• Menu

  Profesjonalne wyposażenie czyszczące dla hoteli

  Sprzęt czyszczący do hoteliDobry wizerunek hotelu zależy od różnych czynników. Jednym z nich jest spełnienie określonych standardów czystości. Jaki sprzęt będzie odpowiedni dla dużych powierzchni hotelowych?

  Czy istnieją linie urządzeń czyszczących dostosowanych do pomieszczeń o różnym charakterze użytkowania?

  Czystość wizytówką hotelu

  Jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech branży hotelarskiej jest przykładanie uwagi do detalu i zachowania wysokich standardów dotyczących czystości na terenie obiektu. Nieskazitelność pomieszczeń to główne skojarzenie klientów z pokojem hotelowym. Wysoka jakość usług i komfort przekładają się na zadowolenie klienta. Pozytywna opinia na temat pobytu, to zazwyczaj główny powód polecenia obiektu znajomym i ponownego skorzystania z oferty.

  Duże znaczenie odgrywa tzw. „pierwsze wrażenie”. Stąd tak niezwykle ważne jest zachowanie perfekcyjnej czystości w każdej strefie hotelu – podjazdu, recepcji, w pokojach, restauracji oraz na zapleczu. Porządek i wystrój mają wpływać na pozytywne samopoczucie gości. Pracując w branży hotelarskiej należy mieć świadomość, że utracony wizerunek bardzo trudno jest odzyskać. Kosztuje to dużo nakładów pracy i finansów. Aby nie narazić na szwank reputacji, warto zainwestować w odpowiedni sprzęt czyszczący, który usprawni i ułatwi proces doprowadzenia hotelu do odpowiednich standardów.

  Sprzęt czyszczący do hoteli – na co zwrócić uwagę?

  Odpowiednio dobrane maszyny sprzątające mają zapewnić efektywną i efektowną obsługę powierzchni oraz być gwarancją komfortu dla klientów. Wybierając sprzęt należy uwzględnić ich moc oraz pojemność zbiorników pod obsługiwaną powierzchnię. Inną ważną kwestią jest budowa urządzenia, która umożliwi jego swobodną i sprawną obsługę. Równie ważna jest niska emisja hałasu, która nie będzie uciążliwa dla gości. Branża hotelarska może na szczęście wybierać w dedykowanych liniach urządzeń czyszczących umożliwiających kompleksową obsługę obiektu.

  Dostępne na rynku modele maszyn czyszczących mogą pracować przy emisji zaledwie 60 dB, co redukuje stres obsługi hotelowej związanej z hałasem oraz ma minimalny wpływ na pobyt gości w ciągu dnia. Warto zwrócić uwagę na stan przewodów zasilających. Kable powinny cechować się wytrzymałością i elastycznością, co pozwoli na swobodne manewrowanie pomiędzy wyposażeniem pomieszczeń. Należy również zwrócić uwagę na oznaczenia, które pozwolą zachować zasady bezpieczeństwa i użytkowania sprzętu w czasie pracy. Inne ważne elementy, to:

  • kompaktowość i miejsce na wszystkie akcesoria w ramach obudowy o dużej odporności na mechaniczne uszkodzenia,
  • możliwość zamontowania toreb filtracyjnych, które mają większą pojemność oraz wytrzymałość od toreb papierowych.

  Dla dużych powierzchni ważne są też zbiorniki na odpady i wodę przy sprzątaniu na mokro, które mogą mieć nawet 20 litrów pojemności. W związku z tym, wybierając sprzęt czyszczący do hotelu, warto rozważyć zakup następujących urządzeń:

  • Odkurzacz plecakowy – to urządzenie przeznaczone do pracy w wąskich pomieszczeniach, zakamarkach i przejściach. Bardzo dobry wybór do pracy w ciasnych klatkach schodowych, czy koło siedzeń w salach kinowych lub konferencyjnych.
  • Parownica i szorowarka – Ta pierwsza służy do usuwania zanieczyszczeń z wodoodpornych powierzchni. Pozwala na dokładne zadbanie o toalety, łazienki i kuchnię bez stosowania środków chemicznych. Sprawdza się w przypadku tłustych zabrudzeń, grzybów i osadzającego się kamienia. Szorowarka natomiast czyści i poleruje powierzchnię na połysk. Nowoczesne modele można stosować na nieścieralnych podłogach oraz nierównym podłożu.
  • Odkurzacze piorące i do pracy na sucho – sprzęt piorący to dobre rozwiązanie w czyszczeniu dywanów i tapicerek. Zamontowane w urządzenia dmuchawy zmniejszają czas na suszenie materiałów. Bardzo dobrze sprawdzają się w miejscach z ograniczonym dostępem do wentylacji. Natomiast sprzęt do pracy na sucho jest przede wszystkim cichy. Można go wykorzystać do czyszczenia podłóg oraz mebli.
  • Bardzo dobrym uzupełnieniem takiego zestawu są odkurzacze przemysłowe. Urządzenia te mają bardzo dużą moc ssania i sprawdzają się podczas największych wyzwań. Ich budowa umożliwia pracę non stop w trybie wielozmianowym z uwzględnieniem mokrego i suchego czyszczenia.

  Prowadzenie hotelu wymaga sprawnego zarządzania obiektem i szybkiego reagowania na zmiany. Jednym z kluczowych elementów jest zachowanie odpowiednich standardów higienicznych. W tym celu warto zainwestować w odpowiedni park maszynowy do czyszczenia dużych powierzchni. W końcu zadowolenie klienta z pobytu i jakości usług jest priorytetem dla każdego hotelu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane