• Menu

  Praktyczny smartfon – Huawei P9 Lite

  Huawei P9 LiteUżyteczny telefon w atrakcyjnej cenie i do tego prosty w obsłudze. Taki właśnie jest jeden z głośniejszych modeli Huawei.

  Huawei – solidny konkurent dla potentatów

  Jeszcze niedawno ta chińska marka była kojarzona przede wszystkim z produkcji przenośnych modemów. W ostatnich latach jednak znacząco zwiększyła swoje udziały na rynku telefonów komórkowych. Zgodnie z opinią wielu ekspertów, Huawei już teraz znajduje się w pierwszej smartfonowej lidze, a w dużej mierze potwierdzają to kolejne wypuszczane przez niego modele.

  Obecnie za jeden z flagowych uznaje się P9 Lite, czyli nieco młodszą, mniejszą i odświeżoną wersję standardowego modelu P9. Szereg ulepszeń znakomicie wpłynął na efekt końcowy, a biorąc pod uwagę zastosowane podzespoły, trudno uwierzyć, że to faktyczny przedstawiciel klasy „lite”.

  Telefon Huawei P9 Lite – nawiązanie do klasycznych wzorców

  W ostatnim czasie jednym z najczęstszych trendów w telefonii komórkowej jest zwiększanie wielkości wyświetlacza, przez co i cały smartfon nierzadko bardziej przypomina tablet, aniżeli urządzenie kieszonkowe. W zupełnie inną stronę skierowali się konstruktorzy Huawei, którzy naprawdę solidne parametry P9 Lite umieścili w kompaktowych rozmiarach; kolejno: 146,8 mm wysokości, 72,6 mm szerokości i 7,5 mm grubości. Warto dodać, że masa całkowita telefonu to 147 g.

  Na takiej powierzchni udało się umieścić wyświetlacz IPS LCD z Full HD (1080×1920 pikseli) o przekątnej 5,2 cala (424 ppi). Taki rozmiar z powodzeniem pozwala na oglądanie nawet długich materiałów wideo czy filmów, sprawdza się również przy przeglądaniu stron internetowych lub plików tekstowych, gdzie wszystkie szczegóły są bardzo czytelne i wyraźne dla użytkownika.

  Widoczne są liczne odwołania do klasycznych konstrukcji smartfonowych. Proste linie z delikatnymi załamaniami i stonowana kolorystyka znakomicie prezentuje się na obudowie w całości wykonanej z tworzywa sztucznego. Co więcej na bocznych krawędziach umieszczono delikatną ramkę, której zadaniem jest polepszenie chwytu urządzenia w dłoni.

  Telefon Huawei ma plastikowe przyciski, które płynnie pracują i niemal w ogóle się nie zużywają. Ich faktura jest delikatnie trójwymiarowa, dzięki czemu bez problemu odnajdziesz je nawet nie patrząc na front obudowy. To drobiazg, który znacznie ułatwia obsługę smartfona.

  Bardzo mocny akumulator

  Największą bolączką większości smartfonów jest słaba bateria. Nawet jeśli zamontowany akumulator jest pojemny, zużycie energii w danym modelu jest tak duże, że telefon trzeba ładować raz, a czasem nawet dwa razy dziennie.

  Problem ten postanowiono rozwiązać w Huawei P9 Lite. Wykorzystano tu akumulator o pojemności aż 3000 mAh, co według danych producenta pozwala na ponad 20 godzin rozmów w 3G i aż ponad 30 godzin w trybie 2G. Biorąc pod uwagę tryb czuwania to wartości wynoszą odpowiednio 26 i 25 dni.

  Multimedia solidne jak zwykle

  Telefony azjatyckich producentów, nawet te budżetowe, niemal zawsze mają mocne multimedia. Nie inaczej jest w przypadku telefonu Huawei P9 Lite. Posiada dwa aparaty (tradycyjnie z tyłu i z przodu), główny z matrycą o rozdzielczości 13 Mpix oraz dodatkowy z rozdzielczością aż 8 Mpix. Szczególnie ten drugi parametr może robić wrażenie, w końcu to aparat dodatkowy. Świetnie sprawdza się przy robieniu selfie.

  Telefon Huawei jest atrakcyjny cenowo i dostępny w wielu ofertach abonamentowych i na kartę. Uzbrojony w obsługę standardu LTE zapewnia szybkie działanie i niezawodność.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane