• Menu

  O czym pamiętać zakładając małą firmę

  Podczas zakładania firmy z pewnością zastanawiasz się nad tym, jak będzie wyglądała Twoja oferta, czy jaką i logo firma będzie miała. Zanim jednak zaczniesz prosperować, czeka Cię rejestracja działalności i zadbanie o to, by odpowiednio prowadzić swoją dokumentację. Sprawdź, o czym jeszcze nie zapominać!

  zakładanie firmy

  Adres firmy

  Może się to wydawać nieistotne, jednak nawet na początku adres firmy odgrywa ogromną rolę. Jeśli chcesz zachować prywatność i zainteresować prestiżowym adresem, postaw na usługi, jakie oferuje wirtualne biuro. Dzięki temu zyskasz adres, który podasz nie tylko podczas rejestracji działalności, ale też wykorzystasz na gadżetach reklamowych i w social media. Co więcej, wirtualne biura mogą też zająć się dla Ciebie Twoją korespondencją. Wszystkie listy i paczki odbierzesz w dogodnym dla Ciebie terminie lub zostaną one przesłane pod wskazany adres. Sprawdź, ile zalet mają wirtualne biura i jak pomogą Ci rozkręcić biznes!

  Miejsce spotkań

  Wielu freelancerów na początku nie zastanawia się nad tym, gdzie odbędą się ewentualne spotkania z klientem czy partnerem biznesowym. Pamiętaj, że przyjmowanie tego typu gości w domu nie jest profesjonalne – chyba, że posiadasz gabinet dostosowany do potrzeb prezentacji. Czasem na rozmowę wybierana jest również kawiarnia lub restauracja. W obecnym czasie częściej jednak mają miejsce spotkania online. W niektórych zawodach niezbędne jest jednak spotkanie się – pomocne mogą się okazać sale konferencyjne. Są w pełni dostosowane do potrzeb prezentacji oraz zapewniają pełen komfort.

  Prowadź social media

  Czasem wydaje się, że jest to podstawą, jednak wiele osób zapomina o tym, by prowadzić swoje social media. A przecież Twoja tablica na Facebooku, regularne posty na Instagramie i poprawne uzupełnienie wizytówki Google ma ogromne znaczenie! Pisz o swoich sukcesach na portalach społecznościowych i przypominaj o nowościach – warto też od czasu do czasu urządzić promocję i dodatkowo zachęcić do rozpowszechniania postów wśród znajomych – wszystko to sprawi, że nowi klienci się pojawią. Musisz jednak pamiętać o tym, by ich zatrzymać!

  Dodatki dla klientów

  Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak trafiać do nowych klientów i znaleźć stałych fanów, pamiętaj o tym, by dla każdego coś się znalazło. Przygotuj zniżkę za zapisanie się do newslettera i system punktowy, jeśli prowadzisz sklep online – zebranie danej liczby punktów może sumować się na zniżkę lub darmową dostawę, którą każdy uwielbia. Zachęć również klientów do dialogu – to dzięki opiniom możesz stale się rozwijać. Dlatego też zachęć do komentowania, opiniowania i lajkowania – im więcej opinii, tym lepiej! Jeśli wśród pozytywów znajdą się również niepochlebne komentarze, nie usuwaj ich, a poprowadź dialog – z pewnością lepiej wpłynie na Twój wizerunek niż selekcja.

   

  Jedna odpowiedź do “O czym pamiętać zakładając małą firmę”

  1. Ruski pisze:

   By nie mieć wspólnika – mnie wydymał po 3 latach. Zostałem z długami

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane