• Menu

  Odtrucie alkoholowe – 3 kroki do wyleczenia organizmu z zatrucia

  Mówi się, że wszystko jest dla ludzi, jednak w przypadku niektórych używek (takich jak alkohol) bardzo łatwo się pogubić. Niestety, przyznanie przed samym sobą, iż zaszło się już za daleko, a regularne spożywanie alkoholu zamieniło się w niszczący nałóg, może zająć długi czas. Na szczęście zawsze jest pora na podjęcie leczenia i udanie się na detoks alkoholowy. Nadużywanie alkoholu ma bowiem wpływ nie tylko na nas samych, ale na nasze rodziny i na stosunki międzyludzkie. Dlatego im wcześniej podejmiemy leczenie, tym lepiej. Na czym polega detoks alkoholowy?

  • Na czym polega detoks alkoholowy?
  • Wywiad z lekarzem
  • Odtrucie alkoholowe – czy stosować w domu?

  detoks alkoholowy

  Na czym polega detoks alkoholowy?

  Alkohol ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie jedynie wtedy, gdy go spożywamy. Zaprzestanie dostarczania toksyny do organizmu niesie jednak ze sobą negatywne skutki. W wielu przypadkach konieczny jest profesjonalny detoks alkoholowy organizmu, czyli usunięcie skutków oddziaływania trucizny. Jest on wykonywany przez wykwalifikowaną kadrę, a nadzoruje go lekarz. Podczas zatrucia alkoholem najważniejsze układy organizmu – oddechowy, nerwowy i krążenia – ulegają rozregulowaniu, trzeba więc jak najszybciej przywrócić ich normalną pracę. Podczas zatrucia alkoholowego z krwiobiegu wypłukiwane są niezbędne pierwiastki i mikroelementy – sód, magnez i potas. Niezbędne jest ich uzupełnienie, podobnie jak witamin. Odtrucie alkoholowe jest czynnością długotrwałą, uzależnioną od stopnia zatrucia organizmu.

  Wywiad z lekarzem

  Przeprowadzenie wywiadu jest pierwszym, bardzo ważnym etapem przeprowadzenia detoksu. Uzyskane informacje pozwolą na dobranie odpowiedniej metody leczenia i dobór odpowiednich dawek. Pacjent powinien odpowiedzieć na pytania – jak często spożywa alkohol, jaką jego odmianę spożywa, czy zdarza mu się „urwanie filmu” i jak często. Lekarz ustali także, czy u osoby zatrutej występują objawy choroby alkoholowej (drżenie rąk, kołatanie serca). Bardzo ważne jest również ustalenie, jakie leki przyjmuje na stałe pacjent, co pozwoli na odpowiednie dobranie medykamentów do leczenia.

  Odtrucie alkoholowe – czy stosować w domu?

  Odtrucie alkoholowe można przeprowadzić w warunkach domowych, jednak może to być bardzo ryzykowne. Pacjent bez całodobowego nadzoru może łatwo ulec pokusie ponownego sięgnięcia po kieliszek, niwecząc skutki leczenia. Skorzystanie z usług kliniki: https://superdetoks.pl/odtrucia-alkoholowe.html wydaje się być znacznie lepszym rozwiązaniem, gdyż gwarantuje ona całkowite odtrucie organizmu i usuniecie negatywnych skutków spożywania alkoholu, zapewniając ciszę i spokój niezbędne do osiągnięcia sukcesu.

  Jedna odpowiedź do “Odtrucie alkoholowe – 3 kroki do wyleczenia organizmu z zatrucia”

  1. Mariusz Hyc pisze:

   Alkoholizm – to kolejna fala pandemii

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane