informacji nestbank.pl/franczyza/oczekiwania-banku.html

   Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

   Pozdrawiam,
   Opiekun Klienta Nest Bank
   nestbank.pl

  7. Gosia pisze:

   Nie zgodzę się z tym, że w Warszawie produkty spożywcze są droższe, jak się kupuje w biedronce czy Lidlu to wszędzie są takie same ceny.

  8. nataniel.gas pisze:

   przeprowadziłem się do Warszawy lata temu i wciąż mi się tutaj podoba jak za tym pierwszym razem jak Warszawę zobaczyłem 😉 co prawda na samym terenie Warszawy przeprowadzałem się wielokrotnie bo miałem pecha co do włascicieli mieszkań , które wynajmowałem ale w końcu jestem na swoim 😉 a co do przeprowadzek to dzięki temu nauczyłem się, że nie ma co sie męczyć na własną rękę – polecam skorzystać z dobrej firmy przeprowadzkowej, w moim przypadku była to firma Wiki przeprowadzki

  9. anita pisze:

   Mieszkałam pod Warszawą od zawsze. Mniejsze miasteczko jak każde inne. Od niedawna wynajmuję w stolicy mieszkanie. Oprócz astronomicznych cen czynszu niczym się to nie różni od życia w każdym innym mieście. Nawet przeprowadzkę miałam bezstresową, bo opowiedziałam panu z Wiki przeprowadzki jak wygląda sytuacja i firma oganiała mnie od a do z, więc chyba miałam szczęście.

  10. olek pisze:

   w sumie ja głownie przeprowadzam się wioski spod Warszawy do samej stolicy ze względu na pracę. Płacę tyle za dojazdy co za wynajem mieszkania.. Problem tylko w zwiezieniu rzeczy dlatego pomagała mi firma Wiki przeprowadzki.

  11. Ewa pisze:

   Też korzystałam z firmy Wiki transport i to był super wybór. Zaoszczędziłam dużo czasu bo oni się zajęli przewiezieniem wszystkich rzeczy i pomogli z wniesieniem 🙂 polecam mega

  12. Sylwia pisze:

   Najszybciej i najłatwiej się przeprowadzić z pomocą profesjonalnej firmy. Oni się na tym znają, zrobią to szybko i bezpiecznie. Ja taką decyzję podjęłam, wzięłam firmę Wiki transport i nie żałuję. Nie martwiłam się o przewożone rzeczy i żeby wszystko zmieścić

  13. Karol Jaszewski pisze:

   Nie przesadzajmy, taka przeprowadzka to nie jest aż taki wydatek, by nie skorzystać z firmy oferującej przeprowadzki. Jeśli ceny w samej Warszawie za takie usługi są zbyt wysokie, to jaki problem skorzystać z firmy oferującej swoje usługi na obrzeżach stolicy?

  14. Krysia pisze:

   Polecam weekend w Warszawie, w dobrym towarzystwie to świetna rozrywka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane