• Menu

  Prawidłowe wyposażenie klubów fitness

  W ostatnich latach nastała moda na kluby fitness. Coraz więcej ludzi preferuje zdrowy tryb życia, zdrowe odżywianie i szeroko rozumianą aktywność fizyczną. Ludzie chcą poprawić swoją kondycję, wyrzeźbić sylwetkę lub zadbać o zdrowie. Zależnie od upodobań, uprawiają różne dyscypliny sportu, część osób wybiera ćwiczenia w domu, lub na świeżym powietrzu, inni zaczynają regularnie chodzić do klubów fitness. Kluby oferują swoim klientom szeroką gamę usług, począwszy od zorganizowanych zajęć grupowych, takich jak zumba, step itp., po indywidualne zajęcia z trenerem. Niezależnie od tego, jaki rodzaj ćwiczeń wybierze klient, ważne jest wyposażanie, jakie posiada dany klub.

  wyposażenie klubów fitness

  Wyposażanie– co powinno znaleźć się w każdym klubie fitness.

  Klub fitness to miejsce, które oferuje z zakresu zajęć sportowych i relaksacyjnych, część z nich odbywa się z użyciem sprzętu sportowego. W każdym mieście znajdują się liczne kluby dlatego, aby przyciągnąć klientów, warto wyposażyć klub w różnorodne urządzenia, które uatrakcyjnią ćwiczenia. Urządzenia powinny być tak dobrane, aby można było ćwiczyć każdą grupę mięśniową. Co powinno się znaleźć w klubie:

  Sprzęt aerobowy

  • Bieżnie – po podstawowe urządzenia, które jest obowiązkowym wyposażeniem klubu do ćwiczeń. Średnio jedna osoba ćwiczy na bieżni 30-40 minut, więc w klubie powinna znaleźć się jak największa ilość tych urządzeń. Są idealne do treningu aerobowego. Do klubu najlepiej nadaje się bieżnia elektryczna, o dobrej amortyzacji, wysokiej nośności, dostosowana do szerokiej grupy użytkowników. Bieżnia powinna mieć możliwość zmiany stopnia nachylenia, czytelny wyświetlacz, nowoczesne urządzenia posiadają także wygrane programy treningowe.
  • Orbitreki, czyli rowery eliptyczne to kolejny, zaraz po bieżni, najbardziej oblegany przyrząd. Jest bardzo przydatny, ponieważ ćwiczy większość grup mięśniowych, przypomina jazdę na nartach. W orbitreku najważniejsza jest koło zamachowe, powinno być ciężkie, co zapewni płynność ruchu. Do profesjonalnego użytku polecane są orbitreki przednionapedowe.
  • Rowerki treningowe – bardzo popularne urządzenie, imitujące jazdę w terenie. Powinien posiadać regulacje tempa, wysokości, wygodne siodełko oraz umożliwiać płynną jazdę. Można wybrać rower pionowy, poziomy lub spinningowy.
  • Steppery – ćwiczenia na steeprze są idealne do treningu nóg, ćwiczenie przypomina wchodzenie po schodach.
  • Wioślarze mechaniczne (ergometry) – ćwiczenia na tym urządzeniu odwzorowują ruch, wykonywany podczas pływania łodzią. W klubie sprawdzi się wioślarz magnetyczny, z pełną kontrolę treningu oraz umożliwiający łatwą zmianę obciążenia.

  Sprzęt to ćwiczeń określonych grup mięśniowych to różnego rodzaju przyrządy, za pomocą których można ćwiczyć poszczególne partie mięśniowe. Ważne, aby sprzęt w klubie miał regulowane obciążenie, dzięki czemu będzie mógł być użytkowany przez klientów o różnym stopniu zaawansowania. W kubie fitness powinna znaleźć się m.in.:

  • Ławeczka do wykonywania ćwiczeń mięśni brzucha – powinna być regulowana, solidna i wytrzymała.
  • Suwnica na nogi
  • Maszyna na barki
  • Maszyna na mięśnie czworogłowe i dwugłowe ud
  • Maszyna do obwodzenia i przewodzenia ud
  • Wyciągi
  • Maszyna do ćwiczeń mięśni grzbietu

  wyposażenie klubów fitness

  Akcesoria fitness to drobny sprzęt, który można wykorzystać w trakcie  ćwiczeń grupowych lub indywidualnych. Warto, aby oferowany sprzęt był wysokiej jakości, posiadał zróżnicowaną wagę i opór. Najczęściej spotykane akcesoria to:

  • Duże piłki
  • Hantle
  • Maty
  • Rollery
  • Gumy do ćwiczeń

  Gdzie kupić wyposażenie do klubu fitness?

  Bardzo ważne, aby wybrać odpowiednie dystrybutora sprzętu, który będzie dysponował sprzętem, który zadowoli wszystkie ćwiczące osoby. Sprzęt musi być przede wszystkim bezpieczny, tak aby ćwicząca osoba nie była narażona na urazy. Warto wybrać sprzęt znanych, sportowych marek, dzięki temu istnieje gwarancja, że przez długi okres spełni swoje funkcje. Sprzęt można kupić w firmach, które zajmują się kompleksowym wyposażeniem siłowni i klubów fitness. Można wybrać firmę, która sprzedaje sprzęt używany, poleasingowy, kilkuletni, ale po gruntownej renowacji.

  Sprzęt regenerowany nie różnie się ani wizualnie, ani techniczne od nowego sprzętu. Ważne, aby renowacja była wykonywana przez firmę, która sprzedaje sprzęt, wtedy będzie gwarancja, że renowacja przebiegła prawidłowo. Zamawiając regenerowany sprzęt, jest możliwość wyboru koloru, obrandowanie logiem klubu. Urządzenia mogą być spersonalizowany, dzięki temu są unikalne i dopasowany do stylu klubu. Proces regeneracji jest bardzo dokładny, zaczyna się od rozebrania urządzenia na czynniki pierwsze, dokładnym czyszczeniu, myciu i lakierowanie elementów stałych. Wszystkie części eksploatacyjne wymieniane są na nowe, a części eklektyczne dokładnie sprawdzane, i w zależności od stopnia zużycia, regenerowane lub wymieniane.

  Ostatnim etapem jest kontrola przez Dział Kontroli Jakości. Firma, w razie potrzeby powinna posiadać dostępny dla klienta serwis oraz musi udzielać gwarancji na sprzedawane wyposażenie klubu. Ważne, aby firma miała duże doświadczenie i mogła służyć radą i pomocą w kwestiach doboru sprzętu.

  Odpowiednie wyposażanie siłowni to trudne zadanie, ale gdy znajdzie się sprawdzoną firmę, z szeroką ofertą i profesjonalnym doradztwem, wybór sprzętu przebieganie szybko i bezproblemowo. A trzeba pamiętać, że dobry i różnorodny sprzęt, to podstawa dobrego działania każdego klubu.

  Warto rozważyć wyposażenie klubów fitness z TotalFitnessConcept.pl, firmą zajmującą się kompleksowym wyposażeniem siłowni i klubów fitness w maszyny nowe i regenerowane

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane