• Menu

  Nowoczesne meble do przedpokoju – ławka z pojemnikiem

  Przedpokój to najczęściej pomieszczenie o niewielkim metrażu. Tym bardziej warto wnikliwie przemyśleć kwestię zakupu mebli do przedpokoju. Najlepszym rozwiązaniem okazują się tutaj takie, które są jednocześnie ładne i praktyczne. A tak się składa, że ławka ze schowkiem świetnie wpisuje się w ten nurt…

  Ławki do przedpokoju – dlaczego nie warto z nich rezygnować?

  Wiecie, jaki jest jeden z najczęstszych błędów, które zdarza nam się popełniać w trakcie urządzania przedpokoju? Brak jakiegokolwiek miejsca do siedzenia. W okresie wiosna-lato może to nie być nadmiernie uciążliwe, problemy pojawiają się jednak, gdy do łask wraca wysokie obuwie, charakterystyczne dla sezonu jesienno-zimowego. Dużo wygodniej byłoby je zakładać lub ściągać w pozycji siedzącej, prawda?

  Wielu z nas wydaje się, że ławka do przedpokoju zabierze zbyt dużo cennej powierzchni. Wolimy z niej zrezygnować, tłumacząc sobie, że przecież przy zakładaniu obuwia możemy skorzystać z krzesła znajdującego się w pomieszczeniu obok. Owszem, jeśli ktoś lubi dodatkowe sprzątanie. Zamiast poskąpić przestrzeni na niedużą ławkę do przedpokoju, lepiej skupić się na wyszukaniu takiego jej modelu, który będzie miał do zaoferowania coś więcej niż samo tylko siedzisko.

  Ławki z pojemnikiem – jaki model wybrać?

  Ławka ze schowkiem to świetny mebel do przedpokoju. Sprawdzi się zwłaszcza w tych wnętrzach, w których każdy centymetr jest na przysłowiową wagę złota. Bo ławka z pojemnikiem to nie tylko wygodne siedzisko, z którego skorzystamy przy zakładaniu butów, ale i całkiem sporo ukrytej pod nim dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Może ona przybierać różne formy – wbrew temu, co mogłoby się wydawać, dostępna na rynku oferta nowoczesnych mebli do przedpokoju zachwyca pomysłowością i różnorodnością.

  Poza klasyczną ławką z pojemnikiem znajdziecie tutaj również sporo modeli, w których pod siedziskiem znajdują się zamykane szafki, szuflady lub półki (otwarte bądź wyposażone w koszyki zastępujące tradycyjne szufladki). Taka ławka ze schowkami do przedpokoju świetnie sprawdzi się zarówno jako szafka na buty, albo jako zamiennik komody, w której przechowywać możemy czapki, szaliki lub torebki.

  Skrzynia ze schowkiem – do przedpokoju i nie tylko

  Jeśli szukacie praktycznych mebli do przedpokoju, dobrym rozwiązaniem może się również okazać stara dobra skrzynia ze schowkiem. Zwłaszcza że na rynku znajdziecie sporo nowoczesnych wariacji na jej temat. Dominują tutaj dwa rozwiązania konstrukcyjne – unoszone siedzisko umocowane na ruchomych zawiasach lub wersja bez stałego mocowania, z siedziskiem nakładanym na dolną część mebla.

  To pierwsze jest zdecydowanie bardziej poręczne i funkcjonalne w użytkowaniu. Dodatkowo, warto mieć na uwadze, że skrzynia ze schowkiem to nie tylko praktyczny mebel do przedpokoju – we wnętrzach o innym przeznaczeniu i zastosowaniu również poradzi sobie świetnie. Szczególnie dobrze wypadnie w pokoju dla dziecka, w którym dodatkowej powierzchni do przechowywania nigdy za wiele.

  Jeśli myśleliście, że ławka z pojemnikiem to szczyt pomysłowych rozwiązań, jeśli o nowoczesnych meblach do przedpokoju mowa, to nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak bardzo jesteście w błędzie… Co powiecie na ławkę ze schowkiem i wieszakiem na ubrania w jednym? Tutaj również pomysłowość projektantów nie zna granic, dlatego do wyboru macie co najmniej kilka wariantów tego mebla.

  Najczęściej spotykane są tutaj ławki z pojemnikiem wyposażone w tylny, dosyć wysoki panel, do którego przytwierdzone są haczyki na ubrania, czasem z dodatkową półką u góry, przeznaczoną na przechowywanie nakryć głowy oraz szalików. Popularnym rozwiązaniem jest tutaj także rama, której końce zamontowane są po obu stronach siedziska. Jej górna część tworzy reling, na którym można zawiesić wieszaki do ubrań, albo posiada od razu zamontowane haczyki.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane