• Menu

  Obrazy 3d – abstrakcja dla miłośników oryginalnych aranżacji

  By stworzyć zachwycające wnętrze naprawdę nie potrzeba wiele. Najzwyklejszy salon może przemienić się niczym dynia w karocę Kopciuszka. W jaki sposób to osiągnąć? Nie potrzebne są nam magiczne zaklęcia, ani czary. Wystarczą niezwykle efektowne obrazy 3d. Iluzje, jakie pojawią się w naszym pokoju całkowicie zmienią charakter dotychczasowego wystroju.

  Obrazy 3d

  Abstrakcja większości z nas kojarzy się z dziełami sztuki współczesnej – trudnymi w odbiorze pracami, które ukazują zbiór niezidentyfikowanych obiektów i chaotycznie zestawionych kolorów. Tymczasem abstrakcją jest każde przedstawienie nie będące odwzorowaniem rzeczywistości – mogą to być desenie, ornamenty czy geometryczne kompozycje. Takie wzory, podobnie jak pejzaże czy martwa natura, staną się zachwycającą dekoracją wnętrza.

  Doskonałym przykładem są obrazy ścienne 3d – przestrzenne kompozycje o niezwykle efektownym wyglądzie. Siła ich oddziaływania polega na tym, że igrają z naszym zmysłem wzroku. W rzeczywistości płaskie płótno zamieniają w powierzchnię, która sprawia wrażenie falującej lub wklęsłej. Dzięki odpowiedniemu zestawieniu brył, linii i kolorów obraz zyskuje trzeci wymiar. Podobny efekt możemy zaobserwować w kinie oglądając filmy 3D ze specjalnymi okularami na nosie. Tutaj jednak efekt ten nie wymaga żadnych dodatkowych atrybutów z naszej strony.

  Zastanawiacie się, jak wyglądają obrazy ścienne 3d? Ich zaletą jest to, że mogą przedstawiać wiele, bardzo różnych kompozycji, dzięki czemu łatwo dopasujemy je do naszego wnętrza. Należy mieć jednak na uwadze, że ten motyw dekoracyjny sprawdzi się  przede wszystkim w nowoczesnych aranżacjach, zwłaszcza tych minimalistycznie urządzonych. Obrazy 3d prezentują się bowiem najlepiej, gdy nie muszą walczyć o naszą uwagę i są jedyną dominantą w pomieszczeniu. Przyjrzyjmy się więc najczęściej wybieranym wzorom.

  Daj się wciągnąć

  Dużą popularnością cieszą się przedstawienia nawiązujące do architektonicznej formy tunelu. W tym wydaniu odznacza się on jednak surrealistycznym charakterem. Prosta konstrukcja przypominająca betonowe segmenty podświetlona jest dziwnym światłem nadającym całości niezwykle tajemniczego wyglądu. Bardzo efektownie prezentują się także obrazy 3d przypominające fotografię zrobioną na długim czasie naświetlania, gdzie poruszające się samochody tworzą podłużne, rozmyte wiązki kolorowych promieni. Miłośnikom filmów science-fiction takie kompozycje skojarzą się z tunelami czasoprzestrzennymi, które można zobaczyć w niejednym fantastycznym filmie. Bez reszty wciągną nas także spiralne przedstawienia o nieco hipnotyzującym charakterze.

  Obrazy 3d

  Czarno na białym

  Szukając interesujących motywów dekoracyjnych o przestrzennym charakterze warto obejrzeć dzieła należące do nurtu op art, który bazował na złudzeniach optycznych. Artyści tworząc swe prace za swój podstawowy cel obrali zaskoczenie widza, sprawienie, by jego zmysł wzroku nie potrafił odróżnić prawdy od artystycznie wykreowanej rzeczywistości. Każde z ich płócien sprawiało wrażenie przejścia do innego wymiaru. Jak wyglądały ich obrazy 3d? Iluzje opierały się na takim zestawieniu płynnych linii i kontrastujących ze sobą kolorów, że płótno zdawało się wybrzuszać w niektórych miejscach, a w innych zapadać do środka. Hipnotyzujące kompozycje sprawiają, że trudno oderwać od nich oczy. Decydując się na taką dekorację warto zawiesić ją w miejscu, w którym będzie mogła grać pierwsze skrzypce.

  Obrazy 3d

  Przestrzenna mozaika

  Ciekawą propozycją są także obrazy 3d do sypialni o nieco łagodniejszym charakterze. Zamiast silnie kontrastujących ze sobą kolorów, spiralnych bądź falujących kompozycji, które mogą przyprawić Cię o zawrót głowy, świetnie sprawdzą się w tym miejscu mozaiki w pastelowych, stonowanych kolorach. Klasyczne dzieła przedstawiają malutkie kwadraciki ułożone na taje samej płaszczyźnie, jednak w wersji 3d niektóre z nich wysuwają się na plan pierwszy tworząc bardzo efektowny przestrzenny relief. Gdy zawiesimy taki wielkoformatowy obraz nad wezgłowiem łóżka stworzymy niezwykle efektowną aranżację wnętrza.

  Obrazy ścienne 3d to jeden z najbardziej spektakularnych motywów dekoracyjnych, po jakie możemy sięgnąć. Dzięki nim, jak za sprawą magicznego zaklęcia, wyczarujemy zachwycający wystrój w zaledwie kilka chwil. Jeśli chcesz, by Twój salon czy sypialnia nabrały zupełnie nowej jakości, przestrzenna kompozycja będzie doskonałym wyborem.

  Więcej motywów znaleźć można na : https://myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/3d/

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane