• Menu

  POLREGIO stawia na rozwój

  POLREGIONajwiększy przewoźnik pasażerski w Polsce podsumował udany 2017 rok oraz zaprezentował specjalną ofertę na majówkę, nowe mundury drużyn konduktorskich i szereg zmian planowanych na 2018 rok.

   Na majówkę z POLREGIO

   Przewoźnik przygotował promocję, w ramach której już od 49 zł będzie można podróżować pociągami POLREGIO po całej Polsce w okresie od 27 kwietnia do 7 maja.  „Majówkowe” bilety będą imienne i ważne jedynie z dokumentem potwierdzającym wiek oraz tożsamość podróżnego. Bilety „Majówka z POLREGIO” będą dostępne od 20 kwietnia w dwóch rodzajach: w cenie 49 zł dla osób poniżej 26 lub powyżej 60 roku życia oraz w cenie 83 zł dla wszystkich pozostałych.

  Bilet uprawnia do wielokrotnych przejazdów na terenie kraju ogólnodostępnymi pociągami REGIO
  i interREGIO przewidzianymi w rozkładzie jazdy w terminie ważności wskazanym na bilecie. Bilety będą dostępne w kasach biletowych, w aplikacji SkyCash, na portalu e-podroznik.pl i  biletyregionalne.pl, w salonikach KOLPORTERA i u obsługi pociągu.

  POLREGIO

  Nowe mundury

  W kwietniu br. rozpocznie się wymiana mundurów dla drużyn konduktorskich. Uroczyste przekazanie mundurów nastąpi zgodnie z zaplanowanym harmonogramem i zakończy się 6 czerwca.

  – O potrzebie wprowadzenia nowych wzorów mundurów wiemy od dawna. Jednak dopiero teraz, dzięki prawidłowej realizacji planu restrukturyzacji, możemy zrealizować projekt ich wymiany. Służba na kolei ma swoją tradycję i etos. Składają się na nie odpowiedzialność, punktualność oraz poczucie służby. Ich symbolem jest mundur kolejarski – powiedziała Anna Lenarczyk, Członek Zarządu – Dyrektor Handlowy Spółki Przewozy Regionalne.

  W regionach coraz chętniej jeździmy koleją

  W 2017 r. POLREGIO przewiozło o 384 tys. pasażerów więcej niż w roku poprzednim. Przewoźnik utrzymał pozycję lidera i obecnie posiada największy, bo 26,3% udział w rynku pod względem liczby przewożonych pasażerów. Tak dobre wyniki to m.in. efekt wymiany taboru, rozwijania kanałów sprzedaży oraz poprawy jakości świadczonych usług.

  Modernizacja taboru

  Wymiana taboru to obecnie jeden z najważniejszych projektów Spółki. W 2017 r. na tory wyjechało 46 nowych i zmodernizowanych pojazdów w barwach POLREGIO. Przedstawiona w ubiegłym roku pierwsza w historii Spółki strategia taborowa zakłada pozyskanie 230 elektrycznych zespołów trakcyjnych oraz co najmniej 30 pojazdów hybrydowych do 2030 roku. Jej realizacja znacząco odmieni oblicze polskich przewozów regionalnych.

  W zależności od typu pojazdu są one wyposażone m.in. w klimatyzację, bezprzewodowy Internet WiFi, przewijaki dla niemowląt, ładowarki USB i specjalne – pierwsze wśród przewoźników regionalnych – strefy dla małych podróżników.

  Rozbudowa kanałów sprzedaży

  W październiku 2017 r. nawiązano współpracę z KOLPORTEREM. Dzięki temu sieć sprzedaży POLREGIO poszerzyła się o blisko 800 saloników prasowych zlokalizowanych w całym kraju.
  W ubiegłym roku przewoźnik rozpoczął również współpracę z platformą e-podróżnik. Ponadto bilety POLREGIO można kupić poprzez stronę polregio.pl, aplikację mobilną SkyCash, nową platformę internetową Bilkom, w automatach biletowych, w ponad 200 własnych lub agencyjnych kasach na terenie całego kraju, a także w kasach innych przewoźników kolejowych.

  W ubiegłym roku podpisano także umowy na wzajemne honorowanie biletów z komunikacją miejską (m.in. w Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Opolu oraz Rzeszowie), innymi przewoźnikami kolejowymi (np. „Pakiet Podróżnika” z PKP Intercity i PKP SKM w Trójmieście, „Razem w Polskę” z PKP Intercity) oraz PKS-ami.

  W 2018 roku do obsługi pociągów POLREGIO trafi prawie 2 tys. nowoczesnych terminali mobilnych, które dostarczy konsorcjum TK Telekom i S&T Services. Dzięki temu pasażerowie już wkrótce będą mieli możliwość zapłacenia za zakup biletu kartą płatniczą bezpośrednio u obsługi pociągu.

  Estetyzacja kas POLREGIO

  Już wkrótce będziemy mogli zobaczyć efekty projektu estetyzacji kas POLREGIO. Obejmie ona m.in. takie elementy, jak: wymiana krat na nowoczesne rolety antywłamaniowe, wystandaryzowane tablice informacyjne oraz stojaki na ulotki z rozkładami jazdy. Zmiany obejmą także wnętrze pomieszczeń dla pracowników POLREGIO. W pierwszym etapie, który potrwa do końca sierpnia, zostanie zmieniony wygląd ponad 60 okienek.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane