• Menu

  Pojedynczo czy w pakiecie? Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać?

  Jakie ubezpieczenie samochoduZa kilka tygodniu kończy Ci się polisa OC? To najlepszy moment, żeby rozejrzeć się za najlepszym ubezpieczeniem. Wiesz, że w tym roku czeka Cię kilka dłuższych podróży samochodowym?

  A może właśnie zostałeś właścicielem nowego lub kilkuletniego pojazdu? Sprawdź, jakie ubezpieczenie samochodu wybrać.

  Ubezpieczenie obowiązkowe a dobrowolne

  Zgodnie z polskim prawem właściciel każdego pojazdu mechanicznego ma obowiązek go ubezpieczyć. Choć zakres podstawowej polisy jest taki sam w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, cena może się znacząco różnić. Wszystkie pozostałe ubezpieczenia są dobrowolne. O zakupie dodatkowej polisy powinni szczególnie pomyśleć właściciele nowych, kilkuletnich lub najchętniej kradzionych pojazdów, a także młodzi kierowcy oraz osoby, które często podróżują lub mają „ciężką nogę”.

  Kiedy polisa OC nie wystarczy…

  Złe warunki pogodowe, nerwowa sytuacja na drodze, niewyspanie, roztargnienie – czasem wystarczy bardzo niewiele, żeby doszło do groźnej sytuacji. Na szczęście tym razem skończyło się na stłuczce. Niestety, wina spoczywa po Twojej stronie. Choć polisa OC pokryje koszt naprawy samochodu kierowcy, który brał udział w zdarzeniu, to za naprawę własnego pojazdu zapłacisz już z własnej kieszeni. Chyba że masz AC. To polisa, która zapewni ochronę przed finansowymi skutkami kolizji lub wypadku, do którego doszło z winy osoby kierującej pojazdem, a także kradzieży, aktu wandalizmu czy działania sił przyrody.

  Nie tylko AC – zobacz, co dają pozostałe ubezpieczenia komunikacyjne

  Zapewnij sobie i osobom, z którymi podróżujesz pełną ochronę. Ubezpieczenie OC i AC możesz uzupełnić o dodatkowe pakiety: Assistance, NNW dla kierowcy i pasażera, ubezpieczenie szyb oraz ubezpieczenie rehabilitacyjne.

  Jeśli posiadasz ubezpieczenie Assistance, masz pewność, że w razie kolizji lub awarii, Twój pojazd zostanie bezpłatnie odholowany do warsztatu. W ramach tego pakietu możesz liczyć także na auto zastępcze nawet do 30 dni roboczych. Jeśli więc do stłuczki dojdzie podczas wakacji, nie musisz rezygnować z urlopu. Polisa NNW to gwarancja wypłaty odszkodowania w przypadku utraty życia lub zdrowia kierowcy oraz osób znajdujących się w pojeździe. Ubezpieczenie szyb obejmuje naprawę lub wymianę szyb w pojeździe na koszt ubezpieczyciela. Dodatkowa polisa rehabilitacyjna pokryje koszt rehabilitacji oraz wypożyczenia lub zakupu drobnego sprzętu medycznego niezbędnego w procesie dochodzenia do zdrowia.

  Dlaczego warto kupić ubezpieczenie auta w pakiecie?

  Podstawowa polisa nie zapewni Tobie i Twoim bliskim pełnej ochrony. Dlatego warto rozważyć zakup dodatkowej polisy, która nie nadwyręży portfela w razie nieprzewidzianego zdarzenia drogowego, do którego dojdzie z Twojej winy, kradzieży auta lub działania sił przyrody. Firmy ubezpieczeniowe oferują atrakcyjne zniżki dla osób, które kupują ubezpieczenia komunikacyjne w pakiecie.

  4 odpowiedzi na “Pojedynczo czy w pakiecie? Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać?”

  1. MIŁOSZ pisze:

   Ja biorę najtańsze bo mam niedaleko domu w Gdańsku fenomenalny warsztat RING, w którym naprawiają mi zawsze wszystko po taniości i NA LATA moi drodzy, a nie tak jak w innych serwisach, żeby zaraz znowu przyjeżdżać!!!!

  2. Pejson pisze:

   Nie wyobrażam sobie jeździć autem bez OC. A wiadomo że.rozni idioci po drogach jeżdżą….sam już drugi rok wziąłem polisę od YU A tak czy inaczej z Yanosikiem jeżdżę

  3. Katarzyna pisze:

   Kupując ubezpieczenie samochodu, niezależnie czy samo OC czy też pakiet OC+AC, warto porównać ceny w porównywarce ubezpieczeń takiej jak Ubea.pl

  4. Marekk pisze:

   Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest niestety bardzo niestabilny. Szukając najbardziej opłacalnego ubezpieczenia OC/AC warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, osobiście polecam Superpolisę. Jest to bezpłatne wyjście i łatwo sprawdzić jak duże różnice mogą być między poszczególnymi ofertami polis. Ja dopasowałem dzięki temu ofertę do swoich potrzeb, a przy tym zaoszczędziłem sporo pieniędzy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane