• Menu

  Obrazy do salonu, czyli mała zmiana – wielki efekt

  Marzysz o eleganckim i pełnym dobrego smaku salonie? Przeglądasz blogi i katalogi wnętrzarskie szukając pomysłów, ale wciąż nie wiesz od czego zacząć? Najlepszym pomysłem są rozwiązania, które przy minimalnym nakładzie czasu i pracy dają maksymalne efekty. Jeśli nie masz czasu na przemalowywanie pokoju lub kupowanie nowych mebli i nie chcesz także wydawać fortuny na zatrudnianie dekoratora wnętrz, postaw na oryginalne obrazy do salonu, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odmienią Twoją aranżację!

  Obrazy do salonu

  redro.pl/obrazy/przeznaczenia/do-salonu/

  Nowoczesny minimalizm czy kolorowy folklor?

  Niezależnie od panującej w danym momencie mody, w świecie dekoracji wnętrz ścierają się zazwyczaj dwa nurty – minimalistyczny i taki, który moglibyśmy określić słowami „na bogato”. Ten pierwszy charakteryzuje się ograniczoną paletą barw, prostymi formami i oszczędną dekoracją. Z kolei w tym drugim wszystkiego jest dużo: dużo kolorów, dużo kształtów i dużo ozdób. Zanim zaczniesz zastanawiać się, jakie obrazy do salonu wybrać, odpowiedz sobie na pytanie, którego stylu jesteś zwolennikiem. To znacznie zawęzi Ci obszar poszukiwań i ułatwi dokonanie wyboru.

  Jeśli lubisz proste, oszczędnie urządzone wnętrza, poszukaj obrazów inspirowanych stylem skandynawskim lub zdecyduj się na ponadczasowe desenie: paski, groszki, zygzaki lub symetrycznie ułożone figury geometryczne w stonowanych kolorach. Taka dekoracja dyskretnie urozmaici wnętrze nie będąc jednocześnie istotną dominantą. Jeśli jednak lubisz, gdy wokół Ciebie dużo się dzieje, postaw na folklorystyczne obrazy. Ich energetyczne, żywe barwy zdynamizują wnętrze i sprawią, że charakter aranżacji zmieni się o 180 stopni. Kolorowe koguciki, ornamentalne kwiaty i wzory przypominające papierowe wycinanki – taka dekoracja sprawdzi się zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym wystroju, dlatego jest znakomitym rozwiązaniem.

  Awangardowa abstrakcja czy klasyczny pejzaż?

  Operując kontrastami, bo właśnie w ten sposób najlepiej ukazać bogactwo wzorów, jakimi charakteryzują się współczesne obrazy do salonu, przywołujemy kolejną parę antagonistów. Na przeciwległych krańcach ringu staje oryginalna abstrakcja i tradycyjny pejzaż. Mowa oczywiście o obrazach inspirowanych dziełami największych, światowej sławy, malarzy. Pierwsze rozwiązanie sprawdzi się znakomicie w nowoczesnych aranżacjach, zarówno tych minimalistycznych, jak i industrialnych. Nieprzedstawiająca sztuka bazująca na wyrazistych kolorach i kształtach będzie doskonałym pomysłem na ponadczasową ozdobę. Sięgnij po obrazy na płótnie nawiązujące do Jacksona Pollocka, Marka Rothko lub Pieta Mondriana i przemień swój salon w galerię sztuki nowoczesnej.

  Nasza druga propozycja skierowana jest do miłośników klasycznego, tradycyjnego piękna, które opiera się na zasadzie porządku i harmonii. Dla nich najlepszym rozwiązaniem będą obrazy przedstawiające reprodukcje pejzaży i malowniczych widoków. Tym razem pomysłów nie będziemy szukać zagranicą. Zainspirujmy się arcydziełami Józefa Chełmońskiego, Jana Stanisławskiego czy Juliana Fałata. Dzięki temu, że wiele sklepów wykonuje obrazy na płótnie na zamówienie, możemy zrealizować dowolny projekt, który najlepiej będzie się prezentował w naszym salonie.

  Obrazy do salonu

  fotolia.pl

  Monochromatycznie czy w blasku kolorów?

  Ciekawym kryterium w doborze obrazów do salonu jest także aspekt kolorystyczny. Zamiast zastanawiać się, co chcemy, aby nasza dekoracja przedstawiała, możemy się zastanowić, jaką kolorystykę powinna przyjąć, aby harmonijnie wkomponować się w aranżowane wnętrze. Możemy sięgnąć po obraz z czarno-białą grafiką, starodawną fotografią utrzymaną w kolorze sepii lub makrofotografią owada ukazującą tęczowe skrzydło motyla. Tutaj wszystko zależy od naszej fantazji. Możemy bowiem dobrać obraz, który niejako wtopi się w tło stając niezwykle dyskretną ozdobą lub zdecydować się na niezwykle wyrazisty akcent, który będzie wybuchał fajerwerkami kolorów na tle stonowanej ściany.

  Najważniejsze, aby obrazy do salonu były w Twoim stylu!

  Najważniejszym kryterium, jakim powinieneś się jednak kierować szukając najlepszego obrazu do salonu, jest Twój indywidualny gust i poczucie dobrego smaku. Niezależnie od tego, jakie panują obecnie trendy i tendencje w dobieraniu dodatków i co zalecają dekoratorzy wnętrz, musisz pamiętać, że dekorujesz przestrzeń, w której spędzasz każdy dzień. Nie możesz więc sobie pozwolić na obraz, który będzie Cię drażnił lub zakłócał harmonię. Szukaj ciekawych i inspirujących pomysłów, które będą zgodne z Twoim wewnętrznym głosem.

   


  Plakaty do pokoju dziecka – najlepszy sposób na dekorację wnętrza

  Jedna odpowiedź do “Obrazy do salonu, czyli mała zmiana – wielki efekt”

  1. Pamela pisze:

   Piękne plakaty, aczkolwiek do tego zestawu brakuje m jeszcze jednego sklepu – jakość wykonania, ceny, bogactwo oferty jest równie dobra 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane