• Menu

  Osuszanie budynków po zalaniu

  Bez względu na to czy zalane zostanie mieszkanie, dom czy biuro istotne jest sprawne podjęcie właściwych działań osuszających. Woda rozprzestrzenia się bardzo szybko i może wywołać wiele krótko- i długofalowych szkód. Dlatego liczy się czas. Gdy osuszanie zostanie przeprowadzone wkrótce po zdarzeniu będziemy mogli uniknąć wielu wydatków w przyszłości. Przede wszystkim jednak zminimalizujemy ryzyko powstania szkodliwych grzybów i pleśni, które namnażają się w wilgotnych i ciepłych pomieszczeniach. Profesjonalne osuszanie po zalaniu pozwoli nam zatem zminimalizować straty i zadbać o zdrowie nasze i naszych bliskich.

  Osuszanie budynków po zalaniu

  Jakie szkody wywołuje woda w budynku?

  Pierwsze skutki zauważalne są niemal natychmiast. Możemy zaobserwować widoczne uszkodzenia ścian, podłóg oraz mebli. Woda rozprzestrzenia się po nieruchomości i wsiąka w ściany, podłogi, tapicerkę czy przedmioty, które napotka na swojej drodze. Książki czy dokumenty przy pierwszym kontakcie z wodą wyginają się i odkształcają. W przypadku zalania wodą ze ścieków musimy zachować jeszcze większą ostrożność, stanowi bowiem ona potencjalne zagrożenie biologiczne. W takiej sytuacji cały dom wymaga odkażania. W pierwszej dobie od zalania powstają szkody takie jak wybrzuszanie i pękanie płyt karton-gipsowych, matowienie metalowych powierzchni czy też pęcznienie mebli. Na przestrzeni tygodnia uszkodzenia te będą się pogłębiać. Wtedy też zaobserwujemy wzrost i rozprzestrzenianie się pleśni. Jeśli nie podejmiemy działań osuszających przez okres dłuższy niż tydzień, pleśń, uszkodzenia strukturalne oraz zanieczyszczenia mogą stać się źródłem poważnych zagrożeń dla człowieka. Zwlekanie z osuszaniem może również wpłynąć na wzrost kosztów związanych z naprawą szkód wyrządzonych przez wodę.

  Profesjonalne osuszanie budynków

  Przyczyn zalania może być wiele. Pęknięta rura kanalizacyjna, awaria zmywarki czy zalanie przez sąsiada to tylko niektóre z nich. Warto skontaktować się z firmą przeprowadzającą osuszanie budynków w momencie, gdy tylko zdamy sobie sprawę, że mamy do czynienia z zalaniem. Specjaliści z Dry-Home mają wieloletnie doświadczenie w osuszaniu budynków, które w połączeniu ze skutecznymi metodami działania oraz profesjonalnym sprzętem stanowią najpewniejszy sposób na skuteczną walkę ze skutkami zalania. Certyfikowani technicy Dry-Home wykonają badanie termowizyjne oraz badanie ultradźwiękowe mające na celu zmapowanie wilgoci oraz nieinwazyjne określenie miejsca wycieku wody. Sprawdzą oni również jak znaczna część domu czy mieszkania została dotknięta, a następnie przeprowadzą osuszanie przy pomocy metod, które w danym przypadku będą najbardziej efektywne. Technicy monitorują proces osuszania, dokonują pomiarów wilgoci i jeśli zachodzi taka potrzeba wprowadzają modyfikacje. Poza podjęciem działań związanych z osuszaniem udzielą również wsparcia w kontaktach z firmą ubezpieczeniową.

  Osuszanie budynków po zalaniu, które zostanie przeprowadzone starannie i szybko pozwoli nam uniknąć kosztownych strat i przywrócić zalaną nieruchomość do stanu sprzed wystąpienia szkody.

  materiał sponsorowany 

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane