• Menu

  Odważne inwestycje Piotrkowa Trybunalskiego

  Mediateka w Piotrkowie Trybunalskim

  Mediateka w Piotrkowie Trybunalskim

  Na terenach rewitalizowanego Starego Miasta i Podzamcza powstaje nowoczesna mediateka – miejsce łączące chwalebną przeszłość miasta z ambicjami teraźniejszości i perspektywami przyszłości.

  Mediateka stanie się nowoczesnym trzykondygnacyjnym obiektem z podziemnym parkingiem. Swoim kształtem bryła będzie nawiązywać do otwartej księgi. Miejsce to nie będzie jednak przechowalnią książek. Mediateka stanie się płaszczyzną integracji i szansą rozwoju dla piotrkowian.

  – W dobie zanikania relacji międzyludzkich chcieliśmy stworzyć miejsce integracji pokoleniowej oraz międzypokoleniowej. W jednym miejscu zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi piotrkowianie będą mogli poszerzać swoje horyzonty i rozwijać pasje – mówi o idei budowy tego obiektu prezydent Krzysztof Chojniak.

  W nowoczesnych wnętrzach mediateki mieszkańcy będą mogli korzystać m.in. z centrum nauki, do stworzenia którego mają zostać zaangażowane piotrkowskie firmy, interaktywnej pracowni przedstawiającej bogate dzieje Piotrkowa, biblioteki z wolnym dostępem do księgozbioru, pracowni eksperymentów i warsztatów, multimedialnej auli konferencyjnej z funkcją sali kinowej, sali zabaw czytelniczych i edukacyjnych dla dzieci, pracowni gier komputerowych oraz strefy gastronomicznej.

  Nowoczesny trzykondygnacyjny budynek ma być gotowy późną jesienią. Ściany budynku będą przeszklone, co pozwoli na stworzenie osi widokowej wychodzącej na Zamek Królewski. Taki zabieg nie jest przypadkowy, ponieważ ta inwestycja jest kluczowym elementem rewitalizacji najstarszej części Piotrkowa Trybunalskiego.

  Prace przywracające świetność terenom Starego Miasta oraz Podzamcza w 800-letnim grodzie trybunalskim wykonywane są już ponad 10 lat. W tym czasie zrewitalizowano Rynek Trybunalski, uliczki Starówki, a także dziesiątki kamienic. Kolejnym etapem prac jest rewitalizacja społeczna, która realizowana jest poprzez program „Młode Stare Miasto”.

  – Mediateka jest jego jednym z elementów. Dzięki projektowi MSM chcemy stworzyć na Podzamczu atrakcyjne osiedle mieszkaniowe i tchnąć w tę okolicę nowe życie. Nowoczesne centrum nauki i kultury idealnie wpisuje się w taką strategię – podkreśla prezydent Chojniak.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie