• Menu

  PGNiG S.A. składa zawiadomienia do prokuratury

  Jak poinformował wiceprezes Zarządu PGNiG S.A. Janusz Kowalski w Polskiej Spółce Gazownictwa, należącej do GK PGNiG, zakończyły się audyty otwarcia. Ich efektem jest kilka zawiadomień do prokuratury, złożonych w ostatnich tygodniach.

  Wczoraj Zarząd Polskiej Spółki Gazownictwa złożył do prokuratury kolejne dwa zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, w wyniku którego Spółka mogła ponieść znaczne straty majątkowe, a także zostać narażona na kary finansowe za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Pierwsze zawiadomienie dotyczy procedury przetargowej oraz wyłonienia wykonawców programów Hermes i Neptun, które miały służyć planowaniu, monitorowaniu oraz realizacji zadań brygad monterskich Polskiej Spółki Gazownictwa.

  Drugie zawiadomienie, złożone przez obecny Zarząd PSG, dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa, również polegającego na wyrządzeniu Spółce szkody majątkowej o wielkich rozmiarach, w zakresie realizacji projektu CRM dotyczącego opracowania aplikacji do oceny efektywności infrastrukturalnych projektów inwestycyjnych.

  W ocenie obecnego Zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa w obu tych sprawach PSG mogła stracić w sumie ponad 20 milionów złotych. W związku z tym Spółka wystąpiła do prokuratury o przyznanie jej statusu pokrzywdzonego, a także o sprawdzenie czy w obu przypadkach doszło do niegospodarności menedżerskiej.

  Źródło: Polska Spółka Gazownictwa/Centrum Prasowe PAP

   

   

  4 odpowiedzi na “PGNiG S.A. składa zawiadomienia do prokuratury”

  1. Klaudi pisze:

   Wychodzą kwiatki poprzedniego zarządu

  2. Olaf56 pisze:

   Jak pogrzebią to jeszcze znajdą

  3. Ryś pisze:

   Nowy zarząd też będzie siedział. Niech się tylko zmieni władza. Umowy na doradztwo i marketing Pana H. to ciekawa lektura.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane