logo
logo
logo
logo

Polska centrum usług dla Europy
Opublikowano: 20 sierpnia 2023

Lokalizacja Polski w samym sercu Europy wpływa na to, że staje się ona jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla dużych firm na założenie swojego centrum usług.

Atrakcje dla zagranicznych inwestorów

Niskie koszty pracy, duże zniżki podatkowe od rządu, możliwość zakładania działalności w tzw. strefach ekonomicznych, świetnie wykwalifikowana kadra i doskonała lokalizacja – to jedne z najważniejszych atutów decydujących o tym, że Polska przyciąga do siebie zagranicznych inwestorów.

Na terenie całego kraju istnieje ponad 650 centrów usług biznesowych, które zatrudniają około 150 tys. osób, w tym kompleksowo wykształconych i silnie zmotywowanych do pracy specjalistów. Zagraniczni inwestorzy coraz częściej planują budowę nowych lub rozbudowę istniejących w Polsce centrum usług biznesowych. Sprzyjają temu nowoczesne technologie.

Perspektywy na przyszłość

Według KPMG (międzynarodowej sieci firm audytorsko-doradczych) położenie Polski na mapie Europy sprawia, że może być ona liderem wśród krajów świadczących nowoczesne usługi biznesowe w skali międzynarodowej.

Rozwój centrów usług biznesowych idzie w parze z rozwojem sektora usług telekomunikacyjnych, szczególnie telefonii VoIP i technologii wspierających ją. W Polsce powstają nowatorskie rozwiązania informatyczne, np. wirtualna centrala telefoniczna IP PBX Call-eX Cloud. Technologia VoIP jest fundamentem szeroko zakrojonych kampanii telemarketingowych czy rozbudowanych infolinii i centrów pomocy klientom. Umożliwia budowę infrastruktury pozwalającej na tanią i wydajną komunikację na poziomie międzynarodowym.

Nowoczesne centrale telefoniczne IP PBX można w pełni zintegrować z systemami CRM (Costumer Relationship Management) czy np. systemami bankowymi. Na bazie tych i podobnych rozwiązań, polskie firmy mogą oferować zagranicznym korporacjom, bankom, liniom lotniczym i innym, podobnym podmiotom, wszechstronne usługi komunikacyjne.

Polska ma realne szanse, dzięki swojej lokalizacji geograficznej, znakomitym pracownikom i nowoczesnym, powszechnie dostępnym rozwiązaniom technicznym do przyciągnięcia nowych inwestorów i stworzenia nowych miejsc pracy dla setek młodych ludzi, zagrożonych wykluczeniem na rynku pracy.

Tagi: , , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.