logo
logo
logo
logo
Przedszkole narciarskie

Przedszkole narciarskie, czyli jak pokochać narty?
Opublikowano: 28 listopada 2017

Przedszkole narciarskieZdobywanie każdej umiejętności to podejmowanie pewnego rodzaju wyzwania. W ciągu całego życia człowiek regularnie podejmuje rozmaite próby – niektóre z konieczności, niektóre podyktowane własnymi aspiracjami.

Lista rzeczy, których warto się nauczyć, niewątpliwie jest najdłuższa w pierwszych latach życia: kilkuletnie brzdące w zasadzie każdego dnia uczą się czegoś nowego, znajdują ambitne cele, którym starają się sprostać. Wśród umiejętności, które chcieliby wpoić swoim pociechom rodzice, są różnego rodzaju aktywności fizyczne, które z czasem mogą okazać się i dla małego adepta pasjonującą rozrywką. Tak jest na przykład z jazdą na nartach.

Przedszkole narciarskie – co oferuje?

Przedszkole narciarskie to określenie, pod jakim kryje się bardzo interesujące i pożyteczne przedsięwzięcie. Jest to bowiem placówka, w której mali adepci białego szaleństwa mają okazję połknąć narciarskiego bakcyla. Najmłodsze szkraby są tu oczywiście przyprowadzane przez rodziców, którzy chcieliby, aby dzieci zaprzyjaźniły się z tym popularnym sportem zimowym, a przy okazji poznały przyjemność spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Zostawiając pociechy z opiekunami, mogą być zaś spokojni – pracujący w przedszkolu instruktorzy to zarówno:

  • wykwalifikowani nauczyciele jazdy na nartach,
  • jak też osoby o przygotowaniu pedagogicznym, które będą potrafiły otoczyć dzieci troskliwą opieką i zorganizować im czas wolny od nauki.

Po wyczerpujących, choć i przyjemnych treningach na stoku, dzieci czekają inne zabawy ruchowe, pozwalające miło spędzić czas. Nazwa przedszkola nie powinna być jednak zbyt myląca – ośrodki tego rodzaju nie uczą jedynie kilkulatków. Znacznie trafniej byłoby powiedzieć, że tego typu szkółka to miejsce pierwszego zetknięcia się dziecka z tym konkretnym sportem, przestrzeń stawiania pierwszych kroków na drodze do wtajemniczenia we wszystkie tajniki jazdy.

Placówka oferuje bowiem kursy przygotowane z myślą o młodych adeptach narciarstwa, reprezentujących różne grupy wiekowe. Rzeczywiście, najmłodszą grupę mogą stanowić 3-latki, ale drzwi narciarskiego przedszkola stoją otworem także przed 15-latkami. Oczywiście poziom kształcenia również w miarę potrzeb uczestników szkolenia ulega zmianie – program zajęć jest dostosowywany do poziomu zaawansowania danej grupy.

Artykuł powstał we współpracy z Dimbo.

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

rękawice MMA

Jak dobrać właściwie rękawice MMA?...

Rękawice MMA różnią się konstrukcją od rękawic bokserskich. Przede wsz...
bieganie

Bieganie długodystansowe sposobem na młodość...

Coraz więcej osób po czterdziestym roku życia zaczyna regularnie biega...
Festiwal Biegowy

Festiwal Biegowy coraz bliżej!...

Coraz mniej czasu pozostało do rozpoczęcia 14. Festiwalu Biegowego w P...