• Menu

  Promocje kont osobistych

  Promocje kont osobistychNajpopularniejszym bankowym produktem finansowym są konta osobiste. Ponad 80% Polaków posiada konto w banku. Coraz chętniej zakładamy kolejne rachunki. Kiedy warto założyć konto w banku? Na jakie oferty promocyjne można liczyć?

  Konkretne bankowe oferty cieszą się zainteresowaniem głównie ze względu na promocje. Polacy kochają okazje i lubią korzystać z promocyjnych ofert. Choć nadal znajdziemy konta z mnóstwem opłat, reklamowane szumnie konto za zero także istnieje.

  Darmowe konta osobiste

  Popularne hasło promocyjne reklamujące promocje kont osobistych to konto za zero. Bezpłatne rachunki znajdziemy obecnie w każdym banku. Po wejściu w życie nowelizacji Ustawy o usługach płatniczych w sierpniu 2018 roku na bankach spoczywa obowiązek oferowania bezpłatnego podstawowego rachunku płatniczego. Powinien on umożliwiać:

  • wypłatę i wpłatę gotówki,
  • zlecenie przelewu,
  • płatności kartą.

  Przepisy zakładają, że darmowe powinno być:

  • założenie oraz prowadzenie konta,
  • obsługa karty płatniczej,
  • wypłaty z bankomatu własnego banku oraz pięć wypłat z obcych bankomatów,
  • pięć transakcji typu przelew, polecenie zapłaty, zlecenie stałe.

  Nie jest to konto stricte darmowe. Pojawia się kilka warunków, zazwyczaj w postaci opłat po wykonaniu 5 czynności danego typu gwarantowanych ustawą. Należy dokładnie sprawdzać, co trzeba zrobić, aby konto było darmowe. W praktyce jednak, czasami lepiej założyć konto pozornie płatne, ale takie w którym łatwo można zwolnić się z opłat. Znajdziesz takie konta w tutaj – porównanie kont osobistych. Jeśli możesz zapewnić regularne wpływy na konto lub wykonujesz sporo transakcji kartą, większość dostępnych ofert będzie dobra. Wtedy warto pójść krok dalej i sprawdzić promocje.

  Premia finansowa za założenie konta w banku

  Zakładając rachunek bankowy, w niektórych przypadkach możemy liczyć na dodatkowe korzyści. Jeśli promocja łączy się z dobrą ofertą rachunku, warto ją rozważyć. Premia finansowa za założenie konta wynosi najczęściej od 50 do nawet i 500 zł! Na extra gotówkę mogą liczyć przeważnie nowi klienci banku.

  Chcąc skorzystać z oferty, najlepiej zapoznać się z regulaminem promocji. Bywa, że promocje kont bankowych z nagrodą zawierają wiele obostrzeń. Gotówka wpływa na konto najczęściej wtedy, kiedy faktycznie konto będzie aktywne. Bank chce pozyskać klientów, ale preferuje tych, którzy aktywnie korzystają z usług. Dlatego premie zgarniesz jeśli będziesz z konta przynajmniej trochę korzystać. Najciekawsze promocje mają te najpopularniejsze banki – mBank, ING, Millennium czy BGŻ.

  Dodatki promocyjne do konta

  Premia finansowa, zwrot za zakupy lub programy rabatowe i lojalnościowe to tylko niektóre kuszące oferty dodatkowe. W niektórych ofertach pojawia się atrakcyjne oprocentowanie, możliwość wypłaty pieniędzy ze wszystkich bankomatów w kraju i na świecie. Różne promocje dotyczą także osób w określonych grupach wiekowych. Zwolnienie z opłat najczęściej dotyczy konta dla młodzieży lub studentów. Oferta kont bankowych dla młodych osób jest coraz ciekawsza z uwagi na ich obeznanie z najnowszymi technologiami. Pojawiają się ciekawe usługi, jak np. płatności telefonem. Osoby starsze mogą liczyć na konto z atrakcyjnym pakietem ubezpieczenia.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane