• Menu

  Nowy Nissan Qashqai już w produkcji

  Nissan Qashqai to jeden z najpopularniejszych kompaktowych crossoverów. Model został szczególnie doceniony przez Europejczyków, którzy chętnie go wybierają spośród coraz bogatszej oferty rynkowej. W 2021 roku do produkcji weszła trzecia generacja Qashqaia, która jest montowana między innymi w brytyjskim Sunderlandzie. Co ważne, w procesie produkcji wezmą udział uczniowie z okolicznych szkół.

  Nowy Nissan Qashqai

  Nowy Nissan Qashqai

  Nowy Nissan Qashqai to rozwinięcie dobrze znanego konceptu miejskiego crossovera, który zyskał rzesze fanów w Europie. Samochód ma 442,5 cm długości, 183,5 cm szerokości i 162,5 cm wysokości, z kolei jego rozstaw osi to 266,5 cm.

  Z zewnątrz samochód nawiązuje do swojego poprzednika. Przód zdobi duża atrapa chłodnicy w kształcie litery V, typowa dla modeli Nissana. Na uwagę zasługują modne w ostatnich latach wąskie przednie światła. Nowy Qashqai wygląda więc nowocześnie i naprawdę masywnie.

  Wewnątrz natomiast jest również nowocześnie. Tradycyjne zegary zastąpiono ekranem wyświetlającym najważniejsze informacje. Na szczycie konsoli środkowej również znajduje się ekran. Za jego pomocą można sterować wieloma funkcjami pojazdu, a ponadto może on służyć jako wyświetlacz nawigacji satelitarnej. Ku uciesze bardziej konserwatywnych kierowców zachowano kilka fizycznych przycisków.

  Auto dostępne jest w kilku wersjach napędowych: 1.3 DIG-T MHEV (140 KM, 240 Nm), 1.3 DIG-T MHEV (158 KM, 260 Nm), 1.3 DIG-T MHEV (158 KM, 270 Nm) albo 1.3 DIG-T MHEV 4WD (158 KM, 270 Nm). Ta ostatnia wyposażona została w napęd na cztery koła. W zależności od wersji dostępna jest skrzynia manualna bądź bezstopniowa Xtronic.

  Nowy Nissan Qashqai

  Produkcja nowego Qashqaia

  Nowy Nissan Qashqai zjeżdża z taśm montażowych między innymi w fabryce zlokalizowanej w brytyjskim Sunderlandzie. To bardzo nowoczesny zakład, a jego dyrekcja stawia na nieustanny rozwój. Z tego też względu podjęto decyzję o zachęceniu młodych ludzi do pracy w ramach Nissan Skills Foundation.

  Zakłady w Sunderland mają za sobą 35 lat doświadczeń w tworzeniu wysokiej jakości pojazdów, a umiejętności i wiedza najwyższej klasy zespołu są podstawą do tworzenia nowych samochodów. Od momentu uruchomienia sprzedaży modelu Qashqai w 2007 roku, ponad 3,5 miliona klientów w Europie zdecydowało się na jego zakup. Trzecia generacja reprezentuje zupełnie nowy poziom technologii, konstrukcji i osiągów, jakiego użytkownicy oczekują od prawdziwego crossovera. Wiemy, że młodzi ludzie mają za sobą trudny rok, dlatego postanowiliśmy – z okazji uruchomienia produkcji modelu nowej generacji – podjąć działania, które otworzą wiele możliwości przed młodym pokoleniem utalentowanych pracowników. Każdemu uczniowi z regionu North-East chcemy dać szansę skorzystania z programu Nissan Skills Foundation – powiedział Alan Johnson, wiceprezes Nissana ds. produkcji na rynku brytyjskim.

  Nowy Nissan Qashqai

  Nowy model to konieczność inwestycji

  W fabryce w Sunderlandzie produkowane były również poprzednie generacja Qashqaia. Nowa generacja to pierwszy samochód wytwarzany w tym obiekcie z aluminium. W fabryce znajduje się 117 nowych robotów, dzięki którym proces produkcji przebiega sprawniej. Roboty odpowiadają również za lakierowanie nadwozi oraz wygłuszanie wnętrz. Na uwagę zasługują również nowoczesne układy cyfrowe. Służą one do programowania ustawień samochodów oraz ich uruchamiania.

  AutoVIPek

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane