logo
logo
logo
logo
stelaż regulowany

Praca na stojąco – co warto wiedzieć?
Opublikowano: 30 czerwca 2023

Praca na stojąco niesie ze sobą wiele korzyści, nie tylko zdrowotnych. Jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą podnieść swój komfort. Aby zapewnić sobie maksimum wygody, podczas jej wykonywania, przydatny może okazać się ergonomiczny stelaż regulowany. Na co warto zwrócić uwagę w tym temacie?

Jakie zalety mają praca na stojąco i stelaż regulowany?

Warto postawić na pracę na stojąco, ponieważ pomaga ona uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak osłabienie mięśni, układu kostnego i układu krążenia. Ponadto jest bardzo wygodna, efektywna i umożliwia swobodniejsze poruszanie się. Jej idealnym dopełnieniem może być stelaż regulowany.

Przemyślana i innowacyjna konstrukcja stelaży Motiondesk sprawia, że osoby pracujące na stojąco mają możliwość dopasowania wysokości blatu do swoich potrzeb. Dzięki temu mogą liczyć na większy komfort pracy i wygodną pozycję, która zniweluje szansę wystąpienia bólów ramion, pleców czy barków.

Jaki wpływ na pracę na stojąco ma stelaż regulowany?

Odpowiednio dobrany stelaż regulowany potrafi znacząco wpłynąć na jakość i wygodę pracy w pozycji stojącej. Przybrana podczas niej postawa nie powinna obciążać kręgosłupa i ramion, dlatego biurko ze stelażem o prawidłowej wysokości jest naprawdę ważne. Wybór takiego, które będzie odpowiednie, nie jest jednak wyzwaniem. Wystarczy wybrać to regulowane.

Podczas pracy na stojąco ramiona powinny swobodnie spoczywać na blacie, który nie może być zbyt wąski lub za głęboki. Co ważne, możliwość dostosowania wysokości stelażu pozwala na ustawienie mebla zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami użytkownika, znacznie zwiększając wygodę pracy.

 

Dlaczego stelaż regulowany jest dobrym wyborem podczas pracy na stojąco?

Praca na stojąco, mimo płynących z niej korzyści, również może być męcząca. Z tego powodu idealnie dobrany stelaż regulowany o odpowiednich wymiarach pomaga nacieszyć się efektywnością i pozostałymi zaletami pracy w pozycji stojącej. Jest on podparciem dla ramion i ułatwia utrzymanie zdrowej pozycji całego ciała.

W ofercie https://www.motiondesk.pl/ można znaleźć zarówno klasyczny stelaż regulowany, jak i warianty wyposażone w manualny lub elektryczny mechanizm umożliwiający wygodne dostosowanie odpowiedniej wysokości. Uniwersalność i funkcjonalność z pewnością przełożą się na efekty uzyskane w trakcie pracy.

Jak wybrać stelaż regulowany do pracy na stojąco?

Podczas wyboru stelażu należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, które mogą wpłynąć na komfort korzystania z takiego mebla. Odpowiednie dopasowanie go do indywidualnych potrzeb będzie gwarancją satysfakcji z zakupu. Warto przemyśleć głębokość osadzonego na stelażu biurka, wysokość i styl.

Motiondesk oferuje wiele wariantów konstrukcyjnych i kolorystycznych stelaży. Jednak ważniejszym aspektem jest jego wysokość, która musi być dopasowana do wzrostu osoby korzystającej z mebla. Należy także pamiętać, że głębokość blatu powinna wahać się w przedziale 70-90 cm, co zwiększa wygodę.

Praca na stojąco ma wiele korzyści, które warto mieć na uwadze. Dobrym wyborem dla jej zwolenników są stelaże regulowane.

Tagi: ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

recykling tonerów

Recykling tonerów- ekologiczne rozwiązania zg...

Recykling tonerów to nie tylko ekologiczny obowiązek, ale także wyjątk...
koszt sprzątania biura

Od czego zależy koszt sprzątania biura...

Czyste i schludne biuro to wizytówka każdej firmy. Zadbana przestrzeń...
Drukarka

Jak dbać o drukarkę, aby tusze działały jak n...

Drukarka to ważne narzędzie w wielu firmach i domach, które umożliwia...
krzesła biurowe

Krzesła biurowe – 3 powody, dla których warto...

Krzesła biurowe nie zawsze są traktowane z należytą u...