• Menu

  Pasja kluczem sukcesu SEGER Cutting Tools

  Rynek obróbki skrawaniem ma opinię trudnego i konkurencyjnego obszaru rozwoju, ale nie dla SEGER Cutting Tools – krajowego producenta narzędzi monolitycznych

  SEGER Cutting Tools produkując i dostarczając narzędzia monolityczne, wypracował sposób na zbudowanie przewagi konkurencyjnej. Fundamentem sukcesu jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań w obróbce skrawaniem i narzędzi dla wielu gałęzi przemysłu.

  SEGER Cutting Tools projektuje i produkuje narzędzia specjalne z węglika spiekanego skomplikowane pod względem kształtu, a także wymaganej tolerancji. Jest jednym z największych dostawców na skalę kraju monolitycznych narzędzi skrawających z węglików spiekanych oraz usług w zakresie serwisu narzędzi skrawających tj. regeneracji narzędzi monolitycznych (ostrzenie, powłoki PVD)

  Wskazane trendy wśród naszych klientów typują poszukiwanie niecodziennych rozwiązań w obróbce metali. Firma SEGER Cutting Tools jako dystrybutor klasy premium producenta narzędzi składanych TAEGUTEC i generalny dystrybutor w Polsce producenta narzędzi marki BIG KAISER, dostarcza gotowe rozwiązania do najbardziej wymagających klientów, zapewniając sprawne i optymalne realizowanie trudnych procesów produkcyjnych.

  Działający na terenie całego kraju doradcy techniczno-handlowi oraz zespół pracowników działu produkcyjnego i badawczo-rozwojowego z pasją i zaangażowaniem poszukują rozwiązań konstrukcyjnych dla niestandardowych aplikacji i nietypowych rozwiązań w dziedzinie obróbki skrawaniem dla szerokiej gamy materiałów obrabianych, takich jak stopy aluminium, żeliwa, stale różnych gatunków oraz stopy żarowytrzymałe wykorzystywane w przemyśle lotniczym.

  Park maszynowy, którym dysponuje firma SEGER Cutting Tools oparty jest na maszynach i urządzeniach, w których zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania techniki w skali światowej, dzięki temu produkujemy wysoko zaawansowane konstrukcyjnie narzędzia z węglika spiekanego.

  Słuchając potrzeb płynących z rynku oraz kierując się realizacją misji skierowanej na zapewnieniu kompleksowych rozwiązań dla wymagających procesów, SEGER Cutting Tools rozpoczął budowę nowej hali produkcyjnej, która powstaje w Wiśniowej na Podkarpaciu, gdzie znajduje się obecna siedziba firmy. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej zostaną również zakupione nowoczesne urządzenia wchodzące w skład kompleksowej linii technologicznej do wytwarzania planowanych do wdrożenia nowych narzędzi o  innowacyjnej geometrii, przeznaczonych  do materiałów trudnoobrabialnych, wykorzystywanych w przemyśle lotniczym, takich jak: tytan, stal kwasoodporna czy stopy żarowytrzymałe na bazie niklu.

  Jak mówią właściciele Marek Mikuszewski i Wojciech Ozga, jest to inwestycja, która znacznie zwiększy możliwości technologiczne i produkcyjne. Wartość przedsięwzięcia to ponad 12 mln zł, z czego kwota unijnego wsparcia wynosi 7 mln zł.

  Potwierdzeniem wysokiej jakości oferowanych produktów i usług jest certyfikat ISO 9001:2008 w zakresie produkcji, regeneracji i handlu narzędziami, ale przede wszystkim  stale rosnące  grono zadowolonych klientów.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane