• Menu

  Prywatność na miarę potrzeb biznesu

  Dostęp osób niepożądanych do firmowych danych może wyrządzić wiele szkód, w tym także tych nieodwracalnych. W sytuacji, kiedy służbowe komputery kryją tajemnice o niezwykle ważnym znaczeniu, powinno się zrobić wszystko, by nikt niepowołany nie miał do nich dostępu. Kradzież danych to dziś nie tylko sprawka hakerów działających zdalnie, a mało kto o tym pamięta.

  Znajdując się w przestrzeni publicznej z laptopem, zapominamy często o zachowaniu szczególnej ostrożności. Nie zdajemy sobie sprawy, że osoba siedząca nieopodal nas być może nie przebywa tam przypadkowo, tylko ma w tym swój ściśle określony cel. Niepozorna postać może skutecznie przechwycić np. dane do logowania i wówczas nie będzie nam do śmiechu. Warto więc rozważyć wszelkie środki bezpieczeństwa, takie jak np. Połączenie VPN.

  Ostrożność przede wszystkim

  Kiedy zdajemy sobie sprawę z potencjalnych zagrożeń w kwestii bezpieczeństwa danych, to już tak naprawdę połowa sukcesu. W odmiennym przypadku jesteśmy w szczególny sposób narażeni na kradzież danych. Schemat zwykle jest ten sam. Ktoś przekonany, że zupełnie nic mu nie grozi, nagle traci dostęp do cennych danych lub środków na koncie.

  Większości wspomnianych sytuacji można było uniknąć. Jednak przestępcy nie próżnują i wciąż próbują nowych metod, które na nasze nieszczęście pozwalają im osiągnąć niecne cele. Jednak nie tylko posługiwanie się komputerem w przestrzeni publicznej rodzi pewne zagrożenia. Równie dobrze ktoś z osób odwiedzających biuro może zauważyć nieprzypadkowo coś, co powinno pozostać tajemnicą.

  Zamiast opłakiwać skutki utraty danych lub dostępu do nich, czy jeszcze innego rodzaju ataku, lepiej skutecznie im zapobiegać. Pierwszym krokiem w tym zakresie powinno być odpowiednie przeszkolenie pracowników biura. W momencie, kiedy poszerzą oni swoją wiedzę w tym zakresie, wówczas staną się o wiele bardziej wyczulonymi na wszelkie zagrożenia.

  Samo szkolenie może okazać się jednak niewystarczające. Wówczas dobrze byłoby sięgnąć po odpowiednie zabezpieczenia, które sprawią, że treści wyświetlane na ekranach komputerów staną się niewidoczne dla osób postronnych. Wbrew pozorom takie działania nie będą wcale wymagały wymiany dotychczas użytkowanego sprzętu. Wystarczy tylko odpowiednio je zmodyfikować.

  Zabezpieczenie ma znaczenie

  Niezależnie od tego, czy w firmie korzysta się z laptopów, czy może z komputerów stacjonarnych, w prosty sposób można uczynić je odpornymi na kradzież danych wprost z ekranów. Pomocne w tej sytuacji okazują się sprawdzone filtry prywatyzujące. Ten sprawdzony wynalazek zaskakuje wysoką skutecznością w każdych warunkach.

  Poprzez specjalne zaciemnienie wspomniany filtr powoduje, że jedynie zajmujący odpowiednią pozycję, domyślny użytkownik komputera widzi wyraźnie treści znajdujące się na ekranie. Jednak na tym jego zalety się nie kończą. Co ciekawe ogranicza on skutecznie emisję szkodliwego światła niebieskiego, niweluje odbłyski i ślady palców. Dodatkowa warstwa ochronna stanowi również doskonałe zabezpieczenie przed ewentualnymi zarysowaniami ekranu i gromadzeniu się na nim nadmiaru kurzu.

  Wspomniane filtry prywatyzujące może nabyć w sieci np. za pośrednictwem sklepu internetowego DlaBiura24. W jego asortymencie znajdziemy różne warianty rozmiarów przeznaczone zarówno do laptopów, jak i do monitorów używanych w przypadku komputerów stacjonarnych.

  Prywatność to coś, czego powinno się usilnie chronić. Przedsiębiorstwa powinny zrobić wszystko, żeby posiadane przez nich dane trafiły w niepowołane ręce. W innym przypadku skutki kradzieży mogą być znaczące. Stosując proste i skuteczne filtry prywatyzujące, możemy zapobiec tego typu sytuacjom.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane