• Menu

  Nowa jakość w badaniach trwałościowych produktów

  W odpowiedzi na potrzeby rynku firma Brüel & Kjaer uruchomiła produkcję pierwszego na świecie wzbudnika – LDS V8900 – chłodzonego powietrzem generującego siłę 80 kN (sinus) i przemieszczenia 101,6 mm (4”) w zakresie częstotliwości do 3 kHz

  Drgania mogą być zarówno czynnikiem niepożądanym, obniżającym komfort życia, jak również zjawiskiem  wywoływanym w sposób planowy w celu testowania trwałości produktów.  Systemy elektrodynamicznych wzbudników drgań, wytwarzające powtarzalne drgania o określonych parametrach, umożliwiają badanie trwałości elementów mechanicznych lub elektronicznych w znacznie krótszym czasie niż w przypadku eksploatacji w warunkach rzeczywistych. Skrócenie czasu testów przekłada się na znaczne obniżenie kosztów przygotowania nowych produktów i kontroli jakości już wytwarzanych elementów. Komory klimatyczne używane wraz ze wzbudnikami są w stanie odwzorować zmienność temperatur i wilgotności, aby zbliżyć warunki testu do warunków naturalnych.

  Firma Brüel & Kjaer posiada kilkadziesiąt lat doświadczenia w produkcji wzbudników drgań oraz urządzeń do pomiaru dźwięku i drgań, które są stosowane podczas testów trwłościowych. Jej nowym produktem jest wspomnianym wzbudnik LDS V8900.

  Istotnym elementem systemu jest sterownik drgań LASER ze stosownym oprogramowaniem. Wykorzystując pomiar poziomu drgań, na stole wzbudnika z pętlą sprzężenia zwrotnego jesteśmy w stanie utrzymać  drgania o określonej formie np. sinus, random, shock itp. w zadanej ilości cykli testu. Testy mogą być prowadzone zarówno w kierunku pionowym, jak i poziomym z zastosowaniem stołu ślizgowego.

  Dobór wzbudnika wymaga uwzględnienia wielu czynników od wymaganych parametrów drgań do wagi i wymiarów testowanych obiektów. Służymy naszym doświadczeniem w doborze odpowiedniego systemu.

  Bruel & Kjaer Polska sp. z o.o.

  02-910 Warszawa

  Goraszewska 12

  tel.: 22 858 93 92, faks: 22 858 82 21

  e-mail: bruel@bruel.com.pl

  www.bruel.com.pl

  www.bksv.com

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *