• Menu

  Pierwszy Elektryczny Crossover Marki Infiniti

  HONG KONG – Podczas North American International Auto Show (NAIAS) w Detroit, w styczniu 2019 roku, INFINITI zaprezentuje wizję swojego pierwszego w pełni elektrycznego crossovera. Tym samym marka ujawni nowy – właściwy erze elektromobilności – język projektowania, tradycyjnie nasycony japońskim DNA.

  Wprowadzanie napędów elektrycznych otwiera nowe możliwości w projektowaniu nadwozi typu sedan i crossover, zarówno jeśli chodzi o design zewnętrzny, jak i rozwiązania wnętrza. Dzięki zmianom proporcji, samochody z napędem elektrycznym szerzej otwierają możliwości kształtowania przestrzeni wewnętrznej, pozwalając na aranżowanie przestronnych, nawiązujących do salonów, kabin, bogato wyposażonych w przyjazne, przydatne i wspierające kierowcę technologie.

  W styczniu 2018 INFINITI zapowiedziało elektryfikację do roku 2021 gamy swoich samochodów, z wykorzystaniem hybrydowych układów e-POWER oraz napędów w pełni elektrycznych. Intensywne prace projektowe i konstrukcyjne trwają, a każdy nowy prototyp INFINITI przynosi namiastkę tego, jak marka będzie nowe możliwości wykorzystywać.

  Najnowsze oblicze INFINITI zostanie pokazane w miejscu, gdzie marka, trzydzieści lat temu, po raz pierwszy objawiła się światu. „Właśnie w Detroit, siedząc jako młody projektant na widowni, zobaczyłem narodziny INFINITIwspomina Alfonso Albaisa, wiceprezes ds. globalnych projektów koncernu Nissana teraz jestem dumny z tego, że uczestniczę w tworzeniu kultowych, luksusowych samochodów. Po trzech dekadach od debiutu marki, Q Inspiration pokazuje w jaki sposób nowe proporcje, wyzwolone przez elektryczną moc INFINITI, zainspirowały nowy kierunek projektowania i język wizualnej ekspresji. Podobnie jak zaprezentowany na Pebble Beach nasz koncept Prototype 10, tak i Q Inspiration charakteryzują głęboka prostota wsparta technologią oraz kunszt wywodzący się z naszej unikalnej kultury i oczywiście naszych japońskich korzeni” – mówi Alfonso Albaisa.

  Koncept Q Inspiration pokazany na salonie w Detroit w roku 2018 oraz Prototyp 10, zaprezentowany podczas ostatniego Concours d’Elegance w Pebble Beach, akcentowały futurystyczne elementy języka projektowego. W modelu przygotowanym na styczniową premierę podczas NAIAS 2019 elementy te łączą się i w pełniejszy sposób – w oparciu o nową platformę – prezentują wizję przyszłości INFINITI na erę zelektryfikowanej motoryzacji.

  „Samochód koncepcyjny, który pokażemy w Detroit, to początek nowej ery dla INFINITI i ilustracja kierunku, w którym zmierzamy. Elektryfikacja i inne nowe technologie dały nam możliwość rozwinięcia naszej filozofii projektowania, którą chcemy się pochwalić” – zapowiada Karim Habib, dyrektor designu INFINITI.

  Marka silnie koncentruje się obecnie na rozwijaniu pełnej gamy samochodów typu e-Power oraz całkowicie elektrycznych. „Branża znajduje się w technologicznym punkcie zwrotnymmówi Roland Krueger, prezes INFINITIi w tym punkcie INFINITI, jak przystało na markę luksusową, ma fascynującą wizję pięknie zaprojektowanych samochodów elektrycznych dla odbiorców pod wszystkimi szerokościami geograficznymi.”

  Tak zupełnie przy okazji: Miniony miesiąc był najlepszym pod względem sprzedaży listopadem w dwudziestodziewięcioletniej historii INFINITI.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane