• Menu

  PCO – Jubileusz lidera branży zbrojeniowej

  W Polsce PCO S.A. jest czołowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. PCO konsoliduje ponad 30 firm, co daje pozycję lidera przemysłowego w procesie modernizacji polskiej armii. Rok 2016 jest bardzo istotny dla PCO S.A. zarówno ze względu na jubileusz 40 – lecia istnienia firmy, jak i na założone plany do realizacji.

  W bieżącym roku firma planuje aktywny rozwój swojej oferty produktowej oraz realizację projektów, których celem jest modernizacja polskiej armii, a także rozwój nowych technologii. Nacisk zostanie położony głównie na wyroby wykorzystujące technologię termowizyjną. Spółka weźmie udział w konsorcjum zajmującym się modernizacją użytkowanych przez Wojsko Polskie czołgów Leopard 2, umożliwi to dalsze prace nad kamerami termowizyjnymi dla tych pojazdów.

  PCO w dalszym ciągu będzie realizować prace związane z udziałem w projekcie tworzenia wieży bezzałogowej dla KTO Rosomak, w której znajdują się produkowane przez spółkę wyroby optoelektroniczne.

  W programie modernizacji wojsk pancernych zastosowanie znajdą zestawy Modernizacyjne Kamer Termowizyjnych pozwalających zastąpić starsze urządzenia wykorzystywane w czołgach PT-91 Twardy kamerą KLW-1. Duże nadzieje pokładane są również w niedawno opracowanym Peryskopowym Celowniku Termowizyjnym PCT-72.

  Opracowanie nowych wyrobów optoelektronicznych do wykorzystania w pojazdach wojskowych daje perspektywę znalezienia nowych odbiorców, także za granicą – zwłaszcza że wyroby PCO są dostosowane do standardów NATO, jak do sprzętu proradzieckiego.
  Najnowsze wyroby oraz osiągnięcia PCO zostaną przedstawione podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach w dniach 6 – 9 września.

  W tym roku PCO S.A. będzie po raz drugi współorganizatorem odbywającej się w październiku Konferencji Optoelektronicznej, przygotowanej wspólnie między innymi z Polską Platformą Technologiczną Fotoniki, Politechniką Warszawską oraz Wojskową Akademią Techniczną . Celem wydarzenia jest stworzenie płaszczyzny do wymiany doświadczeń pomiędzy ekspertami, a przedstawicielami przemysłu obronnego.

  Jubileusz PCO S.A. zostanie uświetniony uroczystą galą, zorganizowaną na Stadionie Narodowym, podczas której zaprezentowane zostaną osiągnięcia oraz dorobek firmy.

  Rok 2016 to z pewnością czas świętowania 40 – letniej obecności na rynku przemysłu obronnego, jak i bardzo aktywnej pracy nad dalszym rozwojem spółki.

  2016-01-28

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane