• Menu

  Przedszkole narciarskie, czyli jak pokochać narty?

  Przedszkole narciarskieZdobywanie każdej umiejętności to podejmowanie pewnego rodzaju wyzwania. W ciągu całego życia człowiek regularnie podejmuje rozmaite próby – niektóre z konieczności, niektóre podyktowane własnymi aspiracjami.

  Lista rzeczy, których warto się nauczyć, niewątpliwie jest najdłuższa w pierwszych latach życia: kilkuletnie brzdące w zasadzie każdego dnia uczą się czegoś nowego, znajdują ambitne cele, którym starają się sprostać. Wśród umiejętności, które chcieliby wpoić swoim pociechom rodzice, są różnego rodzaju aktywności fizyczne, które z czasem mogą okazać się i dla małego adepta pasjonującą rozrywką. Tak jest na przykład z jazdą na nartach.

  Przedszkole narciarskie – co oferuje?

  Przedszkole narciarskie to określenie, pod jakim kryje się bardzo interesujące i pożyteczne przedsięwzięcie. Jest to bowiem placówka, w której mali adepci białego szaleństwa mają okazję połknąć narciarskiego bakcyla. Najmłodsze szkraby są tu oczywiście przyprowadzane przez rodziców, którzy chcieliby, aby dzieci zaprzyjaźniły się z tym popularnym sportem zimowym, a przy okazji poznały przyjemność spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

  Zostawiając pociechy z opiekunami, mogą być zaś spokojni – pracujący w przedszkolu instruktorzy to zarówno:

  • wykwalifikowani nauczyciele jazdy na nartach,
  • jak też osoby o przygotowaniu pedagogicznym, które będą potrafiły otoczyć dzieci troskliwą opieką i zorganizować im czas wolny od nauki.

  Po wyczerpujących, choć i przyjemnych treningach na stoku, dzieci czekają inne zabawy ruchowe, pozwalające miło spędzić czas. Nazwa przedszkola nie powinna być jednak zbyt myląca – ośrodki tego rodzaju nie uczą jedynie kilkulatków. Znacznie trafniej byłoby powiedzieć, że tego typu szkółka to miejsce pierwszego zetknięcia się dziecka z tym konkretnym sportem, przestrzeń stawiania pierwszych kroków na drodze do wtajemniczenia we wszystkie tajniki jazdy.

  Placówka oferuje bowiem kursy przygotowane z myślą o młodych adeptach narciarstwa, reprezentujących różne grupy wiekowe. Rzeczywiście, najmłodszą grupę mogą stanowić 3-latki, ale drzwi narciarskiego przedszkola stoją otworem także przed 15-latkami. Oczywiście poziom kształcenia również w miarę potrzeb uczestników szkolenia ulega zmianie – program zajęć jest dostosowywany do poziomu zaawansowania danej grupy.

  Artykuł powstał we współpracy z Dimbo.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane