• Menu

  Ochrona zniżek OC/AC – sprawdź, czy wiesz o tym wszystko!

  Z pewnością wiesz, że to właśnie od posiadanych zniżek zależy wysokość Twojej składki OC. Wystarczy jednak spowodować stłuczkę, by je stracić, co z pewnością odczujesz przy zakupie kolejnej polisy. Jak tego uniknąć? Do tego właśnie służy ochrona zniżek OC – sprawdź, czym jest i kiedy warto się na nią zdecydować!

  Ochrona zniżek OC

  Dlaczego warto zdecydować się na gwarancję zniżek?

  Jak działa ochrona zniżek oferowana przez towarzystwa ubezpieczeniowe? Najczęściej dotyczy to jednego zdarzenia w ciągu roku. Jeśli je spowodujesz, ubezpieczyciel przymknie na to oko i nie zabierze Ci wypracowanych wcześniej zniżek – a w efekcie nie uwzględni tego faktu przy wyliczaniu wysokość składki OC na kolejny okres.

  Czy warto zdecydować się na taką opcję?

  – pamiętaj o tym, że w zależności od OWU konkretnej umowy ubezpieczeniowej za spowodowanie jednej stłuczki możesz stracić od 10 do aż 30% zniżek. To z kolei może się przełożyć na różnicę w wysokości składki równą nawet kilkaset złotych;

  – jeśli samochód stanowi własność kilku osób, w tym również niedoświadczonych, szkoda spowodowana przez jedną z nich odbije się na zniżkach wszystkich. Posiadanie gwarancji zniżek może Cię jednak przed tym ochronić.

  Ochrona zniżek OC

  Ile zapłacisz za ochronę zniżek?

  Wydaje Ci się, że gwarancja zniżek jest na tyle korzystną opcją, że na pewno musi dużo kosztować? Zaskoczymy Cię – dopłata do podstawowej składki OC zazwyczaj jest naprawdę niewielka. Wszystko zależy tu oczywiście od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego, jednak koszt zakupu dodatku do polisy w postaci gwarancji zniżek nie powinien przekroczyć 50 zł w przypadku OC. Jeśli chodzi o AC, zapłacisz więcej.

  Jak znaleźć dobrą polisę samochodową z ochroną zniżek i nie przepłacić? Porównaj ubezpieczenie OC w KioskPolis.pl! Znajdziesz tu oferty od różnych ubezpieczycieli wraz z cenami i opisanym zakresem, czyli wszystko, czego potrzebujesz, by wybrać dobre OC.

  Warto też zwracać uwagę na promocje ubezpieczycieli – to bowiem świetny sposób na otrzymanie ochrony zniżek zupełnie za darmo. Czasem wystarczy jedynie polecić ubezpieczenie znajomemu lub wykupić inny dodatek do OC, by otrzymać tę opcję bez dodatkowych opłat. Opłaca się sprawdzać aktualne oferty!

  Ochrona zniżek OC

  Ochrona zniżek – co jeszcze jest istotne?

  Wykupując ubezpieczenie OC z gwarancją zniżek, koniecznie zwróć uwagę na to, jakie sytuacje są objęte gwarancją zniżek, a jakie jej nie podlegają. Umowa ta, jak każda inna, ma bowiem pewne ograniczenia i nie działa bezwarunkowo. Jeśli zdecydujesz się na tańszą wersję, najpewniej będziesz mógł skorzystać z ochrony zniżek przy mniejszych szkodach – np. przy zarysowaniu samochodu na parkingu. Pakiet ten nie znajdzie jednak zastosowania, jeśli dojdzie do poważnego w skutkach wypadku. Bez wątpienia korzystniejszą opcją jest tutaj gwarancja zniżek niezależna od rozmiaru szkody, jednak za nią najczęściej trzeba zapłacić nieco więcej.

  Pamiętaj również o tym, że jeśli spowodujesz stłuczkę i posiadasz gwarancję zniżek, najpewniej przy kolejnej umowie ubezpieczyciel i tak zaproponuje Ci wyższą składkę. Warto więc rozważyć wtedy zmianę towarzystwa na inne, które będzie honorować Twoje zniżki.

  2 odpowiedzi na “Ochrona zniżek OC/AC – sprawdź, czy wiesz o tym wszystko!”

  1. Michał pisze:

   Ochrona zniżek działa jak kontynuujesz polisę w tej samej firmie więc warto się zastanowić czy warto dopłacać. Na pewno warto zawsze porównać w Sposób na tanie OC to telefon i aplikacja Kupdirect z Google Play gdzie skanujesz tylko kod z dowodu, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek w 40 sek polisę na mailu

  2. Michał pisze:

   Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane