• Menu

  Prasy krawędziowe, krawędziarki  – wszystko co musisz wiedzieć

  Prasy krawędziowe potocznie zwane krawędziarkami to urządzenia wykorzystywane do gięcia blachy różnego rodzaju. Niekiedy, mogą zostać wzbogacone o dodatkowe funkcje, poprzez zastosowanie matryc i stempli. Mogą wówczas posłużyć do gięcia pod kątem, karbowania i zagniatania.

  Prasy krawędziowe

  Rodzaje pras krawędziowych

  Krawędziarki najczęściej spotykane są w 3 wersjach. Mowa tutaj o prasach:

  – hydraulicznych,

  – elektro-hydraulicznych,

  – mechanicznych, typu serwo.

  Zdecydowanie największą siłę nacisku wykazują prasy hydrauliczne. Są one przystosowane do gięcia bardzo grubych blach, niekiedy również o długości kilku lub kilkunastu metrów. Ich siła nacisku sięga kilkuset ton, a w przypadku specjalnych pras krawędziowych przekracza nawet kilka tysięcy.Nacisk pras elektro-hydraulicznych i pras serwo jest mniejszy, jednak działają one dużo szybciej. Zarówno prasy serwo, jak również prasy elektro-hydrauliczne, wykorzystywane są głównie do gięcia małych elementów. Należy nadmienić, że są one jednocześnie bardzo dokładne.

  Na jakie parametry zwrócić uwagę kupując krawędziarkę?

   Każda prasa krawędziowa powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb zakładu produkcyjnego. Oto parametry, które mają największe znaczenie podczas zakupu krawędziarki:

  – maksymalna siła nacisku, którą zwykle wyraża się w tonach,

  – długość gięcia, którą określa się w milimetrach,

  – liczba osi,

  – prędkość gięcia danej prasy krawędziowej.

  Rozwiązania usprawniające korzystanie z pras krawędziowych

  Większość pras krawędziowych wykorzystywanych w dzisiejszych zakładach produkcyjnych sterowana jest za pomocą sterowników CNC . Ma to bardzo duże znaczenie w kontekście dokładności i powtarzalności czynności wykonywanych na krawędziarce. Prasy krawędziowe marki Ermaksan wyposażone są w system korekcji ugięcia stołu. Dla utrzymania płynności pracy, a zarazem maksymalnej wydajności, niemal we wszystkich prasach krawędziowych stosuje się system chłodzenia, pozwalający na długotrwałe używanie maszyny. Bardzo duże znaczenie mają również wszelkie zabezpieczenia, mające na celu ochronę dłoni operatora.

  Prasy krawędziowe marki Ermaksan – krawędziarki dostępne w Ekomet

  Jednym z polskich dostawców pras krawędziowych jest firma Ekomet. Dystrybuuje ona krawędziarki od tureckiego producenta Ermaksan. Produkty dostarczane przez firmę Ermaksan znane są wysokiej energooszczędności, jak również z tego, że stosuje się w nich liczne ekologiczne rozwiązania. Firma ta dba o to, by w maszynach stosowano najnowsze rozwiązania technologiczne – niebagatelne znaczenie mam tutaj 50letnie doświadczenie producenta, jak również ogromne zainteresowanie jego produktami. Rocznie firma produkuje ok. 3000 maszyn do obróbki metali, w tym również krawędziarek, czyli hydraulicznych pras krawędziowych. Firma Ekomet jest nie tylko autoryzowanym dystrybutorem pras krawędziowych, lecz również prowadzi oficjalny i rekomendowany przez Producenta serwis maszyn do obróbki metali.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane