• Menu

  Pokój komputerowy – centrum dowodzenia domem

  Pokój komputerowyPopularność i potrzeba komputera w domu jest obecnie kwestią niezaprzeczalną. Bez stałego dostępu do komputera z aktywnym połączeniem internetowym codzienne funkcjonowanie rodziny może być znacznie utrudnione. Czy jednak ten cud technologiczny zasługuje na osobne pomieszczenie? Jeśli tak, to jakie powinno ono być?

  Oaza elektroniki

  Nowoczesne projekty domów zakładają niejednokrotnie istnienie specjalnego pokoju komputerowego, który jest dedykowany głównie pracy, ale często również rozrywce. Jego posiadanie jest rozsądnym rozwiązaniem o ile domownicy nie posiadają swoich dodatkowych komputerów także w pozostałych pomieszczeniach. Dzięki istnieniu pokoju komputerowego korzysta się zwykle z tego wynalazku tyle, ile to konieczne, bez ryzyka zgubnego tracenia czasu, spędzonego na przeglądaniu nic nie wnoszących stron i portali.

  Komputerowy pokój pozwala też rodzicom na lepszą kontrolę swoich dzieci oraz tego, co robią one w sieci. Istnienie podobnego pomieszczenia skłania również do zakupu profesjonalnych mebli, które zostały przystosowane do korzystania z komputera stacjonarnego lub laptopa. Odpowiednie biuro oraz krzesło dostosowane do anatomii sprawiają, że kilkugodzinne siedzenie przed komputerem nie odbija się niekorzystnie na postawie i samopoczuciu.

  Wygodny dostęp

  Pokój komputerowy powinien znajdować się w łatwo dostępnym miejscu, toteż projekty domów często przewidują jego lokalizację niedaleko głównego wejścia do domu. Dzięki temu potencjalne prowadzenie własnej działalności przez jednego z domowników może być znacznie ułatwione pod względem przyjmowania interesantów i klientów. To, co powinno znaleźć się w każdym pokoju komputerowym to obszerne meble, przygotowane na udźwignięcie różnego rodzaju sprzętu elektronicznego.

  Obok komputera często posiadamy bowiem także drukarkę, kserokopiarkę czy sprzęt grający i głośniki. Niezwykle istotny jest sam projekt pokoju komputerowego. Powinien on mieć na tyle duży metraż, aby bez problemu pomieścić meble biurowe i zapewnić mieszkańcom wygodny dostęp do nich. Przeciskanie się od drzwi do krzesła może bowiem skutecznie rozdrażnić i ostatecznie zniechęcić do korzystania z uroków tego pomieszczenia, co poskutkuje zabraniem komputera do pokoju indywidualnego.

  Przyjazna przestrzeń

  Pomieszczenie przeznaczone do korzystania z komputera powinno posiadać kilka cech, które będą odpowiadały za w pełni komfortowe korzystanie ze sprzętu. Obowiązkiem są duże okna, które wpuszczają wiele światła do wnętrza pokoju. Ważna jest również kolorystyka ścian oraz mebli tworzących i nadających charakteru przestrzeni. Najlepszym wyborem będą te w stonowanych kolorach.

  Dzięki temu nie będą rozpraszać ani nie wpłyną negatywnie na wzrok, który jest już dostatecznie wytężony i zmęczonym patrzeniem się w ekran. Wybierajmy zatem projekty domów wraz z gotowymi aranżacjami, które przewidują podobne rozwiązania. Dzięki temu będziemy mogli z powodzeniem i przyjemnością zarządzać wszystkim tym, co jest zależne od komputera.

  Jedna odpowiedź do “Pokój komputerowy – centrum dowodzenia domem”

  1. fibaro pisze:

   Fajnym uzupełnieniem jest system sterowania domem – od oświetlenia po ogrzewanie. Wtedy to dopiero będzie „centrum dowodzenia” 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane