• Menu

  Pożyczasz na święta? Pamiętaj o 3 zasadach

  ranking chwilówekJuż za kilka dni większość z nas będzie obchodzić Święta Bożego Narodzenia. Przed niektórymi jednak jeszcze przedświąteczne zakupy. Zobacz o czym warto pamiętać, jeśli są finansowane pożyczką.

  Przedświąteczny szał zakupowy nie jest atmosferą, która sprzyja racjonalnym decyzjom. Zazwyczaj mamy wtedy bardzo mało czasu i bardzo dużo rzeczy do zrobienia. Jedną z nich są zakupy produktów spożywczych oraz prezentów. Jeśli przyjmujemy gości, ten wydatek może okazać się dość spory, dlatego w tym czasie firmy pożyczkowe mają wielu klientów zainteresowanych krótkoterminowymi kredytami. O czym warto pamiętać gdy decydujemy się na taki krok?

  Wybierz dobrą ofertę pożyczki

  Na pozabankowym rynku działa mnóstwo serwisów – jak zatem szybko wybrać jeden konkretny który spełni nasze oczekiwania? Warto w tym celu posłużyć się serwisami-porównywarkami lub prezentującymi rankingi chwilówek (np. nowechwilowki.com). Dzięki temu szybko porównamy dostępne kwoty, terminy oraz koszty.

  Z tą ostatnią sprawą wiąże się jeszcze promocja pierwszej darmowej pożyczki dla nowych klientów – wielu firmach można wziąć chwilówkę z RRSO=0% – korzystnym jest wnioskowanie właśnie w takich serwisach pożyczkowych, a wówczas „pożyczka na święta” nie wygeneruje dodatkowych kosztów.

  Sprawdź pożyczkodawcę

  To również bardzo istotna kwestia – warto przejrzeć opinie w Internecie na temat danego serwisu, chociaż trzeba mieć świadomość, iż nie zawsze są one wiarygodne. Niemniej jednak jest kilka innych rzeczy z którymi powinniśmy się zapoznać przed wysłaniem wniosku – przede wszystkim umowa pożyczki, której lektura wbrew pozorom nie jest tak długa i trudna jak powszechnie się sądzi.

  Przemyśl decyzję

  Każdą pożyczkę, nawet darmową, trzeba będzie zwrócić – przed przygotowaniem Świąt warto na chwilę się zatrzymać i policzyć ile zamierzamy wydać. Być może okaże się, iż część wydatków jest tak naprawdę zbędna – przykładowo w wielu domach zostaje mnóstwo jedzenia, które potem częściowo się marnuje. Inna dużą kategorię wydatków są prezenty – nie zawsze ich koszt zakupu jest miarą prawdziwej wartości.

  Podsumowując, generalnie korzystnie z pożyczki przed Świętami nie jest niczym niezwykłym ani negatywnym, jednak warto mieć w pamięci kilka zasad, aby przy okazji Świąt nie zachwiać swojego domowego budżetu i nie musieć się martwić potem o spłatę nadmiernych zobowiązań.

  ___

  art. promocyjny

  Jedna odpowiedź do “Pożyczasz na święta? Pamiętaj o 3 zasadach”

  1. Kasia pisze:

   ja dlugo szukałam, aż w końcu znalazłam. Wzięłam pożyczkę we wnet-pozyczka.pl/. Pani przez telefon mi wszystko wyjaśniła krok po kroku. A ja ne muszę sie martwić w te święta

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane