• Menu

  Powiat łobeski… bo lubię tu wracać!

  Powiat łobeski jest miejscem dla każdego, kto pragnie poznać lokalne cuda kultury i przepyszną kuchnię regionalną, odpocząć, spędzić czas na rowerze czy spłynąć kajakiem aż do Mrzeżyna, zdobywając Morze Bałtyckie. Powiat łobeski to miejsce, do którego chce się wracać!

  Powiat łobeski

  Kościół w Starogardzie, Fot. S. Bezak

  Kiedy jesteś zmęczony życiem w mieście, kiedy szukasz chwili wytchnienia albo pragniesz zmiany otoczenia, zawitaj do nas! Oprócz ciszy i spokoju znajdziesz u nas piękne, bogate w zwierzynę krajobrazy leśne, w których zamieszkały majestatyczne wilki i żubry, a czymże byłyby lasy bez ukrytych w nich jezior czy wijącej się rzeki Regi, która zachęca wielu do odwiedzin i zmagań z jej górskim nurtem?

  Powiat łobeski to nie tylko krajobrazy i turystyka, lecz także gospodarka, społeczeństwo, kultura i sport. Zarówno Zarząd Powiatu, jak i Rada Powiatu w Łobzie podejmuje wiele innowacyjnych działań, które doprowadziły do rozwoju i poprawy funkcjonowania lokalnego społeczeństwa. Realizacja działań w zakresie bezpieczeństwa, edukacji, spraw społecznych, promocji, zdrowia czy kultury wskazała dalsze kierunki aktywności, które konsekwentnie są rozwijane.

  Powiat łobeski

  Wiadukt Kolejowy w Prusinowie , Fot. S. Bezak

  Z myślą o poprawie jakości życia, bezpieczeństwa i funkcjonowania mieszkańców oraz o turystach odwiedzających ziemię łobeską na terenie powiatu co roku wykonywane są pace inwestycyjno-modernizacyjne obejmujące chodniki i drogi oraz obiekty użyteczności publicznej.

  Rozwój powiatu wyznacza także organizacja licznych wydarzeń kulturalnych. Jedną z takich imprez jest dwudniowy jarmark „Łobeska Baba Wielkanocna”, znany wszystkim mieszkańcom, a także cieszący się uznaniem największych znawców kultury w Polsce. Kolejnymi atrakcjami są: cykliczne Łobziuki – Parasol dla Kultury, całodniowy, plenerowy festyn rodzinny, a zarazem jarmark rozmaitości, Gala Smoków, Gala Sportu Powiatu Łobeskiego, konkurs Piękna Wieś Powiatu Łobeskiego i Turniej Gwiazdeczek Olimpijskich.

  Powiat łobeski

  Jezioro Klępnicko, Fot. S. Bezak

  Urokliwe tereny powiatu zachęcają wszystkich do odwiedzin i odkrywania wciąż nowych jego tajemnic, które sprawiają, że każdy pragnąć tu wracać o każdej porze roku. Jesteśmy cennym skarbem regionu, którego malowniczość krajobrazowa i intensywność prowadzonych działań zapadnie naszym gościom głęboko w pamięci.

  Zachęcamy do odwiedzin strony internetowej www.powiatlobeski.pl oraz profilu na portalu Faceboook: www.facebook.pl/powiatlobeski.

  Wiatrak w Poradzu

  Wiatrak w Poradzu, Fot. T. Mechliński

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane