• Menu

  Optima Cardio – najlepsza margaryna na cholesterol

  margaryna na cholesterolWysoki poziom cholesterolu to zmora wielu osób. Co najgorsze, taki stan grozi poważnymi komplikacjami zdrowotnymi. Warto więc im przeciwdziałać, stosując odpowiednie kroki.

  Jednym z ważniejszych jest zmiana diety, w której królować powinna margaryna Optima Cardio!

  Optima Cardio – dlaczego warto?

  Optima Cardio zaliczana jest do grupy margaryn funkcjonalnych, bogatych w roślinne stanole i sterole. Te związki sprawiają, że zdecydowana większość cholesterolu (80%) usuwana jest w przewodu pokarmowego, co oznacza, że nie zostaje on wchłonięty to krwiobiegu. Już po 2-3 tygodniach można zauważyć zmiany, bo po tak krótkim czasie poziom cholesterolu zmniejsza się nawet o 10%.

  Nie jest jednak tak, że Optima Cardio całkowicie usuwa cholesterol z organizmu, co przecież byłoby niebezpieczne dla zdrowia. Jej zdrowotne działanie polega na hamowaniu jego nadmiernej produkcji. Pozostaje więc on w normie i spełnia swoje zadania, a jednocześnie nie przekracza zalecanej dawki.

  Optima Cardio – dla kogo?

  To produkt odpowiedni dla każdej osoby, która marzy o obniżeniu stężenia cholesterolu we krwi. Pamiętajmy, że im wyższy poziom tego organicznego związku chemicznego, tym większe ryzyko, że pojawią się choroby układu krążenia. Według wiarygodnych badań, za duża ilość cholesterolu poważnie osłabia nasz organizm, który staje się podatny także na inne dolegliwości: chorobę wieńcową, niedokrwienność serca, zawał lub udar mózgu. Co prawda każdy człowiek może się z tym borykać, ale u osób z podwyższonym cholesterolem ryzyko wzrasta aż czterokrotne!

  Optima Cardio – ile powinniśmy jej spożywać?

  Niezależnie od tego, jaką stosujemy dietę, możemy być pewni, że Optima Cardio gwarantuje obniżenie stężenia cholesterolu – ważne jednak, aby codziennie, regularnie ją spożywać. Jeśli każdego dnia przyjmiemy dwa gramy stenolu lub steroli roślinnych (zawartych w margarynie), to możemy być pewni doskonałych rezultatów. Taka ilość znajduje się w 30 gramach margaryny, co daje trzy-cztery kromki posmarowanego pieczywa.

  Uwaga – pilnujmy tej codziennej normy, bo z jednej strony za małe spożycie może nie zapewnić efektów, a za dużo też raczej niczego dobrego nie przyniesie. Nie przesadzajmy więc w żadną stronę, bo liczy się ta optymalna wartość. Więcej informacji na temat margaryny Optima Cardio znajdziemy pod adresem https://optymalnewybory.pl/optima-dla-ciebie/optima-cardio/.

  Czym dodatkowo polepszać swoje zdrowie?

  Margaryna Optima Cardio jest absolutną podstawą, jeśli chcemy naprawdę obniżyć poziom cholesterolu. Żeby jednak przyspieszyć ten proces, warto działać na kilku frontach, urozmaicając swoją dietę i być aktywnym każdego dnia.

  Powinniśmy jeść dużo owoców i warzyw, ryb, nasion strączkowych, orzechów oraz jogurtów, a wystrzegać się m.in. smalcu, żółtek jaj, słodyczy, tłustych serów, fast-foodów i oczywiście twardych margaryn.

  Co do aktywności, to nie musimy nagle stać się sportowcami, którzy z dnia na dzień zmienią swoje nawyki. Liczy się regularność, a tempo i intensywność ćwiczeń powinno być dostosowane do naszych możliwości. Najważniejsze to nie przesadzić, by za szybko się nie zniechęcić. Jogging, szybki spacer, ćwiczenia w domu, nordic walking – co tylko chcemy i co lubimy, ważne, aby się ruszać.

  Tak niewiele, a jednocześnie tak wiele, lecz musimy zawalczyć o nasze zdrowie, jeśli chcemy poczuć się lepiej. To jednocześnie ważne, aby nie dopadła nas groźna choroba, co przy podwyższonym cholesterolu zdarza się bardzo często.

  Jedna odpowiedź do “Optima Cardio – najlepsza margaryna na cholesterol”

  1. Kamila pisze:

   Póki co w ogóle odstawiłam margarynę. Od grudnia jem pieczywo tylko z chudą wędliną. Nawet sery poniekąd wykluczyłam jak kazał lekarz. No zobaczymy co pokażą wyniki. Umówiłam sie na za dwa tygodnie na badania z pobranego bonu droga do zdrowia. Zaczne od zbadania cholesterolu, pozniej krew i pewnie jeszcze próby wątrobowe skoro i to jest w zestawie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane