• Menu

  Połączenia śrubowe na szóstkę

  _11_0286Zajmujemy się techniką/technologią połączeń śrubowych, tzn. urządzeniami do zakręcania i odkręcania śrub z regulowanym momentem obrotowym do 40 tys. Nm, w tym: projektowaniem, produkcją, doradztwem technicznym, sprzedażą, serwisem, usługami.

  Jesteśmy jedynym w Polsce producentem i wiodącym usługodawcą w zakresie techniki połączeń śrubowych, takich jak: zakrętarki elektryczne i pneumatyczne, akumulatorowe, klucze hydrauliczne, przekładnie planetarne, napinacze hydrauliczne. Szeroka gama naszych urządzeń pozwala nam na udział w pracach łączeniowych przy użyciu prawie wszystkich rozmiarów śrub, dzięki czemu możemy współpracować z przedsiębiorstwami z całej Europy.

  Posiadamy własne biuro konstrukcyjne, w którym od podstaw tworzymy autorskie urządzenia – znajdują one klientów nie tylko w kraju, lecz także poza jego granicami. Ich głównymi odbiorcami są podmioty z branż: petrochemicznej, energetycznej, stoczniowej, budowlanej, rafineryjnej, maszynowej, wydobywczej. Od wielu lat współpracujemy z firmą POWER TEM, której jesteśmy wyłącznym reprezentantem na polskim rynku.

  Stworzyliśmy szeroką sieć dystrybucji naszych urządzeń. Jej trzon stanowią: przedstawicielstwo handlowe w Rosji, obejmujące swym zasięgiem cały rynek wschodni – m.in. Rosję, Ukrainę, Kazachstan, Białoruś, i agencja handlowa w Libii. Ostatnia bezpośrednia dostawa zakrętarek z kontrolowanym momentem obrotowym na rynek bliskowschodni (Emiraty Arabskie) miała miejsce w grudniu 2015 r.

   OSIĄGNIĘCIA

  – rozbudowa infrastruktury Grupy LOTOS SA – „program 10+”, skręcenie/napinanie ponad 10 tys. połączeń,

  – stały kontrakt na remonty z PKN ORLEN SA – Płock, Możejki, Włocławek,

  – wieloletni kontrakt z ArcelorMittal Poland SA,

  – remont instalacji przetwarzania frakcji ciężkiej STATOIL (Dania),

  – uczestnictwo w budowie Stadionu Śląskiego i Stadionu Narodowego,

  – rozbudowa elektrowni Moritza (Bułgaria),

  – udział w budowie Tłoczni Gazu „Zambrów” i „Włocławek” – gazociąg Jamał-Europa,

  – odkręcanie i sprężanie bloku kotła dla Hitachi oraz Simens w Gent (Belgia).

  NOWOCZESNE TECHNOLOGIE

  – realizacja projektu w ramach III konkursu INNOTECH pt. „Inteligentna Zakrętarka Elektromechaniczna – Smart Electric Torque Tool” (umowa z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie),

  – realizacja projektu Programu Badań Stosowanych pt. „Bezszczotkowa wysokomomentowa zakrętarka elektromechaniczna – Brushless electric torque tool” (umowa z Instytutem Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL i Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie),

  – realizacja projektu w ramach dużego bonu finansowanego przez PARP pt. „Zaprojektowanie specjalistycznego stanowiska badawczego do pomiarów i kalibracji wysokomomentowych zakrętarek elektrycznych oraz kluczy hydraulicznych” (zakończono),

  – nowy wniosek do PARP-u o dofinansowanie projektu badań i budowy mimośrodowej przekładni cykloidalnej aplikowanej do naszych urządzeń (aktualnie budowa prototypu).

   CERTYFIKATY

  – systemu zarządzania jakością PN-EN ISO 9001:2009,

  – systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy PN-N  18001:2004,

  – systemu zarządzania środowiskiem PN-EN ISO 14001:2005,

  – deklaracja zgodności CE.

  REKOMENDACJE

  – ArcelorMittal Service Group Sp. z o.o.,

  – Energomontaż Północ SA,

  – Freyssinet Polska Sp z o.o.,

  – Mostostal Pomorze SA.

  ossa-crafterst-8327f-pZakład Budowy Maszyn OSSA

  Objazdowa 72

  43-100 Tychy

  tel./faks: 32 217 52 21/22

  tel. kom.: 603 240 024, 601 703 403

  e-mail: ossa@ossa.pl

  www.ossa.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane