• Menu

  Prozdrowotne aplikacje mobilne dla każdego

  aplikacje mobilneTelefon komórkowy to urządzenie służące do codziennego użytku. Warto zatem mieć w nim ciekawe aplikacje prozdrowotne – przecież zdrowie i bycie fit są ważne każdego dnia!

  Zdrowie to podstawa – zawsze i wszędzie

  W ostatnich latach znaczącej zmianie uległa świadomość społeczna dotycząca zdrowia i sposobów jego utrzymania na zadowalającym poziomie. Coraz więcej ludzi zaczyna zwracać uwagę na swój codzienny jadłospis czy systematyczne uprawianie sportu.

  Dowodem na to są nie tylko liczne rzesze ćwiczących każdego dnia (szczególnie latem, np. biegaczy czy rowerzystów), popularność trenerów osobistych, jakich jak Ewa Chodakowska, czy imprezy masowe o charakterze sportowym. Swój udział w tych ostatnich zgłasza nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. To najlepsza z możliwych promocja zdrowia.

  Nim jednak przejdziesz do prozdrowotnych zachowań w skali makro, w pierwszej kolejności musisz zadbać o siebie, np. w zaciszu własnego domu. Wyrobienie w sobie nowych, zdrowych nawyków wcale nie należy do najprostszych, dlatego warto sięgnąć po kilka świetnych aplikacji mobilnych.

  Endomondo – aby kontrolować swój trening

  To chyba najpopularniejsza na świecie aplikacja treningowa, która ponadto jest wciąż udoskonalana. Zasadniczą jej funkcją jest monitoring niemal każdej aktywności sportowej, jaką podejmujesz. Wystarczy ustawić swoje podstawowe parametry (m.in. wzrost i wagę) i wybrać odpowiednią dyscyplinę. W przypadku np. biegania czy jazdy na rowerze, dzięki lokalizatorowi GPS, program zapisze dokładną trasę, którą pokonałeś, średnią prędkość i czas. Ponadto możesz sprawdzić swój wynik na poszczególnych odcinkach.

  Aplikacja pozwala także na porównywanie dotychczasowych treningów, biorąc pod uwagę wiele parametrów, i informuje o liczbie spalonych kalorii. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć możesz sparować Endomondo z mediami społecznościowymi i dzielić się swoimi rezultatami ze znajomymi. A co więcej, sama obsługa programu z pozycji tak funkcjonalnego smartfona, jakim jest telefon LG K10 nie sprawia absolutnie żadnych kłopotów.

  Telefon LG K10 i zdrowy jadłospis – Eat Fit

  Na pewno doskonale jest Ci znane powiedzenie „jesteś tym, co jesz”. Nie ma w nim ani odrobiny przesady. W końcu niemal wszystkie najcenniejsze składniki odżywcze dostarczane organizmowi biorą się właśnie z pożywienia – podobnie zresztą toksyny. Warto zatem zadbać o odpowiedni, dobrze zbilansowany jadłospis.

  Eat Fit bywa określany jako trener żywienia. Zawartych jest w nim wiele praktycznych informacji oraz rad, z których warto skorzystać przy zmianie swojego trybu życia na zdrowszy. Aplikacja oferuje kilka gotowych propozycji diet i kilkaset przepisów na zdrowe posiłki, a ponadto pomaga we wprowadzeniu nowych nawyków. Trzeba przecież pamiętać o spożywaniu posiłków w regularnych odstępach czasu czy piciu odpowiedniej ilości wody.

  Nieograniczone możliwości aplikacji

  Wyżej przedstawione dwie propozycje cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem ze strony użytkowników, ale praktycznych programów jest znacznie więcej. Tabela Kalorii, która pozwala na szybkie i dokładne sprawdzenie kalorii danego produktu, Ciągnie się, czyli program oferujący trening stretchningowy, pozwalający wykonać szpagat, czy Trening ABS – oto kolejne ciekawe opcje.

  Warto co pewien czas przeglądać sklep z aplikacjami w poszukiwaniu interesujących nowości. Dzięki temu nie ominie Cię żadna premiera i znacznie łatwiej zadbasz nie tylko o swoje zdrowie, ale i wygląd!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane